Bu habere inanalım mı! Meğer Cengiz milletin değil o rakibinin a… koymuş!

Odatv yazarı, “Milletin a. koyacağız” sözleriyle tanınan işadamı Mehmet Cengiz'in o küfrü millete değil, rakip iş adamı Sani Şener'e yaptığını öne sürdü.

featured
service

17-25 Aralık sürecinde ortaya ses kaydından “Milletin a. koyacağız” sözleri çok tartışılan işadamı Mehmet Cengiz, gazeteci Ertuğrul Özkök’e verdiği röportajda o küfrü millete değil bir rakibine ettiğini öne sürmüştü.

Cengiz, “Ben milletime aşığım, aşık! Beni tanıyanlar bilir, ben millete küfür etmedim, polis tapelerinde yazıyor, rakibimi kastetmiştim, o rakibim de kendisini biliyor… Ama bunu ille de milletin gözüne sokmaya çalışıyorlar. Tapelerde diyor ki rakibini kastediyor” ifadelerini kullanmıştı.

Odatv yazarı Hürrem Elmasçı, Cengiz’in sözlerine o kadar itibar etmiş ki o işadamını bile bulmuş!

“Mehmet Cengiz’in küfür ettiği iş adamını Odatv buldu… İşte o isim” başlığıyla verilen o haberde “Küfür ettiği rakibiymiş! Kim acaba? Merak sardım bir iki yere telefon ettim. Telefon ettiklerim beni şaşırttı; “Aaa Hürrem Hanım bunu nasıl bilmezsiniz Mehmet Cengiz’in kimi kastettiğini Ankara’da bilmeyen iş çevresi yok. Çok gazeteci de biliyor, size kimse fısıldamadı mı?”

Vallahi söyleyen olmadı, yeni öğrendiğime çok şaşırdılar. Mesele şuymuş çocuklar…

İşin temelinde ülkemizin temeline bomba yerleştiren hain FETÖ varmış!” ifadeleri yer aldı.

Olayın İstanbul Yeni Havalimanı’nın 24 Ocak 2013’te açılan ihalesiyle başladığını iddia eden Hürrem Elmasçı, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketlerinin bu ihalede olduğunu (TAV, Alarko, IC, Limak, Makyol, Varyap, Cengiz, Mapa, Kolin, Kalyon, Sabancı… Kimler kimler…İhaleye dört grup teklif verdi” dedikten sonra şu ifadeleri kullandı:

“İhaleyle başınızı şişirmeyeyim çocuklar. İşte kıran kırana yaşanan ihale sürecinde FETÖ herkesin telefonlarını dinlediği 17-25 Aralık 2013 operasyonuyla ortaya çıktı.

Bu tapelerden birinde Mehmet Cengiz’in “Milletin a..na koyacağız” sözünü ettiği kişi, en büyük rakipleri TAV’ın başındaki işadamı Sani Şener idi.

Mehmet Cengiz’i yakından tanıyanlar, onun çoğu Karadenizli gibi küfürlü-argolu konuştuğunu bilir; iki işadamı arasında kalacağını düşünerek telefonda ettiği sözün bugün mahcubiyetini yaşıyor mu, ben bilemem çocuklar. Herhalde mahcup ki Sani Şener’in adını açıklamak istemiyor…

Bildiğim FETÖ kuyuya bir taş attı yıllarca kimse çıkaramadı.

Merak ettiğim şu ve bunu araştıracağım çocuklar; Mehmet Cengiz ile Sani Şener küs mü?”

thumbnail
İlgili haber

Mehmet Cengiz’in holdingi hangi ‘muhalif basına’ reklam yağdırdı

Bu habere inanalım mı! Meğer Cengiz milletin değil o rakibinin a… koymuş!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!