Burcu Köksal belediyenin borcunu açıkladı… ‘Gelirleri Suriyelilere değil hemşehrilerime harcayacağım’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediyenin güncel borcunun 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL olduğunu açıkladı. Köksal, "Belediyenin gelirlerini üç beş kişiye ya da Suriyelilere değil bütün Afyonkarahisarlı hemşehrilerime hizmet için harcayacağım" ifadelerini kullandı.

featured

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediye borçlarının yazılı olduğu pankartı hizmet binasının dışına astırdı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Köksal, şunları söyledi:

“Yerel seçim sürecinde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik. Mazbatayı aldığımız tarihten itibaren bağımsız bir denetçiyle görüşerek belediyemizin mali durum tespiti yapılmasını istedik. Borç tablomuzu gerek belediye binamızın dışına, gerek billboardlara, gerekse şehrimizin muhtelif yerlerine asarak belediyemizi devraldığımız gün itibarıyla mevcut borç durumumuzu bütün şehrimize ilan ediyoruz. Buna göre güncel borç toplamımız 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 liradır.”

‘YEMİŞ, İÇMİŞ FATURALARIN ÖDEMESİNİ BİZE BIRAKMIŞLAR’

Hem borçları ödeyeceklerini hem de hizmet etmeye devam edeceklerini aktaran Köksal, “Yemiş, içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar. Biz bu yüksek borcu halleder, buradaki bütün vatandaşlarımıza da en iyi şekilde hizmet ederiz. Belediyenin gelirlerini 3-5 kişiye veya Suriyelilere değil, bütün Afyonkarahisarlı hemşehrilerime hizmet için harcayacağım. Bundan sonra bir kişinin, bir zümrenin, bir grubun menfaati değil, belediyemizin, Afyonkarahisar’ımızın menfaatleri esas alınacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harcadığımız her kuruşun hesabını verecek, şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz” dedi. (DHA)

 

 

Burcu Köksal belediyenin borcunu açıkladı… ‘Gelirleri Suriyelilere değil hemşehrilerime harcayacağım’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!