Boşnaklar Beyaz TV önünde ROK’a tepki gösterdi

featured

VERYANSIN TV

Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında yorumcu olarak bulunurken canlı yayında sarf ettiği iğrenç sözlerle başta Boşnaklar olmak üzere her kesimin tepkisini çeken Rasim Ozan Kütahyalı, dün yine Beyaz TV ekranlarına çıktı. 

ROK’un programa kaldığı yerden devam etmesine sosyal medyadan tepki yağdı.

ROK’a en büyük tepkiyi Boşnak Dernekleri verdi. ROK’un tekrar Beyaz TV ekranlarına çıkmasına tepki göstermek için kanal önünde protesto düzenledi.

Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Beyaz TV önünde yaptığı açıklamada Osman Gökçek’in söz vermesine karşın ROK’u ekrana çıkarmasını kınadı. ROK’un FETÖ kumpaslarındaki rolünü hatırlatan Erden, Cumhurbaşkanı danışmanlarına çağrı yaptı ve bu olaya müdahele etmemeleri durumunda Hİdayet Türkoğlu ve Sabri Demir’in istifa etmesi gerektiğini belirtti.

İşte Erden’in açıklaması:

Türk ve Müslüman kadınlarımıza aşağılık ithamlarda bulunmuş ve Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerince cezası onaylanmış kişiyi, Osman Gökçek’in bize şerefi üzerine söz vermesinden iki yıl sonra bugün aynı programa çıkarmasını kınıyoruz. Buradan cumhurbaşkanının bize yardımcı olmasını istiyoruz. Danışmanları Hidayet Türkoğlu ve Sabri Demir bu olaya müdahale etmeliler, etmedikleri takdirde istifa etmelerini istiyoruz. Buradan bütün Türkiye’deki Bosna Sancak Dernekleri olarak Türkiye’deki Balkan Rumeli camiası adına yetkililere sesleniyoruz. Türkiye’de geçmişi de kirli olan, terör örgütünün dosyalarıyla ordumuza, Fenerbahçe’ye saldıran bu kişinin canı sıkıldığında insanlık suçu işlemesi ve kendisinin FETÖ’cü olmasına karşın televizyonlara çıkmasına kesinlikle karşı çıkıyoruz. Hiçbir zaman bu işin takibini bırakmayacağız.

Boşnaklar Beyaz TV önünde ROK’a tepki gösterdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Karısı ahlat sarayında gezenin kocasıda televizyona çıkar.! Türk milletine ahlaksızca saldırma ödülü olarak televizyona çıkarılmış?

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Karili kocalı ajan provokatör bunlar

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Spor programlarının kalitesi düştükçe reytingi artıyor diye bunlar da coştukça coşuyor. Kimse izlemese kanal sahipleri iki gün tutmaz bunları, izleniyor ki bunlar televizyondalar. Bu adamlar bizim toplumun aynasıdır, aynaya bakmaya gerek yok bunlara bakın yeter. Sen kaliteli olmadıkça, kaliteye değer vermedikçe, bu gibi pervasız saygısızlıklar hep olucaktır. Rasim Ozan Kütahyalı’nın bu akıl almaz saygısızlığının cezası 2yıl olamaz. Yarın birileri de çıkıp Kürtlere sonra Araplara sonra Çerkezlere sonra Türklere aşağılayıcı şeyler söylediğinde de şaşırmayın.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!