Boğaziçili profesör: Türk öğrenciler yabancı kontenjanından üniversiteye sokuluyor

Boğaziçi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, “Türk öğrenciler yabancı kontenjanı kılıfında üniversiteye sokuluyor” iddiasında bulundu.

featured

3 ay görevden uzaklaştırılan Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ünal Zenginobuz, HaberTürk’te Fatih Altaylı’nın konuğu oldu.

Zenginobuz yabancı öğrenci kontenjanından Türk vatandaşlarının sınavsız olarak üniversiteye yerleştirildiğini söyledi. Zenginobuz, “Öğrencilerin sınavsız olarak okula alınmasına karşı çıktığım için görevden alındım” iddiasında bulundu.

Zenginobuz şöyle konuştu:

“Yabancı öğrenci kontejanı… Şimdi her yıl bölümlerimiz yurt dışı yabancı öğrencilerin başvurusu için kontenjan açar. Biz açmıyorduk ekonomi olarak. İki üç bölüm açmıyor fakat bu son derece önemli. Bir tarafta yıllarını vermiş 600 iğne deliğinden geçerek gelenler var. Ve dışarıdan olduğunu söylenenler var.

Bakın benim görevimi yapmadığımı söyleyen iktisat bölümüne kabul edilen iki kişinin okudukları liselerine ve isimlerine bakın.

(Amerika’da doğmuş mesela Türk vatandaşlığı var?) Öyle bile değil. Bakın Boğaziçi’ne girmek çok zor. 100 bin dolarlık eğitimi bedava alıyorsunuz. Biz dedik zamanında kontenjan açmayın. Dışarıda SAT denilen sınav var. Nasıl alındıkları bilinmiyor.

FETÖ’cüler bunların uzmanıydı biz o zaman kestik zaten. Bunlar yabancı değil Türk. Biz YÖK’e de şikâyet edeceğiz ama YÖK yok şuan. Boğaziçi’ne saldırıların destekçisi. Biz kime şikayet edeceğiz. (Türk öğrenciler yabancı kontenjan kılıfında Boğaziçi’ne sokuluyor) Evet.”

Boğaziçili profesör: Türk öğrenciler yabancı kontenjanından üniversiteye sokuluyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    diger konuk alpar’in durumu daha kotu. scopusta 13 yayi 60 atif. kim bunlari emeritus prof yapiyor. abd’de doktora yapti diye akademisyen olup masa basinda oturmak. fetonun de patronu abd, liberallerin de patronu abd. anca altaylinin programinda cikarlar…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!