Bolu Belediye Başkanı’ndan sığınmacı ve kaçaklara Arapça çağrı: Dönün artık ülkenize

Sığınmacılara yönelik açıklamalarıyla tanınan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez şehrin sokaklarına Arapça ve Türkçe ilanlar astırdı. İlanlarda "11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Dönün ülkenize" ifadelerine yer verildi.

featured

Türkiye’deki sığınmacılarla ilgili çıkışlarıyla zaman zaman gündem olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son olarak şehrin billboardlarına “Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı” başlıklı Arapça ve Türkçe ilanlar astırdı.

’11 YIL ÖNCE MİSAFİR OLARAK GELDİNİZ’

Söz konusu ilanlarda, “Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize” ifadeleri kullanıldı.

‘TÜRKÇE DEFALARCA SÖYLEDİK, ANLAMADILAR’

Sosyal medya hesabından da ilanlarla ilgili bir paylaşım yapan Özcan “Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Bizde hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter artık” dedi.

Bolu Belediye Başkanı’ndan sığınmacı ve kaçaklara Arapça çağrı: Dönün artık ülkenize

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 ay önce

  Gazan Mübarek Olsun Başkan,Türk Milleti olarak sonuna kadar arkandayız,Allah Senden Razı Olsun!
  Türk Milletini enayi yerine koyup,haklarımızı sömürtenlere de hakkımız haram olsun,Allah belalarını versin İnşallah!

 2. 1 ay önce

  Tercüman olmuş..

 3. 1 ay önce

  Suriyede savas falan yok artik. yalan soyluyorlar. bunlarin hepsi kacak. youtube da ozellik de lazkiyeye bakin insanlar denize giriyor hemde kadinlar normal mayolu. Burada kadinlar denize sahile gitmeye korkar oldu. enson umit ozdagin yutub kanalinda vardi suriyelinin evine ziyaret etmis. soruyor adama neden geldin diye. yanit ne dedi biliyormusunuz: suriyede kalsa askere gidecekmis ondan turkiyeye gelmis. herife bak bizler babalarimiz dedelerimiz 2 yil askerlik yapanlar var bu ulke icin. bu askere gitmemek icin turkiyeye gelmis. bunlara vatandaslik veriyorlar. Allah korusun savas olsa demekki once bunlar kacacaklar savastan.

 4. 1 ay önce

  Gerçek Atatürkçü, gerçek Türk milliyetçisi. İşte başkan, Tanju Özcan.

 5. akp abd yalamasıyken işlediği günahları bize ödetiyor tamam da
  söylem bu mu olmalı? hayır.. özdağın dediği gibi esadla görüşülecek anlaşılacak yol bu olmalı
  savaştan ölümden kaçmış insanlara istemiyoruz sizi defolun desen gidecekler mi
  haklıyı da haksız duruma düşüyor.. sebepsiz düşman yaratıyor.. destek verdiğine pişman ediyor insanı, antipatik şov kokan hareketler
  sen yapacağını yaptın gerisi tabi olduğun, inandığın partinin vekillerinde.. ekremin, cananın, sezginin chpsi ile uyuşmuyorsanız partini değiştir

  • 1 ay önce

   savaştan ölümden kaçmışlar değil onlar suriyede askerlik yapmamak için suriyeden türkiyeye kaçmışlar. Youtube aç bak vidyoları da gör önce.
   Söylem bu mu olmalıymış? demiş birde kendi kendini cevaplamış: hayır.. 😂😂

   • boş salaş konuşuyosun ya
    tabiki herkesin evine bomba düşmüyor, düşme ihtimaline karşı kaçıyorlar
    bunlarının içinde dediğin gibi savaşmamak için kaçanlar vardır tabiki
    o kapıları hiç açmasan sıkıntı yoktu.. açtın 10 sene sonra defolun gidin geberin diyosun.. bu adamlar esaddan çok türkiyeye düşman olur.. yani suriye topyekün düşman olur türkiyeye
    esadla anlaşmadan olmaz o iş.. anlaşcan yük senden kalkacak..

    Cevapla
 6. 1 ay önce

  Benden selam olsun Bolu beyine…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!