Black Label fiyatları 2024! Black Label ne kadar oldu?

Bir viski kültü olan Johnnie Walker’ı en sevilen çeşitlerinden biri olan Black Label, diğer alkoller gibi zamlardan nasibini aldı. İçi yakılan fıçılarda bekletilerek olgunlaştırılan Black Label, isli viskiler kategorisinde olup tercih edilen bir çeşittir. Peki Johnnie Walker Black Label fiyatları ne kadar oldu? İşte 2024 Black Label fiyatlarının ayrıntıları sizlerle…

black label fiyatları

Bir viski kültü olan Johnnie Walker’ı en sevilen çeşitlerinden biri olan Black Label, diğer alkoller gibi zamlardan nasibini aldı. 2024 yılındaki güncel Black Label fiyatlarını sizler için listeledik, işte ayrıntılar…

İSLİ VİSKİ NEDİR?

Coğrafyanın etkisiyle farklı ve büyüleyici bir lezzeti doğuran Islay adası sayesinde islenmiş arpaları viski olarak sofralarımızda görebiliyoruz. Islay adasında kömür gibi enerji ve yakıt kaynakları olmaması nedeniyle ölü bitkilerin su altında kalarak karbon miktarının arttığı turbanın ateşinde islenmiş arpaların fermante olup distile edilmesiyle elden edilen eşsiz lezzet bizlere ulaşıyor. Islay adasında öne çıkan birtakım damıtımevleri bu bakımdan öne çıkar: Lagavulin, Ardbeg, Laphroaig, Bowmore, Caol Ila, Kilchoman…

Türkiye’de genelde isli bir lezzete sahip bir viski olarak Johnnie Walker Black Label tercih ediliyor. Merak edilen Black Label fiyatlarını sizler için listeledik.

JOHNNIE WALKER BLACK LABEL FİYATLARI 2024

5 cl Johnnie Walker Black Label ₺                130,00
20 cl Johnnie Walker Black Label ₺                345,00
35 cl Johnnie Walker Black Label ₺                605,00
50 cl Johnnie Walker Black Label ₺                830,00
70 cl Johnnie Walker Black Label ₺             1.105,00
100 cl Johnnie Walker Black Label ₺             1.505,00
150 cl  Johnnie Walker Black Label ₺             2.195,00
300 cl  Johnnie Walker Black Label ₺             4.895,00
70 cl Johnnie Walker Double Black Label ₺             1.405,00

BLACK LABEL: 40 FARKLI HARMAN

Dünyanın en popüler harmanları arasında olan Johnnie Walker Black Label, markanın çıkardığı ilk ekspresyon olma özelliğini taşırken 1865 yılında Walker’s Old Highland adıyla viskiseverlerle buluşmuştu. 1905 yılına değin Walker’s Old Highland adıyla satış yapılırken 1905 yılından itibaren 4 yıl sürecek olan Extra Special Old Highland ismiyle satışa sunuldu. 1909 yılından itibaren ise bugünkü ismini aldı.

En genç Black Label 12 yıllık olurken 40 farklı harmandan meydana geliyor. Black Label’ın merkezinde Speyside maltı olan Cardhu bulunurken ayrıca Talisker ve Islay bölgelerinden Lagavulin, Caol Ila gibi maltlar da barınıyor.

 

BLACK LABEL TADIM NOTLARI

  • Burun: Lezzetli bir is kokusunun verdiği eşsiz hazza ek olarak vanilya, bal, meşe ve tarçın notaları alırken derinden kuru incir ve üzüm notaları da alınabilir.
  • Damak: Viskinin bardaktaki dansının burunda bıraktığı benzersiz koku notalarına eşlik eden karamel, çikolata, badem tatlarına ek olarak damakta isle muazzam bir lezzet oluşuyor. Yağlı, yoğun ve ipeksi tadın unutulmaz anı damakta harika bir zevk bırakıyor.
  • Bitiş: Şahane kavramını isle kaplayan Black Label, baharat ve kuru üzüm notalarıyla bitiriş sunar.

Black Label fiyatları 2024! Black Label ne kadar oldu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!