BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, özelleştirmeleri hatırlattı… ‘Geri alacağız’

featured

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, Eti Bakır, Eti Maden, Seydişehir Alüminyum, Eti Krom, SEKA gibi özelleştirmelerden devletin ne kadar zarar ettiğini hatırlatararak ‘geri alacağız’ mesajı verdi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’tan ETİ Krom ve SEKA Afyon fabrikasının özelleştirilmesine dair çarpıcı bilgiler verdi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, iktidarın özelleştirme politikalarına tepkisini örneklerle sürdürüyor. Daha önce bor madeni ve Eti Bakırın satışıyla ilgili paylaşımlar yapan BTP lideri özelleştirme örneklerine SEKA ve ETİ Krom ile devam etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Baş, 2004 yılında özelleştirilen ETİ Krom’la ilgili şu paylaşımı yaptı;

“ETİ Krom 2004 yılında, kasasında 8,5 Milyon $ nakit, 115 milyon $ nakde çevrilebilir varlığı, 130 milyon tonun üzerinde rezervi ile 58 milyon $’a satıldı. Geri alacağız!”

Hüseyin Baş sosyal medya hesabından yaptığı bir diğer paylaşımda da SEKA Afyon fabrikasının çarpıcı satış hikayesine dikkat çekti. İşte BTP Liderinin Seka Afyon farikasıyla ilgili paylaşımı;“SEKA Afyon Fabrikası 1978’de Çay ilçesinde açıldı. Binlercesine iş kapısı oldu. İlçenin nüfusu 30 binden 45 bine çıktı. Değeri 24 milyon $ olan fabrika, 2003’te 3,1 milyon $’a Albayrak Gruba satıldı. Makineler hurdaya satıldı, fabrika kapatıldı. Yeniden Açacağız !”  

“Mardin Mazıdağı Fosfat Fabrikası 2011 yılında -350 milyon $ değerinde gayrimenkulü -10 milyar $ değerinde rezerv ile 28 Milyon $’a Cengiz-Ciner ortaklığına satıldı Tesisin 2017 yılındaki atıklarının değeri 19 milyon $ ve bu atık da 1 TL bedelle onlara verildi Geri Alacağız !”

“ETİ Seydişehir Alüminyum 2005 yılında, -1 milyar $ değerindeki gayrimenkulleri, -1,5 milyar $ rezervi, -1 milyar $ değerindeki limanı ile 305 milyon $’a Cengiz Holding’e peşkeş çekildi 1 milyar $ değerindeki Oymapınar Barajı da promosyon olarak verildi Geri alacağız!”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, özelleştirmeleri hatırlattı… ‘Geri alacağız’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!