Deniz otobüsü için bomba ihbarı yapan kişiden ‘pes’ dedirten yanıt

Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan, 'Bursa ile istanbul arasında çalışan deniz otobüslerinde bomba var' yönündeki ihbar, polisi harekete geçirdi. İhbarın yalan olduğunun anlaşılması üzerine yakalanan kişi hayrete düşüren bir açıklama yaptı.

featured

Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan, ‘Bursa ile istanbul arasında çalışan deniz otobüslerinde bomba var’ yönündeki ihbar, polisi harekete geçirdi. Deniz otobüslerinde yapılan aramalarda bomba ya da herhangi bir tehlike oluşturacak materyale ulaşılamazken, ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı.
Bursa’da bu akşam saatlerinde polis ihbar hattına yapılan, ‘Bursa ile İstanbul arasında çalışan deniz otobüslerinde bomba var? ihbarı, polisi alarma geçirdi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa’dan ve İstanbul’dan hareket eden deniz otobüslerinde arama yaptırdı. Bursa’dan akşam saatlerinde İstanbul’a gitmek üzere hareket eden deniz otobüsü ise yapılan ihbar üzerine Yalova’nın Armutlu ilçesindeki iskeleye yanaştırıldı. Polislerin uyarısından sonra yolcular indirilirken, deniz otobüsünde yapılan aramada bomba ya da herhangi bir olumsuzluğa rastanılmadı. Aramalar tamamlandıktan sonra yolcular Mudanya’ya geri getirildi.

VALİ CANPOLAT İHBARI YAPAN KİŞİYİ ARAŞTIRIYORUZ

DHA’nın konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Bursa Valisi Yakup Canbolat, Akşam saatlerinde Bursa 155 Acil Çağrı Merkezine ihbar yapıldı. İhbarda, Bursa-İstarbul, İstanbul- Bursa arasında sefer yapan deniz otobüslerinde boma ihbarı yapıldı. Hemen tedbirlerimizi aldık. Bu hatlarda çalışan deniz otobüslerinde arama yaptırdık. Armutlu açıklarındaki deniz otobüsünü bu ilçenin limanına çektirdik. Aramada sonuç çıkmadı. Deniz otobüsü yolcularla Mudanya’ya geldi. İhbarın asılsız olduğu anlaşıldı. İhbarı yapan kişiyi araştırıyoruz dedi.

FERİBOTA YETİŞEMEDİĞİ İÇİN İHBAR YAPMIŞ

Polis ekipleri asılsız ihbarı yapanın E.A. (22) olduğunu belirledi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, E.A’yı Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden İstanbul’a gitmek için bindiği otobüste gözaltına aldı.

E.A’nın ifadesinde, asılsız ihbarı feribota yetişemediği için yaptığını itiraf ettiği öğrenildi.

Deniz otobüsü İstanbul’a hareket etti.

Deniz otobüsü için bomba ihbarı yapan kişiden ‘pes’ dedirten yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    yalan soyluyor da olabilir, teror eylemlerinin amaclarindan birisidir halka korku yaymak. Bence gozaltina alinmali, hapis cezasina carptirilmali ve yedi ceddi arastirilmalidir. Biraksaniz polis yapar da, savci ile hakim ayagi sorunlu.

  2. 3 ay önce

    “Yalan söylüyor” yorumuna katılıyorum. Mutlaka araştırılmalıdır..(terör orgut üyeliği) Çünkü hiçbir aklı olan varlık bomba var ihbarı yapmaz, sonuçlarının çok ağır olabileceğini bilir..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!