Burak Elmas’tan Fatih Terim’i kızdıracak açıklama

featured

Galatasaray’da Fatih Terim’in ayrılmasının ardından takımın başına geçen Domenec Torrent’ten memnun olduğu belirtilen Burak Elmas, Fatih Terim’in dönemindeki verilerle kıyaslama yaptı.

Galatasaray’da Domenec Torrent’in performansı tartışılırken Burak Elmas’tan beklenmedik bir açıklama yapıldı. Gösterdiği performans ile taraftarlarla bağı kopan İspanyol çalıştırıcıya Burak Elmas sahip çıktı.

Ajansspor’daki habere göre; ekonomi muhabirleriyle bir araya gelen Burak Elmas, Domenec Torrent’ten övgüyle bahsetti. “Oyuncu yetiştiren, oyuncuların kişisel kabiliyetlerini ve gelişimlerini sağlayan yetiştirici bir misyona geçmemiz gerekiyordu” diyen Galatasaray Başkanı, Torrent’in bilimsel çalışan, rakamları iyi kullanan ve oyuncuların taktik varyasyonlarına çok dikkat eden bir isim olduğunu söyledi.

FATİH TERİM DÖNEMİNE GÖNDERME YAPTI

Fatih Terim dönemindeki koşu mesafeleriyle şu anki mesafeleri kıyaslayan Burak Elmas, “Yakın zamanda sahadaki pozitif sonuçları herkes görmeye başlayacak. Herkesin takdirini kazanacak, buna inanıyorum. Hoca ilk geldiğinde takımdaki ortalama koşu mesafesi 7-8 kilometrelerdeydi. Şu anda 9-10 kilometrelere çıktı. Daha da çıkacak” dedi.

Fatih Terim’i hedef almaya devam eden Elmas, “Saatte 20 kilometre ve üstü koşu mesafesi Avrupa ortalaması maç başına 1-1.2 kilometreyken bizim takım 600-700 metrelerdeydi. Maçın 65-70’inci dakikalarından sonra fizik olarak düşüyorlardı. Son maçlara bakın, şu anda bu süre 80-85’inci dakikalara çıktı, daha da çıkacak.” ifadelerini kullandı.

Burak Elmas’tan Fatih Terim’i kızdıracak açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!