Can Ataklı, kaçak FETÖ’cü Cevheri Güven’i yere göğe sığdıramadı

Can Ataklı, kaçak FETÖ'cü Cevheri Güven ve Fuat Avni hesabının kurucusu olduğu tespit edilen FETÖ firarisi Said Sefa'yı övdüğü son programında muhalefetin bu FETÖ'cülerin yayınlarını gündeme getirmesi gerektiğini savundu. Ataklı, Cevheri Güven'in Türkiye'de çalışırken gazetecilik yaptığı konusunda endişesi olmadığını söyledi. Oysa FETÖ tarafından desteklenen Nokta dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini de yapan Güven'in FETÖ'nün Ergenekon, Balyoz kumpasları ve Deniz Baykal'a kaset operasyonundaki görevi akıllarda.

featured

VERYANSIN TV

Youtube’da Veryansın TV ve benzer türde yayın yapan kanallar türlü engellemelerle karşılaşırken firari FETÖ’cülerin kanalları “yasaklı” olmasına karşın Youtube tarafından önerilenlere taşınıyor, trendlere giriyor ve yüz binlerce izleyiciye ulaşıyor.

Buna rağmen FETÖ’nün sesi olan ve örgüt tarafından yönlendirilen sözde gazeteciler bazı muhalifler tarafından “mağdur” ilan ediliyor.

Türkiye’de FETÖ kumpasları döneminde tetikçilik yapıp sonrasında kaçanlara destek Can Ataklı’dan geldi. Geçtiğimiz günlerde Veryansın TV yazarı Nihat Genç’e saldıran Can Ataklı, son videosunda Cevheri Güven, Said Sefa, Can Dündar, Ahmet Nesin gibi isimleri övdü. Ataklı’nın bu programı da Youtube tarafından trend videolar arasına eklenerek Türk izleyiciler arasında dikkat çekmesi sağlandı.

Ataklı konuşmasında Cevheri Güven’in son videosuna değinerek, Fetullahçı Terör Örgütü’nü “cemaat” olarak tanımladı ve Güven’in “cemaatçi” olup olmamasının kendisi açısından önemsiz olduğunu söyledi.

Ataklı şunları söyledi:

“Cevheri Güven, Said Sefa, Can Dündar, Ahmet Nesin. Bu arkadaşların temel özelliği yurtdışında olmaları. Tabi yurtdışında oldukları zaman durum çok farklı oluyor. Cevheri Güven cemaatçi gazeteci olarak zamanında yurtdışına çıkmış. Yaptığı yayınlarda cemaatin elemanı olmadığı, gazeteci olduğunu ki Türkiye’de çalışırken gazetecilik yaptığı konusunda endişem yok zaten. Kendisi olmadığını söylüyor benim için farketmiyor. Youtube’a Cevheri Güven yazınca ‘bu kanal sizin ülkenizde’ izlenemiyor diyor. Erdoğan’ın ısrarla sosyal medya düzenleme getireceğiz… esas endişeleri bu. Cevheri Güven’i türkiye’den izlemiyorsanız ya da vpn’iniz varsa o zaman sorun yok. Said Sefa’yı da yazdığınız zaman çıkmıyor. Fakat Youtube anasayfasında önerilenler içinde çıkabiliyor. Cevheri Güven çok ilginç bilgiler veriyor. Normalde kıyamet kopması lazım. Fakat çıt çıkmıyor.

Zaten Youtube’un önerilenleri arasında çıkıyor. 24 saat içinde 320 bin kişi izlemiş zaten.”

Ataklı programın devamında Cevheri Güven’in videolarının izlenme rakamlarını paylaştı. Güven’in FETÖ’cü olduğu iddialarına değinen Ataklı, KHK ile atılan bir tanıdığı üzerinden Güven’in de suçsuz olabileceğini savundu. FETÖ gerekçesiyle KHK ile atılanları savunan Ataklı, “yurtdışına gidenler rahatladı ama Türkiye’dekilerin ciddiye alınmama durumu var” dedi.

Sedat Peker’in suskunluğuna değinen Ataklı, Cevheri Güven, Said Sefa, Can Dündar, Ahmet Nesin, Memduh Bayraktaroğlu, Erol Mütercimler’in yayınlarını övdü.

FETÖ’cülerin yayınlarının muhalefetin dikkatini çekmesini gerektiğini savunan Ataklı, “cemaatçiler söylüyor diye dinlemeyecek miyiz?” dedi.

CEVHERİ GÜVEN KİMDİR?

Ergenekon ve Balyoz kumpas davalarının savunuculuğunu yapan, bir ara Star Gazetesinde yönetici pozisyonunda bulunan Cevheri Güven’in özellikle Cumhuriyetçi kitleyi etkilemeye çalışması dikkat çekiyor.

BAYKAL’A KASET KUMPASI

Şu sıralar muhalefeti destekleyen Güven’in adı, bir zamanlar ana muhalefet partisi CHP’ye en büyük operasyonları yapanlar arasında geçmişti.
Bunların başında da dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın özel hayatına ilişkin görüntülerin internet sitelerinde yayınlanması geliyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Deniz Baykal ve bazı eski MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internetten yayınlanmasıyla ilgili 2017 yılında bir iddianame hazırlanmıştı. 171 şüpheli hakkında 8 ayrı suçtan hazırlanan İddianamede dönemin Akit Haber Müdürü Yener Dönmez’e de yer verilmişti. Dönmez’in ByLock kullandığı bilgisinin yer aldığı iddianamede, dönemin Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli şüpheliler Kaan Özyiğit, Özgür Türker, Mustafa Koparan, Selim Yasdıbaş ve Rüstem Atik’in usulsüz bir şekilde elde ettikleri özel görüntüleri FETÖ’nün amaçları doğrultulsunda kullanmak üzere şüpheli Cevheri Güven’e ulaştırdıkları belirtilmişti.
Güven’in de görüntüleri yayımlaması için birçok haber portalına ulaştırdığı ancak haber siteleri görüntüleri yayınlamayı reddettiği bunun üzerine Dönmez’in yazarlık yaptığı habervaktim.com isimli FETÖ sitesinin ihbar hattına söz konusu görüntüleri gönderdiği ve görünlerin Dönmez’in katkılarıyla yayımlandığı vurgulanmıştı.

‘PATRON ONAY VERDİ’

Şüphelilerden F.A. görüntülerin yayımlanmasına ilişkin iddianamedeki beyanında, şunları söylemişti:

“Güven, videonun linkini habervaktim.com internet sitesinin ihbar hattına gönderdiğini söyledi. Ben de kendisine ‘bakarım’ dedim ve telefonu kapattım. Kısa bir süre sonra bu konuda tek başıma karar verebilecek konumda olmadığım için Dönmez’i aradım. Ona konu hakkında bilgi verdim. Yener bey de bana bu konunun önemli olduğunu, patronla görüşmemiz gerektiğini söyledi. Sonrasında Yener bey patronla görüşüp konuyu detaylı bir şekilde iletti diye biliyorum. Habervaktim.com internet sitesinde ‘Deniz Baykal’la ilgili bir video’ başlığı ile ekinde metacafe.com internet sitesinden alınan link eklenerek haberler bölümünde duyuruldu. Sonrasında tam hatırlamıyorum ya ben Yener beyi ya da o beni aradı. Ve konuşmamızda patronun bunun yayımlanmasına onay verdiğini ve yayımlandığını söyledi.”

Gazeteciler Erdem Atay ve Ergün Gedek, Veryansın Tv’deki Telgraf programında Cevheri Güven ve FETÖ’cülerin “muhalif” ve “Atatürkçü” pozlarını yorumlamıştı:

thumbnail
İlgili haber

Firari FETÖ’cü anlattı: İYİ Parti ile bizzat görüştüm… ‘Hala bürokraside önemli kaynaklarım var’

thumbnail
İlgili haber

Kasetleri o dağıttı… CHP’lileri avlamaya çalışan Cevheri Güven kimdir?

thumbnail
İlgili haber

Sedat Peker’den FETÖ’cü Cevheri Güven’e yanıt

thumbnail
İlgili haber

Tele 1 sunucusu Can Ataklı: PYD terörist mi değil mi elimde belge yok

Can Ataklı, kaçak FETÖ’cü Cevheri Güven’i yere göğe sığdıramadı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 10 ay önce

  O Nihat Genç ki,Memleket sevdasıyla yanıp tutuşan. Sivri kalemlyle yazdığı doğrularını Keskin dili,Nemli gözleriyle kimseden Korkmadan haykırdığı videolarını heycanla ve merakla bekleyen bizlere,sevenlerine ulaşmasını sağlayan bir Haber kanalının, gündem değiştirebilecek potansiyelli ,Manşetlik Haber üzümlerini salkım salkım yemek yerine, Haberdeki cürümleri şleyenlerin ağzıyla Bağcıyı linç etmek istemesi nasıl bir paradox’dur anlayabilen bu yanlı gelsin!

 2. 10 ay önce

  Cevher güven’in bir kaç videosunu izlemiştim. Tipik FETÖ taktiği bu videolarda aynen kullanılıyor. Bunları Ergenekon, Balyoz Kumpaslarında, itibarsızlaştırma, suçlama operasyonlarında çokça görmüştük. Bu tetikçi güven aynı şekilde konuyu hazırlıyor. Şöyle ki; gerçekte olan olaylar ve bir kaç somut belge üzerinden yola çıkılarak bunlar üzerinden çarpıtma, yanlı yorum ve açıklamalar, diğer FETÖ ve Batı yanlısı medyada sipariş yazılar, haberler, söylentiler ile birleştirilerek izleyici istenen sonuca getiriliyor. Bu psikolojik harp taktiklerini Batı medya organları da aynı şekilde uyguluyor. Örneğin: Suriye’de IŞİD tarafından kullanılan kimyasal silah önce Esad güçleri tarafından kullanıldığı yalanı servis ediliyor, bu tutmayıp bir kaç gerçek ortaya çıkınca kimyasalın hammaddesinin Türkiye’den gittiği iddia edilip suçun Türkiye’ye yapışması sağlanıyor. Bundan sonra gerçeklerin tümü ortaya çıksa da Dünya’da insanların beyninde, Zehirlenen Çocuklar-Kimyasal-Türkiye görüntüsü kalıyor. Cevheri güven sanıyorum yalçın özbey, can dündar, deniz yücel gibi BND korumasında.

 3. 10 ay önce

  Şimdi Ataklı’dan karşı hamle bekliyorum.

  Cevapla
 4. 10 ay önce

  bır muharrem ınce de bu . dayısının kemıklerı sızlıyordur.

  Cevapla
 5. 10 ay önce

  can ataklı fena patladın.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!