Birbirlerine girdiler… Cüneyt Özdemir ile Ruşen Çakır arasında ‘FETÖ’ kavgası

Gazeteci Cüneyt Özdemir ile Medyascope’un sahibi Ruşen Çakır FETÖ kavgasına tutuştu.

featured

Fetullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen’in gündeme düşen açıklamaları sonrası kendisiyle yayın yapan Ruşen Çakır FETÖ’cü bazı isimlerin tepkisi sonrası bir yayın yaptı. Yaptığı yayında gazeteci Cüneyt Özdemir’in o dönemlerde emekli Emniyet Müdürü Hanifi Avcı’yı yazdığı kitap sonrasında programa çıkaramadığını açıkladı.

Ruşen Çakır durumu şöyle anlattı:

“Hanifi Avcı’nın kitabını görür görmez büyük bir heyecanla hemen okudum. Hemen Vatan gazetesine kitapla ilgili bir yazı yazmak istedim. Önce mırın kırın ettiler, anladım ki bir baskı var ama ben onları ikna ettim. Manşetten iki gün üst üste bunu verdik. Bu arada ben Vatan Gazetesinde yazarken NTV’de de program yapıyordum. Bari bunu da NTV’de yapalım, o sıradaki yayın yönetmeni Ömer Özgünler’in olduğu ortamda önce Ömer’i ikna ettik. Henüz NTV’ye ambargo haberi gelmemişti. Hanifi Bey’i aradım, sizi NTV’ye konuk almak isterim dedim. O da çok isterim ama CNNTürk’e sözüm var dedi. Kime var? Cüneyt Özdemir’e çıkacakmış. Biz de ‘tüh Allah kahretsin’ yaptık. Daha sonra Hanifi Bey bizi aradı dedi ki, ‘Cüneyt Özdemir yapamıyor, size gelirim’ dedi ve biz bu yayını böyle yaptık.

‘KÜÇÜK ÇAKALLIKLAR…’

Bu videonun ardından Cüneyt Özdemir, Çakır’ın ‘küçük çakallık’ yaptığını söyledi. Sosyal medya hesabı X’ten yaptığı paylaşımda Cüneyt Özdemir, o videonun CNNTürk tarafından sansürlendiğini ama programı kendi YouTube kanalında yayınladığını anlattı. Özdemir Ruşen Çakır’a ağır ifadeler kullandı.

Özdemir şunları söyledi:

“Ruşen Çakır’dan küçük çakallıklar!

Biliyorsunuz ben Ruşen Çakır’ın gazeteciliğini ve yaptığı yorumları çok yakından takip ederim! Bilirim ki o ne derse, yüzde yüz tam tersi çıkacaktır. Sağolsun bugüne kadar beni hiç yanıltmadı. Bir zamanlar İsmail Cem ile siyasete girecek kadar öngörülüdür kendisi… Son olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun nasıl ‘mecburen’ cumhurbaşkanı olacağını filan zırvalıyordu. Seçim sonuçlarını görünce güldük eğlendik haliyle…

Şu aralar Fetöcülerle barışma, af gelsin gibi her zamanki gibi temelsiz, saçma sapan bir kampanya başlatmış durumda. Bilerek olduğunu sanmıyorum inanın, tam tersi bilindik öngörüsüzlüğü ile Fetö’yü aklıyor!

Neyse konu o değil. Bakın kendisi bana son yayınında laf geçiriyor. Hanefi Avcı’nın ilk kitabı çıktığında bana nasıl randevu verdiğini sonra da ‘izin çıkmadığı için’ benim yayınlayamadığımı söylüyor. Kendisi yayınlamış. Gülüyor…

HAKLI.

O söyleşiyi çekmeme rağmen Cnntürk’de yayınlamak için izin çıkmadı. Şimdinin muhalif dolanan o zamanın yöneticileri bu ropörtajı sansürledi, Cnntürk’de yayınlamadı.

Peki ben ne yaptım?

Ertesi gün youtube’da kendi kanalımda iki bölüm halinde yayınladım.

Tam 13 yıl önce!”

‘FETÖ’ DİYEREK DEVLET AĞZIYLA KONUŞMAYA DEVAM EDİN’

Bu paylaşım üzerine Ruşen Çakır da Cüneyt Özdemir’e cevap verdi. ‘Fethullahçılık konusunda sizinle tartışacak değilim, siz ‘FETÖ’ diyerek devlet ağzıyla konuşmaya devam edin’ dedi.
Çakır şunları paylaştı:

“Emre Uslu, Ekrem Dumanlı, Levent Kenez gibi isimlerin ardından sizin de Fethullahçılık ile ilgili son günlerde yaptıklarım nedeniyle bana saldırmanıza tabii ki şaşırmadım.

Halbuki ben sizi değil kurumunuz CNN Türk’ü eleştirmiştim. NTV o tarihte bütün baskılara rağmen çok büyük bir iş yaptı. Sonrasında da bizlere sahip çıktı, hatta Mirgün’e verdiler mi emin değilim, bana çok değerli bir saat hediye etti NTV yöneticileri.

Fethullahçılık konusunda sizinle tartışacak değilim, siz “FETÖ” diyerek devlet ağzıyla konuşmaya devam edin, ben de tutmayan öngörülerimle. Ne de olsa ayrılar ayrı yerde, aynılar aynı yerde”

Birbirlerine girdiler… Cüneyt Özdemir ile Ruşen Çakır arasında ‘FETÖ’ kavgası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Bakın ve bir ders çıkarın.
    Kendini toplumun önderi gören ve her gün, ama her gün her konuda car car car konuşan, bu toplumun pek değerli basın mensupları.
    Leşsiniz alayınız.

  2. 10 Haziran 2024, 20:54

    Ruşen Çakır, Türklere karşı 5. kol faaliyetlerinin tam merkezindedir.

  3. Çocuklar çocuklar!Yapmayın böyle siz kardeşsiniz,ipleriniz göbeklerinizden aynı yere bağlı.Biriniz az beyaz biriniz az kara.Susun bakim!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!