Bülent Arınç, Sedat Peker belgeselinde… Erdoğan’a bu sözlerle yüklendi…

featured

Eski Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, 140 Journos’un YouTube kanalında yayınlanan Sedat Peker belgeselinde konuştu. Arınç, ekonomik krizin muhatabının Erdoğan olduğunu söyledi. Konuyla ilgili canlı yayına bağlanan Arınç, ‘Benim konuşmamda Sedat Peker yok veya Sedat Peker’le bağlantılı bir şey yok. Sedat Peker belgeseline konuşmadım. Peker belgeselinde olduğumu söylemediler. Röportajın hangi maksatla kullanılacağını bilmiyordum’ açıklamalarında bulundu.

140 Journos isimli youtube kanalı, organize suç örgütü yöneticisi Sedat Peker’i konu edinen “Ya devlet başa” adlı belgeseli yayınladı.

AKP’nin kurucuları arasında yer alan, eski TBMM Başkanı, eski Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski yol arkadaşı olan Bülent Arınç, bu yayına verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu.

Evinin duvarında asılı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte çekilmiş fotoğrafı sorulan Bülent Arınç, o kareyi ve geçmişteki ilişkilerini şu sözlerle yorumladı:

“Bu fotoğraf Bakanlar Kurulu’ndan. Ben başbakan yardımcısıyım, Tayyip Bey ise başbakan. Yani hoşuma giden bir fotoğraf. Şimdi siz güzel sordunuz aslında, ‘Bu kadar olan bitenden sonra bu fotoğrafın burada ne işi var?’ diyorlar. Ben de ‘güzel günlerin hatırası’ diyorum. Çünkü hâlâ birbirimize karşı bir sevginin bir saygının olduğuna inanıyorum. Zaman zaman sert konuşmalar yapılsa da hatta beni rencide edecek düzeyde olsa da bizim hukukumuz çok eski”

‘TEK KİŞİLİK HÜKÜMET’

Mevcut ekonomik kriz hakkında da konuşan Arınç, “Geldiğimiz noktada yaptıklarımızla bugün yaptıklarımız arasında yani çukurla tepe arasında bir farkı gösterebiliriz” diyerek, şunları söyledi:

“Bunların muhatabı artık bugünkü sistemde istesek de istemesek de Sayın Cumhurbaşkanı. Tek kişilik bir hükümetten bahsediyoruz. Ona da yazık, üzülüyorum. Mükemmel bir insan, bulunmaz bir insan. En azından çok güzel işler yaptı.

Bu güzel işler hatırına keşke kendisi bu kadar yıpranmasa. Sen konuşurken yüzün gülerdi, biz o gülen yüze hasretiz. Hiddet yok, kime hiddet göstereceğiz biz?”

ARINÇ: RÖPORTAJIN HANGİ MAKSATLA KULLANILDIĞINI BİLMİYORDUM

Halk Tv’de yayınlanan Haberaktif programına katılan Bülent Arınç, Sedat Peker röportajının da bulunduğu 140journos’un belgeseli hakkında konuştu.

Röportajı neden kabul ettiğini anlatan Bülent Arınç, “140journos, kendilerini çok takdir ediyorum. Görüşlerimi almalarından çok memnun oldum. 140journos, 4 kağıt üzerinde konuyu bana döktü. Konu daha çok devletin işleyişi ile ilgiliydi. Editöryal olarak da kurala dikkat ettiklerini söylediler. Ben röportajı kabul ettim. 1 saat 50 dakika röportaj yaptılar. Bana ait olan kısmı 20 dakikada özetlemişler. Sonra 12 dakikaya düşürmüşler. Kurgu onlara ait senaryo onlara ait” dedi.

Sedat Peker belgeseli için konuştuğunu bilmediğini söyleyen Bülent Arınç, “Benim konuşmamda Sedat Peker yok veya Sedat Peker’le bağlantılı bir şey yok. Sedat Peker belgeseline konuşmadım. Peker belgeselinde olduğumu söylemediler. Röportajın hangi maksatla kullanılacağını bilmiyordum” ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç, Sedat Peker belgeselinde… Erdoğan’a bu sözlerle yüklendi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 7 ay önce

  Profesyonel iş çıkartan adamlardan her zaman şüphelenmekte fayda var. Bu “140 Journos” projesi ilk çıktığı günden bu yana teknik açıdan çok profesyonel işler çıkartıyor. Bu iş finansman olmadan olmaz. Gelir yok ama giderleri çok fazla. Örnek vermek gerekirse youtube’daki veryansıntv kanalı daha ne mikrofon sorununu halledebildi ne de görüntü kalitesini, gölgeleri vs. halledebildi. Bunda yadırganacak birşey yok bu işler para ile olur. Açın bakın profesyonel bir mikrofon kaç dolardan başlıyor görün.

  Cevapla
 2. 7 ay önce

  sayin arinc efendi, bu da siyaseten isine yariyor mu peki? bir de haberim yoktu demis, yasindan basindan utan ama utanmazsin. Utanmak da bir yetenekdir, sizin oralardan cikmaz. Sekil 1A sen, Sekil 1B Mucahit .

  Cevapla
 3. 7 ay önce

  Bana ahmak da diyebilirsiniz demişti.ahmak olmadığını salağa yattığını biliyoruz elbette ama ahmak demek çok keyif verici.ahmak herif

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!