Buğra Kavuncu’nun Celal Eren Çelik’e açtığı davada karar çıktı

featured

2018’de sosyal medyada yaptığı paylaşımlar nedeniyle İyi Parti İstanbul İl Başkanı’nın dava açtığı gazeteci Celal Eren Çelik beraat etti.

VERYANSIN TV

İYİ Parti’den istifaya zorlanan vekillerden Ümit Özdağ, katıldığı bir canlı yayın programında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ bağlantılarını açıklamıştı. Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü Enver Altaylı’nın yeğeni olduğunu söyleyen Ümit Özdağ, Kavuncu ile ilgili “Kendisi FETÖ’nün yurt dışındaki en büyük sivil toplum örgütü olan Kazakistan Türk iş adamları derneğinin başkan yardımcılığını yapmış.” ifadelerini kullandı.

Özdağ konuşmalarında gazeteci Celal Eren Çelik’i referans göstermişti.

Celal Eren Çelik, 2018 yılında Twitter üzerinden İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncunun FETÖ BND bağlantıları ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştu. Buğra Kavuncu önce Çelik’i dava etmiş sonra bu bilgiler yayılmasın diye uzlaşma istemişti.

Katıldığı programda gazeteci Celal Eren Çelik’le ilgili açıklama yapan Kavuncu, “Celal Eren Çelik, 130 tweetlik bir şey yayınladı. Yayınladığı an biz mahkemeye verdik. Bu kişi aynı tweetleri tekrar gündeme getirince tekrar dava açtık. Dava açıldıktan sonra iddianame kabul edildi. İddianame kabul edildikten sonra bizim avukatlara karşı taraftan uzlaşma talebinde bulunuldu. Biz de ancak özür dilerse ve yazdıklarından dolayı af dilerse uzlaşacağımızı söyledik. Bize uzlaşmayla ilgili bir adım atacak mısınız dediklerinde geri adım atacaklarsa uzlaşırız dedik.” demişti.

Söz konusu davayla ilgili 6 Mart 2020’de ifade veren Çelik, Buğra Kavuncu’nun “uzlaşma” talebini reddetmiş ve iddialarının arkasında durmuştu. 

Çelik uzlaşma teklifine verdiği cevapta ”Buğra Kavuncu tarafıma önce suç duyurusunda bulunmuştu şimdi avukatları vasıtası ile “Özür dilemem” halinde uzlaşmak istediklerini belirttiler. Kesinlikle reddettim ve konunun mahkemeye taşınmasını istediğimi, belgeler ile kayıtlara gerçekleri geçireceğimi avukata belirtim.” demişti.

Celal Eren Çelik, davanın bugün sonuçlandığını ve beraat ettiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

Çelik, “İYİ PARTİ İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu bizi mahkemeye vermiş,daha sonra uzlaşmak istese de biz kabul etmemiştik.Dava bugün sonuçlandı.Karar: BERAAT Dava sürecinde büyük emekleri olan avukatım Sn.İlker Ziya Göktaş’a teşekkürlerimi sunuyorum. Kamuoyuna duyurulur…” dedi.

Buğra Kavuncu’nun Celal Eren Çelik’e açtığı davada karar çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 1 sene önce

  Yaşa Cela Eren! Sizler kendi çizgi roman, filmlerinizi hak eden kahramanlarsınız!

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Aşkolsun Celal Eren Çelik,sosis yapımı bile halka açık yerde yapılmaz sen kavuncuların bütün pisliklerini ortaya sermişsin çok da iyi olmuş artık görmedik- bilmiyoruz diyen zevzeklik ediyordur

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  tekrar tebrik ederim, bağımsız gazeteciliğin ne olduğunu bize hatırlattığı için sayın Celal Eren Çelik beyefendiye ve Veryansın Tv ye teşekkür eder başarılar dilerim. sonuna kadar yanınızdayız.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!