Bloomberg’den dikkat çeken Ümit Özdağ analizi

ABD merkezli yayın kuruluşu Bloomberg, AKP ve Zafer Partisi arasındaki çekişmeyi analiz etti. Bloomberg'in yayınladığı oranlara göre, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın göçmenlerle ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamalar, Erdoğan'ın açıklamalarından dört kat fazla beğenildi.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriyeli göçmenlerle ilgili açıklamasına tepki göstermiş, “Sorun değil Erdoğan. Sizin yollamayacağınızı biliyoruz. Biz gerekirse zorla yollayacağız. Mesele Ensar olmak değil insanları muhacir etmemektir. Biz muhacirliğe son verip insanları vatanlarına kavuşturacağız” demişti, Özdağ daha sonra ise “2023 bir final değil, bir başlangıçtır demişsin. Bu senin için bir final ama Türk milleti için bir başlangıç olacak. Sen gideceksin. Seninle birlikte Suriyeliler de gidecek” ifadelerini kullanmıştı.

Özdağ ve Erdoğan arasında yaşanan bu atışmayla ilgili ABD merkezli yayın kanalı Bloomberg’den dikkat çekici bir analiz geldi.

‘ERDOĞAN’DAN DAHA FAZLA BEĞENİ ALIYOR’

Bloomberg, “Türkiye’de göçmen karşıtı muhalefet politikacısı Ümit Özdağ, Erdoğan’dan daha fazla “beğeni” alıyor” ifadelerinde bulundu. Bloomberg’in analizine göre, Özdağ ilk kez Mayıs ayında ortalama 26 bin 640 beğeni alarak Erdoğan’ın ortalama 18 bin 627 beğenisini geçti.

Sözcü’de yer alan habere göre, Özdağ’ın en popüler tweeti olan ve İçişleri Bakanı ile göçmen politikası konusunda kamuoyu önünde hesaplaşmaya meydan okuyan tweeti oldu.  Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın Süleyman Soylu’ya tepki göseren, “Ben Zafer Partisi Genel Başkanı olmamın yanı sıra, Ümit Özdağ olarak tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun varsa beni kapının önünde bekle! Seni İçişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum! O zaman göreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11:00’de. Erkeksen orada bekle” sözleri Erdoğan’ın açıklamalarının neredeyse dört katı beğeni topladı.

Bloomberg, partisinin tek bir meclis sandalyesine sahip olmasına rağmen Özdağ’ın, artan göçmen karşıtı söylemleriyle, 20 yıldır iktidarda olan Erdoğan’ı sosyal medyada geçtiğini yazdı.

Bloomberg, Özdağ başta olmak üzere muhalefetin Erdoğan üzerinde oynadığı baskının, hükümette mayıs ayında bir milyon mültecinin gönüllü olarak Suriye’ye dönüşü için plan yapmasına neden olduğunu da vurguladı.

Bloomberg’den dikkat çeken Ümit Özdağ analizi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

19 Yorum

 1. 1 ay önce

  İmam efendi de çok beğeniliyordu… Nato sevdalısı Zafer partisi de… Gidişat benzer.

  • 1 ay önce

   Öncelikli ve gerçek problem olan sığınmacılar konusunda ağzını açan başka parti var mı?

  • 1 ay önce

   Ferhat, trollukte ustunuze yok, onu anladik ama hala neden bu kadar gerceklikten kopuk ve izansiz yorum yapmaniza sahipleriniz goz yumar, onu anlamadik!

  • 1 ay önce

   Türkiye’nin başına gelenlerin çoğu Nato’dan. Ümit Özdağ Nato’cu olsa idi. Bu olan biteni görmezden gelirdi. Trol

  • sizi çok seven amerikadaki imamınızın donunu giyip sünnet ederken, ülkenin anahtarlarını aldılar, kozmik odalara girdiler.. hala efendimiz diyosun aptal herif..
   bizim imamla papazla işimiz olmaz.. profesörleri bilim adamlarını sayarız

  • 1 ay önce

   serkan simdi ferhat oldu. yarin da figen falan olur. Feto soslu bademden ancak bu kadar cikar. Kapasite bu.

   • 1 ay önce

    Aynı yorumu yazacaktım, sen yazmışsın kardeşim. Trol serkan şimdi ferhat olarak karşımızda. Fetösavarların burada olduğunu ve dikkatinden bir şey kaçmayacağını anlayamamış hala.

  • 1 ay önce

   Her kuşu öptünüz de bir leylek kaldı 🙂 Sen bi ülken de bulunan Amerikan üslerini dehleyememişsin bu topraklar dan adaların gitmiş el den hala ötüyorsunuz natocu bu adam diye

  • 1 ay önce

   Tahlil yeteneğini kaybetmişsin. sapla samanı ayıramayacak kadar cahilsin

   Cevapla
 2. 1 ay önce

  Zafer partisini ve Özdağı şimdiye kadar çok takdir ettim, tek beni düşündüren inşallah natocu değildir eğer az Rus düşmanlığı sezersem hiç şansı yok bende misal Sinan Oğanda Rus düşmanı olduğunu anladım ve çiziği yedi!!!

  • 1 ay önce

   natocu değil,
   içerideyiz madem nato yu içeriden dizginleyelim fikrinde !

  • Natoculuk nasıl oluyor, senin tüm askeri alt yapın NATO ve ülkelerinden alınan bir felsefe ile inşaa edilmiş, NATO dan çıkman futbol takımını bırakmak olmadığını anladığın gün ciddiyetini kavrarsin.

 3. 1 ay önce

  Hiç bir Dünya ülkesi yok ki, bizim kadar sığınmacı, kaçak her ne ise ülkesinde kabul etsin. Ensar, muhacir ayağına bize kitlenen bu insanlar Arap olmasına rağmen, neden zengin Arap ülkelerine gitmezler..
  Afganı, Pakosu sorgusuz sualsiz ülkeye doluşurken, her türlü sapıklığı yaparken, Türk halkı buna sebep olanları mı dinleyecek, izleyecek, yoksa çözüm üreteni mi..

 4. 1 ay önce

  Dronlarımız neden ülkemizi insan çöplüğüne dönüştüren Avrupa ve NATO’yu koruyor?

  F16’larımızın neden Baltık Denizinde kolluk devriyesine gidiyor?

  Utanmadılar Ukrayna’da Türk askeri savaşsın bile dediler.

  Şimdi kim NATO’cu?

 5. 1 ay önce

  biri zafer partisine natcu diyor! diger Sinan Oğani rus dusmani olmakla sucluyor. Komedi gibi gerceklekten uzak camur atmalar! yorumlari eglenerek okuyoruz 😀

 6. 1 ay önce

  Şimdi Özdağ ve Zafer Partisine muhalif geçinen birçok YouTube kanallarıda ambargo koyuyor öyle talimat aldılar demekki. Bu Özdağ doğru yolda demektir !

 7. 1 ay önce

  Ben de NATOdan çıkılması gerektiğini düşünüyorum. Özdağ ise NATOdan kalarak NATOnun Türkiye karşıtı eylemlerini veya saldırısını veto edebiliriz dedi. Buna NATOculuk değil NATOyu sabote etmek denir. Kesin olan tek şey ise ABDye karşı Rusyanın nükleer karşı saldırısında hedef olmamamız için ABDnin nükleer silahlarını bulundurmamalıyız.

 8. 1 ay önce

  Ümit Özdağ
  İktidar ve muhalefetin ayarını bozdu. Gerçekler ÖLÜM UYKUSUNDA VE YALANCI OLANLARA çok ağır gelir.

 9. 1 ay önce

  nato planı dahilinde gelen sığınmacılara karşı mücadele eden ümit özdağ a natocu denebilmesi
  akıl tutulması olsa gerek !

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!