Bu reklam ülkede gündemi sarstı: Hastalıklı ve iğrenç!

Kadınlara yönelik taciz ve tecavüzlerle sıkça gündeme gelen Hindistan'da bir parfüm markasının yeni ürünü için yayımladığı iki reklam ülke gündemini sarstı. Reklamları, kadınların tecavüz korkusunu tiye aldığı için eleştiri yağmuruna tutuldu.

featured

İlk kez 2 Haziran’da yayımlanan görüntüler, “kadın düşmanı” olduğu ve “tecavüz kültürünü desteklediği” gerekçesiyle sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

Reklamların birinde, 4 erkek ve bir kadın markette görülüyor. Erkekler, “Biz 4 kişiyiz ama sadece bir tane var” diye konuşurken kadın korkuyla arkasını dönüyor. Bunun ardından erkeklerin, rafta bir tane kalan deodorantla ilgili konuştuğu anlaşılıyor.

İkinci reklamdaysa bir çift yatak odasındayken 4 kişi içeri giriyor ve “Görünüşe bakılırsa sen denedin” diyor. “Evet” cevabının ardından erkeklerden biri “Sıra bizde” deyip yürümeye başlayınca kadın korkuyor. Ancak karakterin odadaki deodorantı aldığını görünce rahatlıyor.

Görüntüleri “hastalıklı ve iğrenç” diye niteleyen bir Twitter kullanıcısı, “Bu tür reklamlar nasıl onaylanıyor?” diye sordu.

Bir başka kişiyse reklamlarda imzası olan herkese “Yazıklar olsun” dedi. Ayrıca pek çok kişi reklamların yasaklanması çağrısı yaptı.

Independent Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre; Enformasyon ve Yayıncılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, reklamların yayımına son verildiği duyuruldu. Bakanlık, videoların kaldırılması için Twitter ve YouTube’a da mektup gönderildiğini bildirdi.

Bu reklam ülkede gündemi sarstı: Hastalıklı ve iğrenç!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    Bunlardan bizim hayvanlardan da betermiş.Kadını aşağılayamazsa nefes alamayan hayvan cemaati yok olmadıkça güneş doğudan doğmakta hep tehir yapacaktır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!