Camide basılan imam skandalı: ‘Dini nikâhlılarsa göreve iade ederiz’

İl müftüsünün, camide eşi tarafından başka bir kadınla basılan imamla ilgili “Dini nikâhlılarsa görevine iade edeceğiz” dediği iddia edildi.

featured

Karabük Sipahiler Köyü’nde cami imamı Yusuf Ziya S.’nin camide bir kadınla basılması gündem olmuştu.

thumbnail
İlişkili Haber

Eşi anlattı… İmamı camide kadınla yakaladı

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Karabük’e bağlı merkez Sipahiler Köyü’nün imamı Yusuf Ziya S.’nin eşi tarafından başka bir kadınla camide görülmesi sonrası yeni gelişmeleri anlattı.

Öztürk’ün aktardığına göre; Yusuf Ziya S.’nin Yozgat Yeniden Refah Partisi (YRP) İl Başkanı olan kayınbabası Nihat Kayhan, söz konusu olayı önce Karabük Müftüsü Ercan Aksu’ya anlattı.

‘DİNİ NİKAHLIYSA GÖREVİNE İADE EDECEĞİZ’

Ancak kayınbaba Kayhan’ın müftüden, “Kendisine camide birlikte olduğu kadının dini nikahlı eşi olup olmadığını, eğer dini nikahlı ise nikahını kinim kıydığını, şahitlerini göstermesini söyleyeceğiz. Eğer bunları da geçerse görevine iade edeceğiz” yanıtını aldığı öne sürüldü.

Bunun üzerine Kayhan, Karabük Müftüsü Ercan Aksu hakkında, “Görevini kötüye kullanmak, görevi ihmal, şüpheliyi korumak” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Kayhan dilekçesinde müftünün kendisine verdiği yanıtı belirterek, “Bu olayın Diyanet İşleri Başkanlığı’na bildirmediğini, müfettiş istemediğini, dosyayı bu şekilde örtbas edeceğini kendisinin beyanlarıyla kanaat getirdim. Yapmış olduğu açıklamalarla da benim şüphelerimi arttırdı. Bu kişinin cezalandırılması ve görev aldığı kuruma ihbarda bulunulmasını arz ederim” diye yazdı.

Karabük Müftüsü Ercan Aksu ise yaşananlara ilişkin şunları söyledi:

“Bize ulaşır ulaşmaz işi Valimizle görüşüp, işin bir an önce sonuçlandırılması için murakıp görevlendirdik. Ancak, iddia tarafı, soruşturmanın yerelde yapılmamasını, imamın korunacağını gerekçe gösterip Diyanet’ten müfettiş istenmesini talep etti. Evli olan görevlimizin, camide bir kadınla birlikte olduğu iddia edilmektedir.

Kızın babası gelip endişesini ifade etti. Endişe etmemesini, müftü olarak en ince detayına kadar konuyu inceleyeceğimizi söyledim. Olayın her safhasını en ince detayına kadar takip ediyorum. Din adamıyım, müftüyüm. Böyle bir işe asla fırsat vermeyiz.

Nitekim, Diyanet İşleri Başkanlığı’mız da olaya el koydu ve soruşturmaya hafta içinde başlanacak. Sözleşmeli olduğu için imamı açığa alamadık, sadece din hizmetlerinden çektik.”

Camide basılan imam skandalı: ‘Dini nikâhlılarsa göreve iade ederiz’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  Her şey din mi?
  Hiç ahlak yok mu?
  Evli dâhi olsa cami bu işin mekanı mı?
  Ahlak dinin önüne geçmedikçe bu çürüme devam edecek

 2. 2 ay önce

  Erkeğin kendi karısı izin vermedikçe yaptığı dini nikah geçersiz sayılır, dini kendi çıkarlarınıza göre kullanmayı bırakın. Camii oynaşma yeri değil

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!