Bülent Turan’ın ‘dangalakların seçimi’ sözlerine CHP’den yanıt

AKP’li Bülent Turan'ın "2023, Çanakkale köprüsünü yapanlar ile oradan bizi denize dökeceğini düşünen dangalakların seçimi" sözlerine CHP’den yanıt geldi.

featured
service

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, AKP Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığınca Kordon Boyu’ndaki öğretmen evinde düzenlenen bayramlaşma töreninde 2023 seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘DANGALAKLARIN SEÇİMİ…’

2023 seçimlerinin Çanakkale’ye dünyanın en büyük orta açıklıklı köprüsünü yapanlar ile bunu polemik konusu yapanların seçimi olduğunu ileri süren Turan, şu ifadeleri kullandı:

“Her sene 1 milyon genç yeni seçmen oluyor. Gençlik kollarımıza onlara ulaşmayı bir görev bileceğiz. Çünkü biz biliyoruz ki 2023 bir parti seçimi değil, 2023 bir kader seçimi. Çok önemli bir seçim. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olsun diyenlerle her alanında büyükelçilerden izin alanların seçimi olacak. 2023 ‘Demirtaş ile Kavala özgürlük adamı, bırakın bunları’ diyenlerle, ‘sen değil buna mahkeme karar verecek’ diyenlerin seçimi olacak. 2023 büyüyen Türkiye’de yatırımlarda, istihdamda, uluslararası ilişkilerde büyüyen Türkiye’de sadece eski sisteme dönelim, yine kavga edelim, sistem tartışması olsun diyenlerin seçimi olacak. 2023, Çanakkale’ye dünyanın en büyük köprüsünü yapanlarla köprüyü sadece polemik konusu yapıp oradan bizi denize dökeceğini düşünen dangalakların seçimi olacak. O yüzden memleketimize de Türkiye’mize de sahip çıkacağız. Ve bu ucuz siyasetçilere bu meydanı bırakmayacağız.”

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN TEPKİ

Bülent Turan’ın sözlerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den yanıt geldi.

Twitter’dan Turan’ın sözlerini paylaşan Özel, şu tepkiyi gösterdi:

“Her anket sonucuyla, sokağa çıktıklarında vatandaştan yükselen her tepkiyle şaşkına döndüler. İyice zıvanadan çıktılar. Siyasi rakiplerine oy verenlere dangalak demek, bir tükenmişlik bir acizlik göstergesidir. Bu seviyesizliğe gerekli cevabı sandıkta milletimiz verecek.”

 

Bülent Turan’ın ‘dangalakların seçimi’ sözlerine CHP’den yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!