Bunlar hangi ülkenin barosu!

Irak'ın Dohuk vilayetinde düzenlenen ve 9 Irak vatandaşının hayatını kaybettiği, 23 kişinin de yaralandığı saldırıdan Türkiye'yi ve TSK'yı sorumlu tutan gruplara Türkiye'den bazı barolar da katıldı.

featured

Türk Dışişleri Bakanlığından saldırıya ilişkin dün yapılan açıklamada, Türkiye’nin, terörle mücadelesini uluslararası hukuka uygun şekilde yürüttüğü belirtilerek “Türkiye gerçeğin açığa çıkması noktasında her türlü adımı atmaya hazırdır. Irak hükümeti yetkililerini hain terör örgütünün söylem ve propagandasının etkisi altında açıklamalar yapmamaya, bu elim hadisenin gerçek faillerinin açığa çıkarılması için iş birliği yapmaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.


Bugün de açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türkiye’nin hiçbir zaman sivillere yönelik saldırı gerçekleştirmediğini tüm dünya bilir” dedi. Çavuşoğlu, “Uluslararası hukuka uygun bir şekilde biz terörle mücadelemizi sürdürüyoruz ve dün bu haberler gelir gelmez tabii ilgili kurumlarımızda de hemen istişareler yaptık, bilgi paylaşımları yaptık ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden aldığımız bilgiye göre, sivillere yönelik herhangi bir saldırmış olmamıştır. Bizim her zaman hedefimiz PKK ya da Suriye’de YPG/PYD terör örgütleri olmuştur” ifadelerini kullandı.

Buna rağmen başta Diyarbakır olmak üzere Van, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Batman, Bingöl ve Hakkari Baroları Türkiye’yi ve TSK’yı hedef alan, uluslararası güçlere müdahillik çağrısı yapan açıklamalarda bulundu.

İşte o skandal açıklamalar…

Bunlar hangi ülkenin barosu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

10 Yorum

 1. 2 ay önce

  Barolar birliği ne yapar diye naifçe bir soru sormanın lüzumu var mı?

 2. 2 ay önce

  vatana ihanetin “resmi ” kapıları

 3. 2 ay önce

  Her zaman diyoruz.Barolar Birliği ve TTB başta olmak üzere hepsi kapatılması gerekiyor

 4. 2 ay önce

  Roboski denilen yerde tc sinirlarini gece yarisi gecen grup hedef alindi aci bir olay ama bir ulkenin sinirlarini izinsiz gecemezsin olay budur

 5. 2 ay önce

  Dogru, Turklerin bombasi sivilleri vurmaz degil mi? Bunu bir milliyetci-Kemalist olarak soruyorum. Bu olumlerden kim sorumuluysa bulunup cezasi verilmeli

  Cevapla
 6. 2 ay önce

  Türk mühendis doktor avukatların meslek odalarının seçimine katılmayıp tatil yapmasıyla buralar %10 Kürtçü üyeyle PKK/hdp’lilerin eline geçti.

  • 2 ay önce

   Tam olarak öyle değil aslında. Mimar mühendis, doktor ve avukatların meslek odalarında büyük şehirlerde çoğunluk sol ve HDP koalisyonunda. Karşılarındaki en kuvvetli grup tarikatçılar-cemaatçiler. Taşra vilayetlerinde ise bunun tersi geçerli. Tarikatçılar-cemaatçiler başı çekiyor. Ortada yer alan milliyetçiler her seçimde tarikatçıların, cemaatçilerin, AKP’lilerin yanında yer alıyor. Bir de entel dantel, bazı malum kulüplere üyeliği olan, para kazanmanın her türlüsünü deneyen meslek mensupları var. Aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık durumu yani. Pek tatil ile ilgisi yok. Saygılarımla.

  • 2 ay önce

   PKK düşmanımızdır diyoruz, hdp PKK’dır diyoruz ama PKK/hdp düşmanımızdır diyemiyoruz.! Hiç kimseyi değil ama kendi kendimizi kandırdığımız kesindir..

   Cevapla
 7. 2 ay önce

  Bu menfur saldırının Türkiye, İran ve Rusya zirvesinden sonra gerçekleştirilmesi manidar. Olağan şüpheli dış güç malum. Hepsi birbirinin kopyası bildirilerle Türkiye’yi töhmet altında bırakmaya çalışanlardan hesap sorulmalıdır.

  Cevapla
 8. 2 ay önce

  Ümit Kocasakal’ı TBB başkanlığına aday göstermeyen İstanbul Barosu kına yaksın.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!