Burnumuzun dibinde PKK ile tatbikat yaptılar, ‘Birlikte daha güçlüyüz’ dediler

ABD askerleri önceki gün PKK/YPG’li teröristlerle, Türkiye'ye 4 kilometre mesafede ortak tatbikat ve eğitim yaptı. Tatbikatın fotoğrafları Birleşik Ortak Görev Gücü’nün resmi Twitter hesabından “Birlikte daha güçlüyüz” mesajıyla yayınlandı.

featured

Suriye’de terör örgütü PKK/YPG güçlerine destek vermeyi sürdüren ABD, önceki gün de Türkiye’nin Şırnak ilinin karşısındaki Derik vilayetinde, Türkiye’ye 4 kilometre mesafede PKK/YPG’nin paravan örgütü Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) silahlı eğitim verdi.

Tatbikatın Birleşik Ortak Görev Gücü’nün Twitter hesabından paylaşılması ve Fransız AFP ajansına servis edilmesi dikkat çekti. AFP’nin haberinde tatbikatın terör örgütü IŞİD karşı yapıldığı belirtilirken, Twitter paylaşımında ise “Birlikte güçlü olduğumuzu gösteriyoruz! Derik’te ortak askeri eğitim düzenledik. Birlikte IŞİD’ın yenilmesi, bölgesel barış ve istikrar konusunda kararlıyız” ifadeleri yer aldı.

YPG’ye yakın haber sitelerine göre Derik kentinin sınıra yakın Teqil Beqil köyünde gerçekleştirilen tatbikatta RPG füzeleri, zırhlı araçlar ve ABD’ye ait keşif uçakları kullanılırken, ilk defa bu bölgede ortak tatbikat gerçekleştirildi. PKK/YPG’li teröristlere ağır ve orta menzilli silahların kullanımı ile keşif ve uyuyan hücre tehditlerini engelleme eğitimi verildi. Sözde IŞİD’e karşı askeri mücadele amacıyla kurulan Ortak Görev Gücü Ocak 2020’de Irak’taki faaliyetlerini sonlandırırken, ABD güçlerinin öncülük ettiği Suriye’de PKK/YPG unsurlarına eğitim ve silah desteği vermeye devam ediyor.

Burnumuzun dibinde PKK ile tatbikat yaptılar, ‘Birlikte daha güçlüyüz’ dediler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Aman birlikte olun da, sizi tek tek aramak zahmeti olmasın.

    Ulan, bu filimi daha önce de oynadınız ve sonuç çok acıydı, sanırım unuttunuz.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!