BTP’den ‘format at’ kongresi… ‘Siyaseti güncelleyeceğiz’

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanlığına, Hüseyin Baş yeniden seçildi. Baş, partisinin Ankara'da düzenlenen 8. Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Siyasete format atmaya gelen bu kalabalığa teşekkür ediyorum. Bu siyaseti de, bu hükümeti de güncelleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

featured

Partililer ile bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı BTP‘nin 8. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda yapıldı.

Divan heyetinin seçiminin ardından konuşan Genel Başkan Baş, asgari ücretin yoksulluk sınırının altında olmasını eleştirerek, ev kiraları ve ürünlerin fiyatlarının sürekli artmasının ekonominin iyi yönetilememesinden kaynaklandığını söyledi.

Ülkede tarımın bitme noktasına geldiğini vurgulayan Baş, “Buğdayı ithal eder hale geldik. Bağımsız Türkiye Partisi olarak çiftçimin ektiği ürünün, alım garantisiyle alımını yapacağım. Bunu dediğim zaman da o neoliberaller inanmıyor. Sen köprüye geçiş garantisi veriyorsun, müteahhidin geçiş garantisi oluyor ama çiftçinin alım garantisi ne hikmetse olmuyor. Sen müteahhidi bırak da çiftçinin ürününü al.” dedi.

’15 YIL SONRA ARAMIZDA OLMAYACAK İNSANLARIN GELECEĞİMİZİ ŞEKİLLENDİRMESİNE MÜSAADE ETMEYELİM’

Hüseyin Baş, BTP olarak hiç kimsenin ayrıştırılmasına ve ötekileştirilmesine izin vermeyeceklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Hadi 10 yıl sonra, 15 yıl sonra aramızda olmayacak insanların geleceğimizi şekillendirmesine müsaade etmeyelim. Kendimiz yapalım. Biz yapalım bunu. Biz de bunu yapabilecek bilgi, birikim, proje ve kabiliyet var. Ancak bir an önce köprüden önceki son çıkıştan çıkmamız lazım. Yarın kurgulanan dünyada ‘bir köleler, bir de efendiler’ olacak. Köle mi, efendi mi olacağımıza biz karar vereceğiz. Huawei kurucusu ‘Kendi altyapısına sahip olmayan ülkeler, ordusu olmayan devletler gibidir. Telekomünikasyon ekipmanları bir güvenlik meselesidir.’ Böyle bir dönemeçteyiz, dünyanın kenarındayız. Biz bir gelecek inşa etmemiz lazım. Bu geleceği inşa edecek çocukları ve gençleri kendi hayallerini hayata geçirebilecek noktaya kadar özgür ve serbest bırakmak istiyorsak BTP ile bir ve beraber olmak zorundayız. Bunun dışında hiç bir çıkar yolumuz yok! Bu ülkede hiç kimsenin Alevi-Sünni diye; Türk-Kürt diye; Laz-Çerkez diye; sağcı-solcu diye ayrıştırılmasına, ötekileştirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. İnanacağız. Kendi değerlerimiz olacak, birbirimizden mutlaka ayrışacağız. Ama inandığımız şeyleri başkalarına aktarırken, insan hakları çerçevesinde davranacağız. Hiç kimseyi ezmeden, güçlünün güçsüze karşı sözünün geçtiği bir dünya değil, herkesin birbirleriyle rahatça iletişim kurabildiği bir dünya oluşturacağız. İşte bunu oluşturmak için bu genç kardeşiniz karşınızda. Ve gelin bunu hep birlikte yapalım. Dolayısıyla ülkemizin birliği ve beraberliği için, geleceği için hep birlikte olalım. BTP ile birlikte kendi geleceğimizi şekillendirelim. Siyasete format atmaya gelen bu kalabalığa teşekkür ediyorum. Bu siyaseti de, bu hükümeti de güncelleyeceğiz.”

Kongrede daha sonra genel başkanlık seçimine geçildi. Hüseyin Baş, 1358 delegeden kongreye katılan 1171’inin tamamının oyunu alarak BTP genel başkanlığına yeniden seçildi.

BTP’den ‘format at’ kongresi… ‘Siyaseti güncelleyeceğiz’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!