Bizim de bir şerefsize ihtiyacımız var!

featured

İnsanlar, piyasalar, siyaset, sanki daha önce bir hayatımız varmış gibi, karantinadan çıkıp hayatın başlamasını istiyor-bekliyorlar.

Kırk yıldır suyu paralı içiyorsun ve temiz su dünyanın en büyük meselesi, hava kirliliğine bağlı solunum hastalıklarından milyonlar ölüyor, temiz hava dünyanın en büyük meselesi. Su da hava da lüksler arasında, hepsi zenginliğe, paraya kaldı. Ne kaldı geriye, sokağa çıkıp bir adım atmak, artık o tek adımı atabilmek de bilim kurullarının-siyasetin kararına bağlı. At dediklerinde atacak dur ve evine dön dediklerinde atamayacaksın. Su, hava, bir adım atıp yürümek, ne kaldı geriye, suratın? Onun da yarısını maskeyle kapatacaksın!

Su, hava, bir adım yürümek, suratının yarısını gizlemek, ne kaldı geriye, dokunmak, bir nesneye eşyaya bir yiyeceğe bir insana, o da mümkün değil.

İnsanlığın-dünyanın geldiği yere bakın, su, hava, yürümek, suratını örtmek, dokunmak, hepsi TEHLİKEDE!

Bu bir kıyamet çıkmazı, felsefenin söyleyebileceği tek laf yok, dinlerin yok, şirketlerin yok, siyasilerin yok, yazarların hikayecilerin sinemacıların yok, dünya ‘zınk’ diye yerinde kaldı? İyi ki kaldı iki gün nefes aldı okyanuslar buzullar ormanlar kuşlar!

Kim üretecek, nasıl üretecek, alış veriş nasıl olacak, gazı benzini turizmi işsizliği tarlası nasıl olacak, dış borçlar nasıl ödenecek, tüm dünyanın stop ettiği böyle bir felaket tarihte yok!

Ve, kıyametten beter bu dünya derdinin ortasında, milyonlarca dolar ödenen gazetelere TV’lere bakıyorsun, CHP-AKP savaşı, yüzlerce yandaş yazar sabah akşam CHP’ye korkunç tehditlerle ölçüsüz saldırıyor. CHP’ye bakıyorsun, aşağılık kifayetsiz şaibeli onlarca arızalı adamı Cesur Yürek pozlarıyla ekranlarına çıkartmış fare cıyıltılarıyla konuşturuyor. Bok püsürük adamlarla kendini dövdürüp fare leşi gibi duvardan duvara kanlar içinde leşi çıkmaktan zevk duyuyor.

Bir darbe yaygarasıdır gidiyor. Hangi darbeyi yapmışız? Darbelerin tümünü Amerika yapmış. Hepsinden altmış uzun yıldır sağcı yapılar tarikatlar nemalanmış önü açılmış ordudan istihbarata kadar cahil cühela, ajanı yüzbinler çöreklenmiş. Atatürk kurumunun başına bile sapık tarikatların adamlarını koyuyorsun. İmar Barışı’yla milyonlarca insan kaptığı yeri çevirmiş yasal olarak üstüne oturup işgal etmiş, dile kolay sırf üç kuruş gelsin diye vatan toprağını milyonlarca insana peşkeş çektirip talan ettirmişsin, gezin Karadeniz dağlarını, önüne gelen çitlemiş çevirmiş ve sen bu milyonlar içinde sadece bir muhalif yazarı hedefe koymuş güya dalganı geçiyorsun. Sapıklıkları cehaletleri binbir püsküllü rezalet tarikatları cemaatleri inşaat şirketlerine dönmüş. İnsanlık suyun havanın yürümenin dokunmanın sonuna gelmiş, yüzlerce yazar ve ekranın sabah akşam can hıraş .ötünü yırta yırta savaştığı şeye bak, tek bir gün iktidar olmamış CHP’ye azgınca saldırmayı kahramanlık sanıyorlar. CHP’liler de fare leşine dönmekten ne kadar haz alıyor ne kadar iğrenç sabıkalı şaibeli adam var bu şeytanları vitrinde tutup bunlarla siyaset yapmaktan maşoist bir zevk alıyor. Dalaşmaktan iğrençlikten rezillikten boğuşmaktan ne çok hoşlanıyorlar. Onlarca TV’yi ya işgalle ya gasb ederek ya tasfiye ederek ya pundunu bulup ele geçirerek üzerine konmuşlar ve sabah akşam yirmi dört saat aralıksız iktidar oldukları yirmi yıldır aralıksız CHP’yle Cumhuriyet’le delirmiş kudurmuş haksız hukuksuz bir savaşın içindeler. Hiç biri ekmeğini kendi kazanamamış yüzlerce gazeteci yazar, hepsi maaşlı, hepsi rantiye üzerine oturmuş, hepsi istisnasız satın alınmış ibiş şarlatan kapsalak.

Irak Savaşı oldu Amerika’yla at pazarlığı yaptılar, milyonlarca Iraklı Müslüman öldü, sesleri çıkmadı. Suriye savaşı oldu, milyonlarca Suriyeli göç etti milyonlarcası öldü, ses yok. FETÖ silahlı kuvvetlere beş değil on değil doksan bin ajan soktu, ses yok. Dün bir toplu iğnesi olmayan tarikatların cemaatlerin hepsi belediyelerden ihalelerden haksız hukuksuz nemalanıp sülükler gibi ülkenin üstüne çöktüler, ses yok. Üç dört tane genç gazeteci çıkmış dünkü FETÖ’cü bugünkü AKP’li kriptoları yazmış, vay sen misin yazan anında içeri tıkmışsın, geri kalanı işten kovup atıyorsun. Adalet yok hukuk yok, insanlık uygarlık kapitalizm ticaret ekmek su, dünya yıkılıyor, boğuştukları şeye bak. Sağda da solda da bu şerefsizler ıslah edilemez, öğretilemez, bilgilendirilemez, temize aydınlığa huzura asla kavuşturulamaz. Virüs gelmeden çok önce bu beyinlerin genetik dizilimini bozdu, bu tımarhanelik vahşi boğuşmanın hiç bir ucundan doğru düzgün tek laf edilebilecek cesaretle heyecanla dürüst bir siyaset asla yapılamaz, yapılamıyor, yapılamayacak.

Karınca kararınca bu sitede kendimize ve halkımıza sakin bir koy inşa etmeye çalışıyoruz, elde yok ayakta yok, beş kuruş yok, bağımsız yazarlar onurla gururla yazsın çizsin bu her tarafı birbirine kuyruklarından bağlı kafaları çamurdan boktan kurtulmayan farelerle dolu bataklığa meydan okusun istiyoruz. Bir nefeslik tek cümlelik bize imkan yok yer yok. Kalkmış her iki taraf da, siz kimi destekliyorsunuz diye elinde mercek haberlerimizi yazarlarımızı inceliyor, onu mu kayırmışız buna mı destek çıkmışız, telefonlara sarılıp manipüle, dertlerine bak. Bizi köpek yerine koyuyorlar, yani, bize biçtikleri rol, ya onun kapısı ya bunun kapısı. Ne yazsan ne çizsen nafile, bu tımarhanenin sana bakışı bu. Yani bu kudurmuş arızalı şaibeli hırsız yalancı cahil insanların taraf olduğu savaşın dışında kalamaz mıyız, ağzına kadar paçalarına kadar bok bu pislik yerde kimsenin şansı yok tek başınıza temiz bir yer bulamaz ayakta kalamazsınız. Bu deliler koğuşunda yaşayabilmek için size de bir şerefsiz lazım üç kağıtçı merhametsiz yalancı adalet hukuk hiç tanımayan dinmiş değermiş hepsini alet eden bir kaç lider siyasetçi lazım. İnsanlığı ve dünyayı ve bağımsızlığı, kimseden imkan para reklam almadan kendimizce konuşamaz mıyız? Bizi niye bunlar da kimin köpeğiymişiz gibi şunu fazla eleştirdin bunu az eleştirdin yoksa siz de kimin adamısınız diye şartlanmış köpek hırlamalarıyla huysuz huysuz bakıyorsunuz. İşimiz gücümüz yok ya o tarafı ya bu tarafı destekleyeceğiz öyle mi, işimiz gücümüz yok onun bunun köpeği olacağız, pislikleri size de bulaşacak, işte o zaman rahat edecekler, yoksa size hayat hakkı hiç yok.

Kırk yıldır bu ateş arasında kaldık, kırk yıldır tarafsız bağımsız konuşacak yer zaman imkan ekran dergi gazete internet sitesi bulamıyoruz. Bize bakışları ya Kaftancıoğlu İmamoğlu tarafındasınız ya sapık cemaat ve tarikatlar ve kör cahil satılmış yandaş medya ve iktidar tarafındasınız, öyle mi, hak edin etmeyin tek söyledikleri tek bakışları bize bu.

Ne yazsak ne çizsek faydası yok, onlar gibi satılmış köpek onlar gibi şerefsiz üç kağıtçı olmadan bize bu medya dünyasının kıyısında zırnık hayat hakkı hiç yok, bir taraf istiyor ki Bahçeli olalım Perinçek olalım diğer taraf istiyor ki Kaftancıoğlu arkasında duralım, bu mudur ulan dünyanız beklentiniz? İki seçenek sunuyorlar bize ya susacağız ya bu şarlatanlardan bir tarafı destekleyeceğiz. Bu zorlu hayatı size köpek olmak için mi yaşadık? Sağa sola bu desteği vermediğimiz için küsüp küfredip giden arkadaşlar-yakınlar, dostluğunuz bu mudur? Bir gün bugün gelecek bizi ona buna köpek yapmak için mi bize arkadaş-dost oldunuz? Onur insan bağımsızlık bilmeyen zavallılar, paralı adamların projelerin böcekleri, .iktirin gidin, kırk yıldır aralıksız başımız dik yazıyoruz, cümlelerimiz arasında hala bir bahane hala bir yanlış bir kırışıklık arayan zavallı solucanlar.

Oysa, hava yok su yok yürümek yok dokunmak yok, artık biliyoruz ki, sizin bu vahşi savaşınızı inşa edip sizi boğuşturan bu kapitalist düzendir, bu ele geçirme, iğfal etme, üstüne oturma, gasp etme, haksız liyakatsız seviyesiz düşük insanları torpille maaşla kayırıp ülkeye ve insanlara zulmettiren bu vahşi piyasadır. Sizi palazlandıran canlandıran kanlandıran da bu şerefsizlerden başka bir şerefsiz seçmekten başka şans bırakmayan bu siyasi düzendir.

Oysa başka bir hikaye başlamalı.

En acil derdimiz kamu politikaları, en acil derdimiz, çinko, magnezyum, fosfor, çünkü yem ve gübre bunlara bağlı, yem ve gübre ucuzlamadan ve devlet elini atmadan kendin üretmeden kendine yeten bir ülke olamazsın, şakası mümkünatı kalmamıştır, artık dünyanın ilk ve tek büyük derdi kendine yetmek zorundasın.

Bir zamanlar kralları astık Paris’te bir zamanlar padişahları kovduk İstanbul’dan, oysa gerçek, vahşi kapitalist düzeni azalta azalta yok edecek daha fazla bir şey lazım insanlığa, nedir o, sağlığı eğitimi paralı torpilli olmaktan çıkartmak için önce devlet sert kamu politikalarıyla devrimler gibi bir el atmalı.

Kapitalizm insan hayallerini sata sata tükete tükete filmlerini çeke çeke tşörtlerini sata sata, Yahudiyi Müslümanı mezhepleri etnik kimlikleri IŞİD’çileri hepsini birbirine benzetti, kapitalizm insan hayallerini kirlete kirlete hepinizi birbirinize kırdıran bu kör dalaşmanın vahşi dövüşün cephelerine sürerek kırdırarak boğuşturarak yaşar, yaşadı, yaşayacak. Çok heveslisiniz, ne şerefe ne onura ihtiyacınız var, size lazım olan tek şey, birbirinizi gırtlaklamak için sudan sebepler bulmak, iktidarınız için parayla korkuyla teslim alınmış hakimler yandaş yazarlar ve onları besleyen holdinglere sahip olmak.

Hiç değilse bu sefer yanlış tarafta durmayın, diye, ey millet, yırtınıyoruz.

Allah’ın bir nimeti virüs önümüze kimsenin artık insanlığı kandıramayacağı çok büyük bir alan bir yer açıyor, belki beklediğimiz insanları henüz öldürmedi ama olsun, ey insanlık, bu büyük fırsatı kaçırma, yoksa, ne devlet kalacak ne bağımsız toprağınız elinizde. İşsizler ve açlar ordusu bütün coğrafyalarda çekirge sürüleri gibi havalanmış tarlalarınıza meclislerinize saraylarınıza borsalarınıza doğru gelmekte, geliyor, gelecek. Kendinize yetecek tarım politikalarından sağlık eğitimde herkesi eşitleyen kamu politikalarından başka hiç şansınız yok. Kamu politikalarının siyasetçisi taraftarı bizler ortada hiç olmasak da doğa bu en temel ihtiyaçlarının hesabını size soracak. Çaldıklarınızın kirlettiklerinizin hesabını .ke .ike zıbarta zıbarta soracak. Artık saraylarınıza borsalarınıza çürümüş denizler asit yağmurlar virüs kapmış ağaçlar tarlalar açlıktan işsizlikten perişan kitleler yürüyecek. Milyonları topla tüfekle gazla hapisle durdurmanız mümkün değil, dolar alıp dolar düşürecek ekranlardan evden aman ha çıkmayın diyerek kurtulamazsınız.

Kardeşlerim, bu vahşi boğuşma ve uygarlığın patladığı bu körlük umutsuzluğa sürüklemesin sizi, siz de hayatınızda ilk defa ve bir defa o vahşi dinbazlar gibi konuşun, her şey olacağına varır deyin, nedir olacak olan, suyu havası dokunması ve yürümesi kısıtlanıp yasaklanmış insanlık, affetmeyecek, ne sarayını ne siyasetini ne tepede insanlık hazinelerinin yarısına sahip beş yüz büyük şirketi borsalarını.

Görmüyor musunuz, en zalim hapishane kuruldu, ne duvarları kapıları ne dikenli telleri var ama hiç kimse yerinden kımıldayamıyor, sabahtan akşama kadar ekrana bin siyasetçi bin bilim adamı bin spiker çıkıyor, bini de yerinizden kımıldamayın diyor, Allah işte böyle taş yapar adamı.

Görmüyor musunuz virüs doğaya affedilmez ihanetimize, görmüyor musunuz virüs bize değil günahlarımıza bu eşitsiz ezen sömüren haksız hayatlarımıza saldırıyor.

Elmayı da zeytini de suyu da yaratan Allah, adam Tanrı’nın yarattıklarını tekeline alıp sahiplenmiş insanlara satıyor, sonra adam o paradan bir kaç spikere bir kaç siyasetçiye maaş veriyor ve milyonlarca insan beş kuruş ve bir iş bulamıyor. Ve parası yetişmeyen milyonları kölesi köpeği yapıyor birini güya sağcı güya solcu yapıyor ve seni de kardeş kardeşe kırdırtıyor.

Kıyametini yaşayan dünyadan tek bir insan çıkıp da bu tedarik zinciri bu haksız bölüşüm bu yağmalama bu talan bu sömürü bu kölelik-sahiplik ilişkisi kalkmadan bu virüs gezegenimizi terk etmez, edemez diyemiyor.

Üç aydır evde hapis ekranları izliyoruz, daha ağızlarından ‘kamu politikaları’ lafı bir kez olsun çıkmadı, sizce bir tesadüf mü bu, Allah insanı işte böyle çarpıp eğip büker, buğdayım var buğday ekelim dahi diyemiyorsun!

Ahım şahım bilim adamları, şu rezile bak, köle ticaretinin kaldırılmasını hala hazmedememiş İngiliz lordu suratlı adam virüsün ilk günleri ekrana çıkıp, futbolcu Messi diyor, bu kadar parayı alması haksızlık, diyor. Çıkartıldığı ekranın sahibinin milyar dolarlarını hiç akıllara getirmiyor, küresel binlerce vahşi şirketin borsaların haybeden zenginlerini hiç sormuyor. Tarihin uygarlığın en kritik anında bile, sokak çocukları futbolcu olup bu vahşi düzende bir şans bir vesileyle para sahibi olmuş, hala o sokak çocuklarının parasında gözü. Aynı Habertürk’te küresel sermayenin ne kadar satılmış köpeği liberal var, ne kadar FETÖ’ye çalışmış liberal var, her biri can havliyle ekrana çıkartılıp, kamu politikalarını akıllarınca hala aşağılayacak laf bulmaya çalışıyorlar, Allah o ucuz beyinlerini işte böyle yamultur.

Sade, denen adam, sadist kelimesinin kökenidir, sade, acıda zevki bulmuş, acıda derin şehveti bulmuş adam. O gün bugün erotik bir tımarhanenin içinde modern dünya. İflas yalancılık rezillikler satılmışlıklar adam kayırmalar pislikleri yaşadıkları bataklık ifşa oldukça hepsi insanlığın bu en karanlık en çaresiz günlerinde dahi ‘derin şehvet’ duyuyorlar.

Çünkü sağlı sollu cemaatçi bölücü bu düzenden nemalanan herkes, lezzeti günahta tadı yalancılıkta ihanette heyecanı işkence ve zalimlikte ve aşkı birbirleriyle düzüşmekte buluyorlar. Bu ucube liberaller bir de Freud diye bir adamı ağızlarına dolar, bu dünyanın ne kadar günahı var ne kadar travması kanlı çatışması gaddar şiddeti var, hepsini biz yoksul insanların bilinçaltımıza sokar, vahşi kapitalizmin bu bütün günahlarını bilinçaltımızın bir marifeti diye bilmişlikle ağızlarıyla sulandıra sulandıra konuşurlar.

Kardeşlerim, tarihin en karanlık krizini dahi bu rezillerle aşmaya yol bulmaya çarkı döndürmeye çalışıyorlar, kardeşlerim, su ne kadar temizse o kadar acelecidir pırıl pırıl şelale şelale köpüre köpüre döne kıvrıla akar, su ne kadar kirlenirse bataklığa dönüşür çakılı kalır kımıldayamazsınız, yirmi uzun yılın kiri pası torpillisi çakalının tarikatçısının kirlettiği bu ‘siyaset’in hadi geçmiş günahlarını geçtik, hiç değilse, yenilerini istemeyin.

Hala fark etmediniz mi, virüs, bu gösteri toplumunda önce ‘deha’ ‘imparator’ ‘duayen’ ‘kral’ ‘virtiöz’ ‘şahane’ ‘efsane’ ‘mükemmel’ ‘imkansızı başaran’, gibi, bol keseden ne kadar kurbağa adam var, hepsinin mikroptan beter zavallı böcek olduklarını ibreti alem gösterdi teşhir etti, virüs, önce bu büyük dehaları efsaneleri imparatorları kralları ‘ortadan’ kaldırdı, bu sahte gösteri dünyasını siyasetten sinemaya yok ede ede fark etmediniz mi, Kızıldeniz’i bir daha yarıyor, göklerden başka bir Tanrı iniyor.

Gidin, erotik porno grup seks fantezilerinizi krallarınızla dehalarınızla efsanelerinizle duayen siyasetçilerinizle bölücülerinizle şarlatanlarınızla kahraman yazarlarınızla destanlar yaza yaza zevkten kudurarak bol kepçe yaşayın, Sodom Gomore’nin son günleri, doya doya yaşayın. Şurada, onurla damla damla birikmiş bir avuç bir içimlik suyuz, bizi de rahat bırakın.

Şu kuş beyinli CHP’liye bak sen, Irak Suriye savaşları olmuş coğrafyalar ayağa kalkmış oyunu bir puan yükseltememişsin, FETÖ işgali olmuş tarikat sapıklıkları soygunlar ülkeyi boğmuş oyunu bir puan yükseltememişsin, kaç kez siyaset içinde başbakan azli gibi Sayıştay raporlarının meclise gelmemesi gibi gizli darbeler olmuş meclis ortadan kaldırılmış puanını bir puan yükseltememişsin şimdi virüs dünyayı pişirecek ağzına düşürecek, öyle mi, üstelik bunu da partiden vatanseverleri kovup, arıza şaibeli bölücü boş beleş ne kadar adam var partiye taşıyarak yapacaksın ve bunları söyleyince biz, dün AKP’yi onlarca yıl güle oynaya bizimle dalga geçerek tutan liberali, HDP’lisi, FETÖ’cüsü CHP içinden bize saldırıya geçip iftira dedikodu manipülelerle üzerimize saldırtacaksınız, böyle mi, aman biz de çok korktuk.

Şu kuş beyinli AKP’liye bak, piyasaların borsaların çivisi çıkmış milyonlarca işsiz kapıda, hala damatla sarayla hanedanla tarikatlarla satın aldığı ekranlarla sindirmekle yıldırmakla tutuklamakla rezilliklerini örtüp sindirebileceklerini sanıyorlar. Al birini vur ötekine, buralardan bize ne, biz üretimin tarlanın bölüşmenin eğitim ve sağlıkta eşitleyici kamu politikalarının ve kendine yeten bağımsızlık derdindeyiz.

Bizim de bir şerefsize ihtiyacımız var!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

90 Yorum

 1. 2 sene önce

  Allah senden razı olsun abim..kalemine yüreğine sağlık

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Allah senden razı olsun abim..kalemine yüreğine sağlık

  Cevapla
 3. Sevgili Nihat Genç,
  Sizi takdir etmeye, sık sık haklı görmeye çalışıyorum. Amma velâkin, insanı bunaltıyorsunuz be kardeşim.
  Yazılarınız bana orta okulda beni çok etkilemiş olan edebiyat hocamı anımsattı. Lâkabı. nur içinde yatsın. Bok Şâkir’di. O zamanlar, her ne kadar sınıfın en iyilerinden de olsam, edebiyatla ve özellikle kompozisyonla aram hiç iyi değidi. Ikına sıkına bir şeyler yumurtlar, sonra da gergin gergin adam nasıl bizi yerlere vuracak diye beklerdim. En çok gereksiz uzatmalara kızardı ve en sık kullandığı eleştiri de ”boş lâf” idi. Bu anekdotu daha uzatabilirim ama sadede geleyim:
  Ingilizcede bir deyim var: ”less is more”, eh bizde de ”az söyle, öz söyle” derler.
  Bilmem anlatabildim mi?

  Cevapla
 4. Sevgili Nihat Genç,
  Sizi takdir etmeye, sık sık haklı görmeye çalışıyorum. Amma velâkin, insanı bunaltıyorsunuz be kardeşim.
  Yazılarınız bana orta okulda beni çok etkilemiş olan edebiyat hocamı anımsattı. Lâkabı. nur içinde yatsın. Bok Şâkir’di. O zamanlar, her ne kadar sınıfın en iyilerinden de olsam, edebiyatla ve özellikle kompozisyonla aram hiç iyi değidi. Ikına sıkına bir şeyler yumurtlar, sonra da gergin gergin adam nasıl bizi yerlere vuracak diye beklerdim. En çok gereksiz uzatmalara kızardı ve en sık kullandığı eleştiri de ”boş lâf” idi. Bu anekdotu daha uzatabilirim ama sadede geleyim:
  Ingilizcede bir deyim var: ”less is more”, eh bizde de ”az söyle, öz söyle” derler.
  Bilmem anlatabildim mi?

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Bilinçin olduğu yerde çatışma ve acı vardır. Allah kolaylık versin Nihat Genç!

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Bilinçin olduğu yerde çatışma ve acı vardır. Allah kolaylık versin Nihat Genç!

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Yine bişey olmuş Nihat Genç çok kızmış yazma çizme dediler herhalde ? Taraf olmayan bertaraf olur zihniyeti var Sn.Genç ! lafa gelince mangalda kül kalmaz ..fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz derler ancak herkes cebine, kürküne çalışır

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Yine bişey olmuş Nihat Genç çok kızmış yazma çizme dediler herhalde ? Taraf olmayan bertaraf olur zihniyeti var Sn.Genç ! lafa gelince mangalda kül kalmaz ..fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz derler ancak herkes cebine, kürküne çalışır

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Nihat Genç sen vicdansın, sapına kadar dürüstsün. Sen doğruya doğru eğriye eğri diyen adamsın, dürüstsün. Yeteneksiz eşekler ve kim kemik atarsa onun yandaşı olup anında yön değiştiren köpekler sürüsü içinde hiç bir zaman yalpalamadın. Ben ilahi adalete bütün kalbimle inanıyorum, güneş mutlaka doğar. İstikla Savaşını hatırla, korkma !

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Nihat Genç sen vicdansın, sapına kadar dürüstsün. Sen doğruya doğru eğriye eğri diyen adamsın, dürüstsün. Yeteneksiz eşekler ve kim kemik atarsa onun yandaşı olup anında yön değiştiren köpekler sürüsü içinde hiç bir zaman yalpalamadın. Ben ilahi adalete bütün kalbimle inanıyorum, güneş mutlaka doğar. İstikla Savaşını hatırla, korkma !

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  Bunları yazabilecek başka kim kaldı?
  Emeğinize sağlık…

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  Bunları yazabilecek başka kim kaldı?
  Emeğinize sağlık…

  Cevapla
 13. ” Şurada, onurla damla damla birikmiş bir avuç bir içimlik suyuz, bizi de rahat bırakın.” Tek bir cümle ile bütün olay bu kadar mı güzel anlatılır. Sağol, varol Nihat Genç. Allah yol açıklığı versin.

  Cevapla
 14. ” Şurada, onurla damla damla birikmiş bir avuç bir içimlik suyuz, bizi de rahat bırakın.” Tek bir cümle ile bütün olay bu kadar mı güzel anlatılır. Sağol, varol Nihat Genç. Allah yol açıklığı versin.

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Virüs harami düzeninin sonunu getirdi.Firavun çıplak dedirtti.Laflar kağıtlar değersiz.Kapitalizm serbest piyasa küreselleşme özelleştırme hepsinin palavradan ibaret olduğunu gösterdi.Elinde tuttuğun gözünle gördügün binlerce yıllık madeni para haricinde herşey bir çek karşılığı şüpheli.Kağıdı boya bedavadan dünyayı çalıştır kendine köle et .Dolar imparatorluğu çöküyor

  Cevapla
 16. 2 sene önce

  Virüs harami düzeninin sonunu getirdi.Firavun çıplak dedirtti.Laflar kağıtlar değersiz.Kapitalizm serbest piyasa küreselleşme özelleştırme hepsinin palavradan ibaret olduğunu gösterdi.Elinde tuttuğun gözünle gördügün binlerce yıllık madeni para haricinde herşey bir çek karşılığı şüpheli.Kağıdı boya bedavadan dünyayı çalıştır kendine köle et .Dolar imparatorluğu çöküyor

  Cevapla
 17. 2 sene önce

  Yüreğinize sağlık
  Durumun özeti

  Cevapla
 18. 2 sene önce

  Yüreğinize sağlık
  Durumun özeti

  Cevapla
 19. 2 sene önce

  Gönüllerimizin tercümanı olmuşsunuz.İçimiz çok dolu ve çıkış yolu arıyoruz …bu güzel ülke Ata’sının izinde gitmelidir….gidecektir..tekrar kendine yeten ülke olacağız,çağdaş ve kalkınmış,akılcı ve dünyaya örnek bir ülke olmanın heyecanı ile gözlerimizi umuda ve maviliklere çevirdik.

  Cevapla
 20. 2 sene önce

  Gönüllerimizin tercümanı olmuşsunuz.İçimiz çok dolu ve çıkış yolu arıyoruz …bu güzel ülke Ata’sının izinde gitmelidir….gidecektir..tekrar kendine yeten ülke olacağız,çağdaş ve kalkınmış,akılcı ve dünyaya örnek bir ülke olmanın heyecanı ile gözlerimizi umuda ve maviliklere çevirdik.

  Cevapla
 21. 2 sene önce

  allah seninle olsun bu vatan seninle kurtarsın Nihat Genç iyiki varsınız

  Cevapla
 22. 2 sene önce

  allah seninle olsun bu vatan seninle kurtarsın Nihat Genç iyiki varsınız

  Cevapla
 23. 2 sene önce

  Hala eski düzene geri dönmek istiyorlar. Sanki bir düzen varmış gibi. Ben eskiye o vahşi düzene tekrar geçmektense virüsleri avuç dolusu yutmaya razıyım.
  Şu an lanetlenmiş bir durumda gibiyiz. Kurtuluş umudu yok gibi. Varsa da gözükmüyor. Neyi tutsan elinde kalıyor. “Zindanlar; kahpe fakları; aç yırtıcılar ortasındayız.”
  Gerçekten böyle yaşamaktan memnun muyuz? Evlerde bunu sorgulamanın vakti. Çocuklarımızın geleceklerinin çalınmasından, bizlerle alay edilmesinden, kendi yurdumuzda parya olmaktan mutlu muyuz?
  Suçlu bir toplumuz. Allah’a inandığımızı iddia ediyoruz. Ancak asla ona güvenmiyoruz. Galiba artık biraz güvenmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Bakalım bu virüs bize bunu da öğretir belki.

  Cevapla
 24. 2 sene önce

  Hala eski düzene geri dönmek istiyorlar. Sanki bir düzen varmış gibi. Ben eskiye o vahşi düzene tekrar geçmektense virüsleri avuç dolusu yutmaya razıyım.
  Şu an lanetlenmiş bir durumda gibiyiz. Kurtuluş umudu yok gibi. Varsa da gözükmüyor. Neyi tutsan elinde kalıyor. “Zindanlar; kahpe fakları; aç yırtıcılar ortasındayız.”
  Gerçekten böyle yaşamaktan memnun muyuz? Evlerde bunu sorgulamanın vakti. Çocuklarımızın geleceklerinin çalınmasından, bizlerle alay edilmesinden, kendi yurdumuzda parya olmaktan mutlu muyuz?
  Suçlu bir toplumuz. Allah’a inandığımızı iddia ediyoruz. Ancak asla ona güvenmiyoruz. Galiba artık biraz güvenmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Bakalım bu virüs bize bunu da öğretir belki.

  Cevapla
 25. 2 sene önce

  benim bir beklentim yok. Türkiye devleti seksen küsür yıl önce tercigini yapmış, sömürgeliği kabul etmiştir.

  Cevapla
 26. 2 sene önce

  benim bir beklentim yok. Türkiye devleti seksen küsür yıl önce tercigini yapmış, sömürgeliği kabul etmiştir.

  Cevapla
 27. 2 sene önce

  Her öyküsünü yazısını okurken cümleler akıp gidiyor. İnsan hiç az yazsın istemiyor:)

  Cevapla
 28. 2 sene önce

  Her öyküsünü yazısını okurken cümleler akıp gidiyor. İnsan hiç az yazsın istemiyor:)

  Cevapla
 29. 2 sene önce

  Allah senden razı olsun. Bizlerde de fazla yok ki şu siteyi ayakta tutmak için bol bol dağıtalım. Ne yapalım az veren candan.

  Cevapla
 30. 2 sene önce

  Allah senden razı olsun. Bizlerde de fazla yok ki şu siteyi ayakta tutmak için bol bol dağıtalım. Ne yapalım az veren candan.

  Cevapla
 31. 2 sene önce

  Nihat genç kime kızıyor?
  Nihat Gencin en büyük zaafı bencilliği, aman bana şunu diyecekler,aman bana bunu diyecekler korkusunu yaşıyor.
  Ne sandın diğer namuslu insanlar nasıl kirletildiler.
  Ulusal Kanalda program yaptın, şurda burda yazdın.orda hiç mi namuslu dürüst fedakar ve fedai insan görmedin?
  TGB yi,Öncü gençliğin gençlerini hiç mi beyenmedin oraları ayakta tutanlar şerefsizler mi?
  Hem madende çalışacaksın hem yüzüne kömür karası bulaşmayacak.
  Hem lağımcılık yapacaksın hemde lağım kokmayacaksın.
  Olmaz böyle bir dünya yok.
  Kirleneceğim korkusunu insanların içine yerleştirip, temiz bir dünya kuramasın.
  M.Kemalı örnek alıp, onun gibi yapmasını bileceksin.
  Kötünün iyisiyle, kirlinin en az kirlenmişiyle hareket etmeyi bilmezsen sağa sola veryansın edersin.
  Yanında o kadar doğu güneydoğuda görev yapmış askerler var onların üzerine hiç mi çamur sıçramamış?
  O sıçrayan çamura ramen burası çok çamur diyerek, yeni çamursuz alanlar mı aramışlar, yoksa düşmana diz çöktürene kadar o mevzide mücadelelerine devammı etmişler? Güç birleştirme güçleri birleştirme yerine yerine, hizip kurmaya devam ettikçe başarı olmaz.
  Çerkez Etem, Halide Edip, Topal Osman, Ali Şükrü ile birlikte vatan kurtaracak ancak onların huyundan suyundan gitmemeyi öğrenmeden bu işler olmaz.
  M. Kemal Meclis Ankara´da kurulacak dedi ve kurdu.
  Silivri sürecinde geldiğiniz mevzi doğruydu, ancak orda şu var, burda bu var diye yeni mevzi arayışınızdır sizi bu yazıyı yazdırmaya zorlayan, Bence kimseye kızmayın kendinize kızın.
  Belki izah edebilmişimdir.

  Cevapla
 32. 2 sene önce

  Nihat genç kime kızıyor?
  Nihat Gencin en büyük zaafı bencilliği, aman bana şunu diyecekler,aman bana bunu diyecekler korkusunu yaşıyor.
  Ne sandın diğer namuslu insanlar nasıl kirletildiler.
  Ulusal Kanalda program yaptın, şurda burda yazdın.orda hiç mi namuslu dürüst fedakar ve fedai insan görmedin?
  TGB yi,Öncü gençliğin gençlerini hiç mi beyenmedin oraları ayakta tutanlar şerefsizler mi?
  Hem madende çalışacaksın hem yüzüne kömür karası bulaşmayacak.
  Hem lağımcılık yapacaksın hemde lağım kokmayacaksın.
  Olmaz böyle bir dünya yok.
  Kirleneceğim korkusunu insanların içine yerleştirip, temiz bir dünya kuramasın.
  M.Kemalı örnek alıp, onun gibi yapmasını bileceksin.
  Kötünün iyisiyle, kirlinin en az kirlenmişiyle hareket etmeyi bilmezsen sağa sola veryansın edersin.
  Yanında o kadar doğu güneydoğuda görev yapmış askerler var onların üzerine hiç mi çamur sıçramamış?
  O sıçrayan çamura ramen burası çok çamur diyerek, yeni çamursuz alanlar mı aramışlar, yoksa düşmana diz çöktürene kadar o mevzide mücadelelerine devammı etmişler? Güç birleştirme güçleri birleştirme yerine yerine, hizip kurmaya devam ettikçe başarı olmaz.
  Çerkez Etem, Halide Edip, Topal Osman, Ali Şükrü ile birlikte vatan kurtaracak ancak onların huyundan suyundan gitmemeyi öğrenmeden bu işler olmaz.
  M. Kemal Meclis Ankara´da kurulacak dedi ve kurdu.
  Silivri sürecinde geldiğiniz mevzi doğruydu, ancak orda şu var, burda bu var diye yeni mevzi arayışınızdır sizi bu yazıyı yazdırmaya zorlayan, Bence kimseye kızmayın kendinize kızın.
  Belki izah edebilmişimdir.

  Cevapla
 33. 2 sene önce

  Eşitlik, adalet ve özgürlük kavramlarının nasıl sömürge edildiğini insanlığın onurunun, şerefinin nasıl manipüle edildiğini uyutulmuş beyinlerin rantçıların yeni dünya keşifleri yazarımıza çok teşekkür ediyorum bu gerçekleri tarafsız olarak değerlendirip yazmaya yayınlamaya devam ettikleri için bir avuç temiz suyumuzu koruyacak nesillerimizin farkındanlığı adına tekrar teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

  Cevapla
 34. 2 sene önce

  Eşitlik, adalet ve özgürlük kavramlarının nasıl sömürge edildiğini insanlığın onurunun, şerefinin nasıl manipüle edildiğini uyutulmuş beyinlerin rantçıların yeni dünya keşifleri yazarımıza çok teşekkür ediyorum bu gerçekleri tarafsız olarak değerlendirip yazmaya yayınlamaya devam ettikleri için bir avuç temiz suyumuzu koruyacak nesillerimizin farkındanlığı adına tekrar teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

  Cevapla
 35. 2 sene önce

  Sen nasıl bir insansın ya hamsii çok yemissin belli kalemine sağlık ustad

  Cevapla
 36. 2 sene önce

  Sen nasıl bir insansın ya hamsii çok yemissin belli kalemine sağlık ustad

  Cevapla
 37. 2 sene önce

  Abi Allah sesini insanlığa duyursun ve dediklerini anlasınlar. Abi Allah seninle olsun, başka iti köpeği dincisi liboşu atlantikçisi etnikçisi eşit yurttaşcısı çincisi almancısı yalakası bezirganı gardropçusu menzilcisi kim varsa temiz sesini duyup sinsinler korkundan titresinler. Allah bu gücü sana versin. Değil mi ki o garip bir başına bir peygambere herkes eşit dedirtti, sesini duyurttu, senin sesini de yükseltsin abi. Allahına namusuna kurban olayım abi.

  Cevapla
 38. 2 sene önce

  Abi Allah sesini insanlığa duyursun ve dediklerini anlasınlar. Abi Allah seninle olsun, başka iti köpeği dincisi liboşu atlantikçisi etnikçisi eşit yurttaşcısı çincisi almancısı yalakası bezirganı gardropçusu menzilcisi kim varsa temiz sesini duyup sinsinler korkundan titresinler. Allah bu gücü sana versin. Değil mi ki o garip bir başına bir peygambere herkes eşit dedirtti, sesini duyurttu, senin sesini de yükseltsin abi. Allahına namusuna kurban olayım abi.

  Cevapla
 39. 2 sene önce

  Ağzına, kalemine sağlık. Teşekkürler. Ülkenin içine düştüğü durum ve bunun müsebbibleri bu kadar mı güzel anlatılırdı. Bunların topu kene gibi toplumun sırtına yapışmış ülkenin kaderini tayin ediyorlar. Dünyanın düştüğü durumdan yola çıkıp ülkenin düştüğü durumu anlatmak üstelik tane tane, odunun anlayabileceği açıklık ve sadelikte. Helâl olsun. İyi ki varsın.

  Cevapla
 40. 2 sene önce

  Ağzına, kalemine sağlık. Teşekkürler. Ülkenin içine düştüğü durum ve bunun müsebbibleri bu kadar mı güzel anlatılırdı. Bunların topu kene gibi toplumun sırtına yapışmış ülkenin kaderini tayin ediyorlar. Dünyanın düştüğü durumdan yola çıkıp ülkenin düştüğü durumu anlatmak üstelik tane tane, odunun anlayabileceği açıklık ve sadelikte. Helâl olsun. İyi ki varsın.

  Cevapla
 41. Kalem onurusun, modern çağın dervişi, bu çağın soylususun Nihat abim. Yaşa var ol

  Cevapla
 42. Kalem onurusun, modern çağın dervişi, bu çağın soylususun Nihat abim. Yaşa var ol

  Cevapla
 43. İyiki varsın Nihat abi. İyiki veryansın var.Senden öğrendim ve hep kullanıyorum.ALAYINA VERYANSIN.Saygılar..

  Cevapla
 44. İyiki varsın Nihat abi. İyiki veryansın var.Senden öğrendim ve hep kullanıyorum.ALAYINA VERYANSIN.Saygılar..

  Cevapla
 45. 2 sene önce

  Ağzına sağlık abi böyle yürekten açık sözlülükle konuştuğun için teşekkür ederim.

  Cevapla
 46. 2 sene önce

  Ağzına sağlık abi böyle yürekten açık sözlülükle konuştuğun için teşekkür ederim.

  Cevapla
 47. 2 sene önce

  Geliyor geliyor Ümit Hoca geliyor. Her şey hepimizin olacak.

  Cevapla
 48. 2 sene önce

  Geliyor geliyor Ümit Hoca geliyor. Her şey hepimizin olacak.

  Cevapla
 49. 2 sene önce

  Yerli tohum ve tarım demişken, Cem Seymeni Veryansında yazmasını çok isteriz. Azərbaycandan salamlar. Başarılar!

  Cevapla
 50. 2 sene önce

  Yerli tohum ve tarım demişken, Cem Seymeni Veryansında yazmasını çok isteriz. Azərbaycandan salamlar. Başarılar!

  Cevapla
 51. 2 sene önce

  Çok bunaltmışlar Nihat abi .Bir video bekliyoruz artık .Şunları okurken esip gürlemelerini hayal ettim .

  Cevapla
 52. 2 sene önce

  Çok bunaltmışlar Nihat abi .Bir video bekliyoruz artık .Şunları okurken esip gürlemelerini hayal ettim .

  Cevapla
 53. 2 sene önce

  Saygıdeğer Nihat Bey liseyi bitirmiş Harp Okulu’na hazırlanmakta olan -14 haziranda sınavım- bir Türk genciyim. VeryansınTv ve BabalaTv’nin Mevzular programlarını izledikçe, buradaki Kuvâ-yi Milliye ruhuna sahip vatansever aydınlarımızın, komutanlarımızın, akademisyenlerimizin yani tüm yazarlarımızın köşe yazılarını okudukça sizlerin kıymetinizi daha iyi anlıyorum. Çünkü biz gençleri eğitim dönemlerimizde, fikrimizin, görüşlerimizin belireceği dönemlerimizde yıllarca gerçeklerden bu kadar uzak, yalanlarla besleyeceklerini tahmin edemezdim. Kaleminize, yüreklerinize sağlık. Var olun. Bir de şunu bilmenizi istiyorum. Bu ahval ve şerait içinde dahi vazifemi çok iyi biliyorum, muhtaç olduğum kudreti de nereden alacağımı çok iyi biliyorum, biz Türk gençlerinden ümidinizi kesmeyin. Vatan için mücadele edenlerin her daim yanındayız. Saygılarımla.

  Cevapla
 54. 2 sene önce

  Saygıdeğer Nihat Bey liseyi bitirmiş Harp Okulu’na hazırlanmakta olan -14 haziranda sınavım- bir Türk genciyim. VeryansınTv ve BabalaTv’nin Mevzular programlarını izledikçe, buradaki Kuvâ-yi Milliye ruhuna sahip vatansever aydınlarımızın, komutanlarımızın, akademisyenlerimizin yani tüm yazarlarımızın köşe yazılarını okudukça sizlerin kıymetinizi daha iyi anlıyorum. Çünkü biz gençleri eğitim dönemlerimizde, fikrimizin, görüşlerimizin belireceği dönemlerimizde yıllarca gerçeklerden bu kadar uzak, yalanlarla besleyeceklerini tahmin edemezdim. Kaleminize, yüreklerinize sağlık. Var olun. Bir de şunu bilmenizi istiyorum. Bu ahval ve şerait içinde dahi vazifemi çok iyi biliyorum, muhtaç olduğum kudreti de nereden alacağımı çok iyi biliyorum, biz Türk gençlerinden ümidinizi kesmeyin. Vatan için mücadele edenlerin her daim yanındayız. Saygılarımla.

  Cevapla
 55. 2 sene önce

  Eline yüreğine sağlık nevine münhasır Don kişot Kokuşmus düzeni ancak siz yalın olarak anlatabiliyorsunuz.

  Cevapla
 56. 2 sene önce

  Eline yüreğine sağlık nevine münhasır Don kişot Kokuşmus düzeni ancak siz yalın olarak anlatabiliyorsunuz.

  Cevapla
 57. 2 sene önce

  Gelinen noktada taraf olmamak maalesef fetö nün pkk nın değirmenine su taşımaktır. Akp zihniyeti de tehlikelidir bu ülke için ama hiç olmadığından yarı millidir diyelim. Fetö pkk tarafı ise ülkenin herşeyine düşmandır. Tarafsızlıklık ayakları yapmakla bu işler artık olmuyor maalesef Nihat abi. Keşke olabilseydi. Fetö ve pkk nın en büyük zararı memlekette insanlar kendi işini yapamaz hale geldi. Bakın siz edebiyatçısınız ama gazetecilik köşe yazarlığı yapmaya başladınız. Memleket özellikle Edebiyat alanında çok az üretebilmektedir. Bunların sebebi Akpnin Fetö nün pkk nın ülkeyi sıkıştırdığı noktadır. Buradan çıkış Fetö nün pkk nın karşısında cephe almaktır. Gerisi boş laftır. Saygılar.

  Cevapla
 58. 2 sene önce

  Gelinen noktada taraf olmamak maalesef fetö nün pkk nın değirmenine su taşımaktır. Akp zihniyeti de tehlikelidir bu ülke için ama hiç olmadığından yarı millidir diyelim. Fetö pkk tarafı ise ülkenin herşeyine düşmandır. Tarafsızlıklık ayakları yapmakla bu işler artık olmuyor maalesef Nihat abi. Keşke olabilseydi. Fetö ve pkk nın en büyük zararı memlekette insanlar kendi işini yapamaz hale geldi. Bakın siz edebiyatçısınız ama gazetecilik köşe yazarlığı yapmaya başladınız. Memleket özellikle Edebiyat alanında çok az üretebilmektedir. Bunların sebebi Akpnin Fetö nün pkk nın ülkeyi sıkıştırdığı noktadır. Buradan çıkış Fetö nün pkk nın karşısında cephe almaktır. Gerisi boş laftır. Saygılar.

  Cevapla
 59. Ya bir yol bul, yada yoldan çekil, beklemekten sıkıldık artık

  Cevapla
 60. Ya bir yol bul, yada yoldan çekil, beklemekten sıkıldık artık

  Cevapla
 61. “Cahilde eksik olan akıl değildir (o kurnazdır) eksik olan ahlaktır…” İ. Ferit Edgü
  Büyük öğreti ahlak, vicdan, ilim, irfan, sevgi, üretmek ve paylaşmak temeline gelmedikçe, nesilden nesile daha da çok çürüyüp kokuşacağız; ve hayatın huzuru, insanlığımız tükendi, daha da tükenecek!
  Umudumuz sevdalı, kavgalı, yokluk ve yoksulluğun bulanıklığında pırıl pırıl parlayan insanlarımız, öğretmenlerimiz, yazarlarımız, analarımız..
  Asla vazgeçmeyeceğiz!

  Cevapla
 62. “Cahilde eksik olan akıl değildir (o kurnazdır) eksik olan ahlaktır…” İ. Ferit Edgü
  Büyük öğreti ahlak, vicdan, ilim, irfan, sevgi, üretmek ve paylaşmak temeline gelmedikçe, nesilden nesile daha da çok çürüyüp kokuşacağız; ve hayatın huzuru, insanlığımız tükendi, daha da tükenecek!
  Umudumuz sevdalı, kavgalı, yokluk ve yoksulluğun bulanıklığında pırıl pırıl parlayan insanlarımız, öğretmenlerimiz, yazarlarımız, analarımız..
  Asla vazgeçmeyeceğiz!

  Cevapla
 63. 2 sene önce

  Nihat Genç değil, vicdan konuşuyor. Kalem olmuş yazıyor! Allah da sayısız kez uyarmış. Zihin de vicdan da kuantum yapısında işliyor muhtemelen. Kirlenmiş zihinler ve vicdanlar hem kendilerinin, hem insanlığın sonunu hazırlıyorlar. Nice medeniyetlerin defalarca helak olduğu gibi.

  Cevapla
 64. 2 sene önce

  Nihat Genç değil, vicdan konuşuyor. Kalem olmuş yazıyor! Allah da sayısız kez uyarmış. Zihin de vicdan da kuantum yapısında işliyor muhtemelen. Kirlenmiş zihinler ve vicdanlar hem kendilerinin, hem insanlığın sonunu hazırlıyorlar. Nice medeniyetlerin defalarca helak olduğu gibi.

  Cevapla
 65. 2 sene önce

  Canina kalemine saglik, Yüregimden gecenleri yazdigin icin Saygilarimi sunuyorum. Iyiki varsin.

  Cevapla
 66. 2 sene önce

  Canina kalemine saglik, Yüregimden gecenleri yazdigin icin Saygilarimi sunuyorum. Iyiki varsin.

  Cevapla
 67. 2 sene önce
  Cevapla
 68. 2 sene önce
  Cevapla
 69. Yazıklar olsun. “perinçek olalım” derken neyi kastediyorsunuz, kime yükleniyorsunuz. sitenizdeki bedel ödemiş aydınlık hareketine gönül vermiş yazarlardan utanın. oda tv çizgisine döndürdünüz ya şu siteyi diyecek bir şey bulamıyorum.

  Cevapla
 70. Yazıklar olsun. “perinçek olalım” derken neyi kastediyorsunuz, kime yükleniyorsunuz. sitenizdeki bedel ödemiş aydınlık hareketine gönül vermiş yazarlardan utanın. oda tv çizgisine döndürdünüz ya şu siteyi diyecek bir şey bulamıyorum.

  Cevapla
 71. 2 sene önce

  Fikirler yazıya sığmamış

  Cevapla
 72. 2 sene önce

  Fikirler yazıya sığmamış

  Cevapla
 73. 2 sene önce

  kamuvrıyaculuk 1 den kamuculuk 27 ye kadar çıkış yolu yazılarını atlamışsınız.aydınlık sitesinde var incelerseniz kokuşmamışlığı görebilir ve çözüme milli demokratik devrimle sonuca varılacağını kavrıyabiliriz.doğru mevzide olunduğu sürece zaten perinçekci olunuyor.sevgili genç

  Cevapla
 74. 2 sene önce

  kamuvrıyaculuk 1 den kamuculuk 27 ye kadar çıkış yolu yazılarını atlamışsınız.aydınlık sitesinde var incelerseniz kokuşmamışlığı görebilir ve çözüme milli demokratik devrimle sonuca varılacağını kavrıyabiliriz.doğru mevzide olunduğu sürece zaten perinçekci olunuyor.sevgili genç

  Cevapla
 75. 2 sene önce

  Nihat abinin konuşmalarını derleyip bir video yaptım layık değil ama izlerseniz sevinirim
  https://www.youtube.com/watch?v=lTmDqV_Dklo&feature=youtu.be

  Cevapla
 76. 2 sene önce

  Nihat abinin konuşmalarını derleyip bir video yaptım layık değil ama izlerseniz sevinirim
  https://www.youtube.com/watch?v=lTmDqV_Dklo&feature=youtu.be

  Cevapla
 77. 2 sene önce

  Artık parti kurmak zamanı gelmedi mi? Vatan partisi ve CHP’nin dolduramadığı boşluğu vatansever komutanlar, ihraç edilmiş CHP’liler, muhalif aydınlıkçılar, örgütsüz kalan biz gençler!

  Cevapla
 78. 2 sene önce

  Artık parti kurmak zamanı gelmedi mi? Vatan partisi ve CHP’nin dolduramadığı boşluğu vatansever komutanlar, ihraç edilmiş CHP’liler, muhalif aydınlıkçılar, örgütsüz kalan biz gençler!

  Cevapla
 79. 2 sene önce

  Arkadaşlar,
  Yazılan yazının içeriğini, ifade edilen fikirleri anlamadan yorum yapmışsınız.
  Yazıyı birkaç kere okuyun ondan sonra yorumunuzu yapın.
  Son derece önemli ve haininden, vatanseverine, cahilinden okumuşuna ders çıkarılması gereken bir yazı olmuş.
  Herkes payına düşen ne ise onu alsın, görevini anlasın ve gereğini yapsın.
  Bu ülke bu halde ise bundan sadece başkaları suçlu değil. Hepimizin bu çorbada tuzu var.
  Önce kendimizi eleştirelim. Ne halt ettiğimizi veya etmediğimizi anlayalım.
  Kuru kuruya vatanseverlik olmaz. Birileri önden gitsin, en çok kurşunu onlar yesin.
  Bizde ortalık düzeldiğinde biz çıkıp vatan millet diye bağıralım.
  Bir Ulusalcı, Kemalist, olarak sesleniyorum hepimiz görevimizi yerine getirelim.
  Nihat Gence Teşekkür ediyorum. İyi ki varsın.

  Cevapla
 80. 2 sene önce

  Arkadaşlar,
  Yazılan yazının içeriğini, ifade edilen fikirleri anlamadan yorum yapmışsınız.
  Yazıyı birkaç kere okuyun ondan sonra yorumunuzu yapın.
  Son derece önemli ve haininden, vatanseverine, cahilinden okumuşuna ders çıkarılması gereken bir yazı olmuş.
  Herkes payına düşen ne ise onu alsın, görevini anlasın ve gereğini yapsın.
  Bu ülke bu halde ise bundan sadece başkaları suçlu değil. Hepimizin bu çorbada tuzu var.
  Önce kendimizi eleştirelim. Ne halt ettiğimizi veya etmediğimizi anlayalım.
  Kuru kuruya vatanseverlik olmaz. Birileri önden gitsin, en çok kurşunu onlar yesin.
  Bizde ortalık düzeldiğinde biz çıkıp vatan millet diye bağıralım.
  Bir Ulusalcı, Kemalist, olarak sesleniyorum hepimiz görevimizi yerine getirelim.
  Nihat Gence Teşekkür ediyorum. İyi ki varsın.

  Cevapla
 81. 2 sene önce

  Sabahattin Önkibar’dan sonra sizde bu kervana katılmışsınız tebrik ederim. Bu ülkede en kolay şey zaten ittihatçılara sövmektir. Birbirinden bağımsız olayları yeni felsefi kavramlar öğrenmiş liseli çocuklar gibi eklektik olarak bazı olayları sıralayıp çok önemli sözler söylediğinizi büyük vatansever olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bahçeli’de, Esat’ta, Anıttepe’de oturup gerçekleri yorumlamanızı beklemekte zaten büyük bir saflık olurdu. Ülkemizde onca sıkıntı ve sorun varken Doğu Perinçek’e fütursuzca ve ahlak dışı saldırmanın bir gazetecilik olduğu kanısında değilim. Keza birçok noktada fikirlerine katılmadığım Devlet Bahçeli’yi de bu şekilde aşağılamaya çalışmanız terbiye dışı. Ortaokuldan beri sizi seven ve takip eden 25 yaşındaki bir Türk genci olarak sizin bir sinir harbi neticesinde bu hatayı yaptığınızı düşünmek istiyorum. Çıkın ve bu yazıdan dolayı özür dileyin. Sizin özgür medya anlayışınız insanlara istediğiniz gibi küfretmek veya itham altında bırakmak mıdır ? Bu yazıyla hanenize büyük bir eksi yediniz. Ülke Tv, Akit Tv, Halk Tv, Atv = veryansın tv umarım düştüğünüz kümeyi iyi algılayabilmişsinizdir.
  Son olarak delikanlı ve dürüst insanlar eleştirileri zamanında yapar , bir medya organından ayrıldıktan sonra eski dostlara sövmek yeni moda galiba. Bu da sizlerin deyimiyle harbi insan olmadığınızı gösteriyor.
  Çok yazık…

  Cevapla
 82. 2 sene önce

  Sabahattin Önkibar’dan sonra sizde bu kervana katılmışsınız tebrik ederim. Bu ülkede en kolay şey zaten ittihatçılara sövmektir. Birbirinden bağımsız olayları yeni felsefi kavramlar öğrenmiş liseli çocuklar gibi eklektik olarak bazı olayları sıralayıp çok önemli sözler söylediğinizi büyük vatansever olduğunuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bahçeli’de, Esat’ta, Anıttepe’de oturup gerçekleri yorumlamanızı beklemekte zaten büyük bir saflık olurdu. Ülkemizde onca sıkıntı ve sorun varken Doğu Perinçek’e fütursuzca ve ahlak dışı saldırmanın bir gazetecilik olduğu kanısında değilim. Keza birçok noktada fikirlerine katılmadığım Devlet Bahçeli’yi de bu şekilde aşağılamaya çalışmanız terbiye dışı. Ortaokuldan beri sizi seven ve takip eden 25 yaşındaki bir Türk genci olarak sizin bir sinir harbi neticesinde bu hatayı yaptığınızı düşünmek istiyorum. Çıkın ve bu yazıdan dolayı özür dileyin. Sizin özgür medya anlayışınız insanlara istediğiniz gibi küfretmek veya itham altında bırakmak mıdır ? Bu yazıyla hanenize büyük bir eksi yediniz. Ülke Tv, Akit Tv, Halk Tv, Atv = veryansın tv umarım düştüğünüz kümeyi iyi algılayabilmişsinizdir.
  Son olarak delikanlı ve dürüst insanlar eleştirileri zamanında yapar , bir medya organından ayrıldıktan sonra eski dostlara sövmek yeni moda galiba. Bu da sizlerin deyimiyle harbi insan olmadığınızı gösteriyor.
  Çok yazık…

  Cevapla
 83. 2 sene önce

  ALİ UFUK ÖZALP / VATAN PARTİSİ YENİMAHALLE İLÇE YÖNETİCİSİ
  Yazının özeti: Genç, iki taraftan da olmadığını söylüyor, iki tarafa da hakaret ediyor, kendilerine alan kalmadığından yakınıp, üçüncü taraf olduklarını ikna etmeye çalışıyor. Nihat Beyden daha olgun ve gerçekçi eleştiriler beklerdik, maalesef eleştiri bile olmamış.
  Kendisinin çok iyi bildiğini bilerek hatırlatmak istiyorum; iktidar olma isteğiniz varsa bunu nasıl gerçekleştirirsiniz? Yasa dışı yollar kimsenin aklında olmadığı için geriye partiler kalıyor. Partilere program ve strateji temelli bakılır. Eleştirdiğin parti eksik olabilir ya içine girer düzeltirsin, ya parti kurarsın! Bunun dışında bugün dünyanın en haklı insanı bile olsan örgütsüz bir hiçsin, savrulursun, saçmalarsın! Bakınız burada şu parti bu parti tartışması yapmıyorum, tek geçerli iktidar olma yöntemini hatırlatıyorum.
  Bu iktidar olma sorusunu başka kitaplarını okuduğumuz, konferanslarına gittiğimiz, çok yazan bir “partiler üstüne” daha sormuştum! O da şöyle iktidar oluruz, böyle oluruz; kitlemiz var dedi. Parti? Partiler işi bozar! Neredeyse Nutuk okuyalım, Milli Mücadele dinleyelim bir anda gökten iktidara düşecek demediği kalmıştı! Bu tipler çok peynir gemisi, yürütebilir ama iktidar asla olamaz.
  Ülkemizde “muhalefet” kelimesi kadar içi boşaltılan, ters çevrilen, anlamsızlaştırılan çok az şey var. Muhalefetin, sadece “karşıt görüşü savunma” olmadığını neyse ki bizim liseli arkadaşlarımız bile artık kavradı. Muhalifim diyenlere hemen soruları sorarlar: “ Muhalifsin ama neye? Muhalifsen çözüm önerin, alternatifin nedir?” Bu sorulara çok konuşan ama hiç cevap veremeyecek o kadar siyasi, aydın, gazeteci vs. var ki.
  Darbelerle sindirilenler, korkup siyasetten uzak durarak yani akılları sıra tarafsız olarak ya da “üçüncü taraf“ olup mücadeleye girmediler. Özellikle 1980 darbesi sonrası yayılan korku ikliminde taraf olmayanlar taraf olmadı mı? Oldu. Bana dokunmayan yılan diye diye kaçıldı, aileler çocuklarına siyasete bulaşma diye korkuttu bu alan boşluğundan kim yararlandı? Emperyalizm, neoliberalizm, özelleştirmeci iktidarlar, cemaatler, Gladyonun aparatları vs. boşluğu doldurdu bugün hâlâ korkak zihniyetin sonuçlarını çekiyoruz. Ben taraf olmam diyen korkaklar, emperyalizmin pasifistliğine düşmüş onlar kadar sorumludur!
  Yine 80’lerin etkisinde bakınız yılgın, yenik, acıdan, eziklikten beslenen sol-sosyal demokratlara, sorsanız amansız muhaliflerdir. Bedel ödemeden, kaybetmeden, kirlenmeden konforlu muhalefet yaparlar. O kadar “pürü paktırlar ki” kimse onlar kadar düzgün olamaz. Kimseyi beğenmedikleri için belki aynada sadece kendileri ile örgütlenir! İttifak kelimesi lügatlarında yoktur, örgütlü olmak diye bir şey zaten olamaz. Milli mücadeleden, devrimin pratiği olan Nutuk’tan çok alıntı yaparlar ama hiçbir zaman Mustafa Kemal’in koşulsuz şartsız örgütçü ve örgütlü olduğuna değinmezler!
  Bizim tanıdığımız Nihat Genç’in yazılarına benzemediği için bütün bir değerlendirme yapamayacağım. Değiştirmeden Nihat Genç’ten bir paragraf: “Ne yazsak ne çizsek faydası yok, onlar gibi satılmış köpek onlar gibi şerefsiz üç kağıtçı olmadan bize bu medya dünyasının kıyısında zırnık hayat hakkı hiç yok, bir taraf istiyor ki Bahçeli olalım Perinçek olalım diğer taraf istiyor ki Kaftancıoğlu arkasında duralım, bu mudur ulan dünyanız beklentiniz?İki seçenek sunuyorlar bize ya susacağız ya bu şarlatanlardan bir tarafı destekleyeceğiz. Bu zorlu hayatı size köpek olmak için mi yaşadık? Sağa sola bu desteği vermediğimiz için küsüp küfredip giden arkadaşlar-yakınlar, dostluğunuz bu mudur? Bir gün bugün gelecek bizi ona buna köpek yapmak için mi bize arkadaş-dost oldunuz? Onur insan bağımsızlık bilmeyen zavallılar, paralı adamların projelerin böcekleri, .iktirin gidin, kırk yıldır aralıksız başımız dik yazıyoruz, cümlelerimiz arasında hala bir bahane hala bir yanlış bir kırışıklık arayan zavallı solucanlar.”
  Bir paragrafta “satılmış köpek, şerefsiz, üçkağıtçı, şarlatan, köpek, onur insan bağımsızlık bilmeyen zavallı, paralı adamların projelerin böcekleri, .iktirin gidin” diye bu kadar hakarete çok az denk geldik. Genç bugün “alan yok, imkan yok” diye yakınıyor bizimle birlikte savaşmaya geldin de geri mi çevirdik? Gladyo tertiplerinde Vatan Partisi (o zaman İşçi Partisi), Aydınlık, Ulusal Kanal yöneticileri ile TSK’ya saldırılırken; neredeyse bütün kanal ve gazeteler operasyonlara destek olurken, insanlar telefonda konuşmaya korkarken kim size kapılarını açtı?
  Bizi yakından tanıyor, hakaretlerin bize uymayacağını da biliyor ama hızlı muhalifliğin böyle mi yazması lazım? Yıllarını mücadeleye vermiş Doğu Perinçek’e hakareti nasıl bu kadar kolay yapabiliyorsunuz! Bu kadar hakareti ederken en sert mücadele ettiğimiz PKK-FETÖ-NATO milliyetçileri ve sahte sol bile on kere düşünür, yanlış yaptınız.
  İttifaklar, konusu devrimci mücadelenin en temel konusudur fakat bir o kadarda tartışma yaratır, zor anlaşılır. İttifaklar konusunu her ne kadar sabırla anlatmaya çalışsakta ummadığımız dostlarımız ve yakınlarımız bile b

  Cevapla
 84. 2 sene önce

  ALİ UFUK ÖZALP / VATAN PARTİSİ YENİMAHALLE İLÇE YÖNETİCİSİ
  Yazının özeti: Genç, iki taraftan da olmadığını söylüyor, iki tarafa da hakaret ediyor, kendilerine alan kalmadığından yakınıp, üçüncü taraf olduklarını ikna etmeye çalışıyor. Nihat Beyden daha olgun ve gerçekçi eleştiriler beklerdik, maalesef eleştiri bile olmamış.
  Kendisinin çok iyi bildiğini bilerek hatırlatmak istiyorum; iktidar olma isteğiniz varsa bunu nasıl gerçekleştirirsiniz? Yasa dışı yollar kimsenin aklında olmadığı için geriye partiler kalıyor. Partilere program ve strateji temelli bakılır. Eleştirdiğin parti eksik olabilir ya içine girer düzeltirsin, ya parti kurarsın! Bunun dışında bugün dünyanın en haklı insanı bile olsan örgütsüz bir hiçsin, savrulursun, saçmalarsın! Bakınız burada şu parti bu parti tartışması yapmıyorum, tek geçerli iktidar olma yöntemini hatırlatıyorum.
  Bu iktidar olma sorusunu başka kitaplarını okuduğumuz, konferanslarına gittiğimiz, çok yazan bir “partiler üstüne” daha sormuştum! O da şöyle iktidar oluruz, böyle oluruz; kitlemiz var dedi. Parti? Partiler işi bozar! Neredeyse Nutuk okuyalım, Milli Mücadele dinleyelim bir anda gökten iktidara düşecek demediği kalmıştı! Bu tipler çok peynir gemisi, yürütebilir ama iktidar asla olamaz.
  Ülkemizde “muhalefet” kelimesi kadar içi boşaltılan, ters çevrilen, anlamsızlaştırılan çok az şey var. Muhalefetin, sadece “karşıt görüşü savunma” olmadığını neyse ki bizim liseli arkadaşlarımız bile artık kavradı. Muhalifim diyenlere hemen soruları sorarlar: “ Muhalifsin ama neye? Muhalifsen çözüm önerin, alternatifin nedir?” Bu sorulara çok konuşan ama hiç cevap veremeyecek o kadar siyasi, aydın, gazeteci vs. var ki.
  Darbelerle sindirilenler, korkup siyasetten uzak durarak yani akılları sıra tarafsız olarak ya da “üçüncü taraf“ olup mücadeleye girmediler. Özellikle 1980 darbesi sonrası yayılan korku ikliminde taraf olmayanlar taraf olmadı mı? Oldu. Bana dokunmayan yılan diye diye kaçıldı, aileler çocuklarına siyasete bulaşma diye korkuttu bu alan boşluğundan kim yararlandı? Emperyalizm, neoliberalizm, özelleştirmeci iktidarlar, cemaatler, Gladyonun aparatları vs. boşluğu doldurdu bugün hâlâ korkak zihniyetin sonuçlarını çekiyoruz. Ben taraf olmam diyen korkaklar, emperyalizmin pasifistliğine düşmüş onlar kadar sorumludur!
  Yine 80’lerin etkisinde bakınız yılgın, yenik, acıdan, eziklikten beslenen sol-sosyal demokratlara, sorsanız amansız muhaliflerdir. Bedel ödemeden, kaybetmeden, kirlenmeden konforlu muhalefet yaparlar. O kadar “pürü paktırlar ki” kimse onlar kadar düzgün olamaz. Kimseyi beğenmedikleri için belki aynada sadece kendileri ile örgütlenir! İttifak kelimesi lügatlarında yoktur, örgütlü olmak diye bir şey zaten olamaz. Milli mücadeleden, devrimin pratiği olan Nutuk’tan çok alıntı yaparlar ama hiçbir zaman Mustafa Kemal’in koşulsuz şartsız örgütçü ve örgütlü olduğuna değinmezler!
  Bizim tanıdığımız Nihat Genç’in yazılarına benzemediği için bütün bir değerlendirme yapamayacağım. Değiştirmeden Nihat Genç’ten bir paragraf: “Ne yazsak ne çizsek faydası yok, onlar gibi satılmış köpek onlar gibi şerefsiz üç kağıtçı olmadan bize bu medya dünyasının kıyısında zırnık hayat hakkı hiç yok, bir taraf istiyor ki Bahçeli olalım Perinçek olalım diğer taraf istiyor ki Kaftancıoğlu arkasında duralım, bu mudur ulan dünyanız beklentiniz?İki seçenek sunuyorlar bize ya susacağız ya bu şarlatanlardan bir tarafı destekleyeceğiz. Bu zorlu hayatı size köpek olmak için mi yaşadık? Sağa sola bu desteği vermediğimiz için küsüp küfredip giden arkadaşlar-yakınlar, dostluğunuz bu mudur? Bir gün bugün gelecek bizi ona buna köpek yapmak için mi bize arkadaş-dost oldunuz? Onur insan bağımsızlık bilmeyen zavallılar, paralı adamların projelerin böcekleri, .iktirin gidin, kırk yıldır aralıksız başımız dik yazıyoruz, cümlelerimiz arasında hala bir bahane hala bir yanlış bir kırışıklık arayan zavallı solucanlar.”
  Bir paragrafta “satılmış köpek, şerefsiz, üçkağıtçı, şarlatan, köpek, onur insan bağımsızlık bilmeyen zavallı, paralı adamların projelerin böcekleri, .iktirin gidin” diye bu kadar hakarete çok az denk geldik. Genç bugün “alan yok, imkan yok” diye yakınıyor bizimle birlikte savaşmaya geldin de geri mi çevirdik? Gladyo tertiplerinde Vatan Partisi (o zaman İşçi Partisi), Aydınlık, Ulusal Kanal yöneticileri ile TSK’ya saldırılırken; neredeyse bütün kanal ve gazeteler operasyonlara destek olurken, insanlar telefonda konuşmaya korkarken kim size kapılarını açtı?
  Bizi yakından tanıyor, hakaretlerin bize uymayacağını da biliyor ama hızlı muhalifliğin böyle mi yazması lazım? Yıllarını mücadeleye vermiş Doğu Perinçek’e hakareti nasıl bu kadar kolay yapabiliyorsunuz! Bu kadar hakareti ederken en sert mücadele ettiğimiz PKK-FETÖ-NATO milliyetçileri ve sahte sol bile on kere düşünür, yanlış yaptınız.
  İttifaklar, konusu devrimci mücadelenin en temel konusudur fakat bir o kadarda tartışma yaratır, zor anlaşılır. İttifaklar konusunu her ne kadar sabırla anlatmaya çalışsakta ummadığımız dostlarımız ve yakınlarımız bile b

  Cevapla
 85. 2 sene önce

  Arkadaşlar, Nihat Genç bütün has yazarlar gibi, olaylara ve kişilere irdeleyerek bakar.Onun siyasete atılması kişilik özelliğinden ödün vermesini gerektirir. Kişiliğinizden ödün vermeden bırakın siyasi partiyi ADD’bile tutunamazsınız. Her şeyin ve herkesin baskı altına alınmaya çalışıldığı bu ülkede hiç değilse Nihat Genç bağımsız kalsın ve yazsın….. Yeter ki yazsın. Saygılar.

  Cevapla
 86. 2 sene önce

  Arkadaşlar, Nihat Genç bütün has yazarlar gibi, olaylara ve kişilere irdeleyerek bakar.Onun siyasete atılması kişilik özelliğinden ödün vermesini gerektirir. Kişiliğinizden ödün vermeden bırakın siyasi partiyi ADD’bile tutunamazsınız. Her şeyin ve herkesin baskı altına alınmaya çalışıldığı bu ülkede hiç değilse Nihat Genç bağımsız kalsın ve yazsın….. Yeter ki yazsın. Saygılar.

  Cevapla
 87. 2 sene önce

  “Bir ben miyim bu kadar az
  Bu yoksulluktur
  Ne haram yedim ne eğildim
  Bu yalnızlıktır”
  Nazan Öncel’in “Ağlama Gönlüm” şarkısından.
  Nihat Genç vicdandır. Vicdanınızı susturmaya çalışmayın. Vicdansız akıl arıyorsanız alası “küresel efendiler” ve takımlarında bolca var. İnsanlığın vicdanlı akıllara ihtiyacı var.

  Cevapla
 88. 2 sene önce

  “Bir ben miyim bu kadar az
  Bu yoksulluktur
  Ne haram yedim ne eğildim
  Bu yalnızlıktır”
  Nazan Öncel’in “Ağlama Gönlüm” şarkısından.
  Nihat Genç vicdandır. Vicdanınızı susturmaya çalışmayın. Vicdansız akıl arıyorsanız alası “küresel efendiler” ve takımlarında bolca var. İnsanlığın vicdanlı akıllara ihtiyacı var.

  Cevapla
 89. 2 sene önce

  Berbat bir yazi , aşırı hakaret var. Yakışmamış sayın Genç.

  Cevapla
 90. 2 sene önce

  Berbat bir yazi , aşırı hakaret var. Yakışmamış sayın Genç.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!