Boynukalın’ın çıkışı AKP’de tartışma yarattı: Bülent Turan Pelikancıların hedefinde

featured

Ayasofya imamı Mehmet Boynukalın’a AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın tepki vermesinin ardından Pelikancılardan gelen açıklama dikkat çekti. Selman Öğüt, Turan’ın “özgüven problemi” yaşadığını öne sürdü. Tartışmaya Beştepe de dahil oldu.

Ayasofya Cami İmamı, AKP’nin içinde tartışmaları beraberinde getirdi. 

Ayasofya Cami İmamı Mehmet Boynukalın‘ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın cinayetlerine ilişkin Kadın cinayetleri vurgusu, kadını erkeğe düşman etmeye çalışan sloganik medya propagandasıdır” demişti.

Bu sözlere AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Bu açıklamalar siyasetin yükünü artıyor. Siyaset çok ağır bir iş. O yüzden bence herkes kendi işini yapmalı diye düşünüyorum” yanıtını vermişti.

Zengin’in ardından AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da Twitter’dan “Sayın Mehmet Boynukalın, Ayasofya’nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil,kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” paylaşımını yaptı. 

Boynukalı’nı etiketleyen Turan, Pelikancıların hedefi oldu. Pelikancı yapılanmanın önde gelen isimlerinden olduğu belirtilen Selman Öğüt şöyle konuştu:

“Athena Gökhan Ekrem İmamoğlu’nu ikinci Atatürk ilan edecek kadar siyasetin sınırlarını zorlarken kendi kesiminden almadığı tepkiyi ilahiyat profesörü olan Mehmet Boynukalın ayetler üzerinden gündemi yorumladığı için bazı dostlarımızdan alıyor. Bu bir özgüven problemidir! İlahiyat profesörünün ayet üzerinden konuşması kadar doğal bir şey yok. Ali Erbaş hocaya da Lut Kavmi ile ilgili ayetleri okuduğu için dava açıldı bu ülkede. Bence bu ülkede herkes din alimlerinin ayetler üzerinden makul konuşmalar yapmasına alışmalı.”

Turan’a Beştepe’den gelen destek de dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, “Sayın Turan çok kibar ifade etmiş! Herkes işini yapsın! Ciddi bir üzüntü içindeyiz” dedi.

Boynukalın’ın çıkışı AKP’de tartışma yarattı: Bülent Turan Pelikancıların hedefinde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!