FETÖ sloganından vazgeçmediler… Bu da MÜSİAD destekli ‘Altın Nesil’

AKP'ye yakınlığıyla bilinen MÜSİAD üyelerince desteklenen Bursa'daki özel bir okulun “Altın Nesil” adını hâlâ koruduğu görüldü. FETÖ'nün “alternatif bir kuşak yaratma” projesinin adı, "altın nesil"di.

featured

VERYANSIN TV

FETÖ’nün “alternatif bir kuşak yaratma” projesinin adı, “altın nesil”di. Örgüt, TSK, emniyet, yargı ve bürokrasiye yetiştirdiği bu “altın nesil” üzerinden sızdı.

Bizzat Fetullah Gülen şehir şehir dolaşıp “Altın Nesil Konferansları” veriyor, Altın Nesil okulları açıyordu. AKP iktidarı döneminde bu “altın nesil” siyasetin ve bürokrasinin tepe noktalarına yerleştirildi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen iş dünyası derneği MÜSİAD üyelerince kurulan (Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği) Bursa İnegöl’de aynı adla kurulmuş bir özel okulunun olduğu öğrenildi.

MÜSİAD 5. Dönem Genel Başkanı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak dün İnegöl’deki Özel Altın Nesil Okulları’nı ziyaret etti. Olpak, ziyarette okulun Yönetim Kurulu Başkanı Halil Şekerci ile de görüştü.

Okulun resmi internet sayfasında okul şöyle tanıtılıyor:

“İnegöl’ün ilk özel okulu olan Altın Nesil Okulları, 18.08.1995 tarihinde Kemalpaşa Mahallesinde geçici bir binada eğitim ve öğretime başladı.

02.03.1999 tarihinde Altın Nesil Eğitim A.Ş. çatısı altında bir araya gelen ilçemizin müteşebbis iş adamları Altınnesil’lere sahip çıktılar. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın daha iyi bir eğitimi için yeni ve modern ilköğretim binası kısa sürede inşa edildi.

Altın Nesiller 14.02.2000 tarihinden itibaren kendi binasında eğitime başladı. 02.08.2001 tarihinde Anadolu lisesi Altın Nesil ailesine kazandırılırken, 2003 mayısında başlayan lise inşaatı 2003-2004 eğitim dönemine yetiştirilerek Altınnesil’lerin hizmetine sunuldu.

Daha iyi bir ortam ve çevre için 2004 Temmuz’unda başlayan çalışmalar sonucunda 2004 Eylül’ünde çevre projesi tamamlanarak hayata geçirildi.

Altın Nesil Okulları’nda anasınıfından itibaren düşünen, konuşan, sorgulayan, milli değerlere sahip, sanatsal ve kültürel yetenekleri gelişmiş, öğrenmeyi seven, sevilen, umut edilen, başarılı bir nesil yetişiyor.”

Ekonomi gazetecisi Recep Erçin de “altın nesil” adına tepki gösterdi. Erçin, “Müsiad, FETÖ’nün altın nesil sloganını alıp okul mu yapmış! İnegöl’deki mobilya firmaları acaba yeterince araştırıldı mı?” diye sordu.

FETÖ sloganından vazgeçmediler… Bu da MÜSİAD destekli ‘Altın Nesil’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!