Can Ataklı’dan TELE 1 kararı! Canlı yayında duyurdu!

featured

Gazeteci Can Ataklı, TELE1’de yayınlanan ‘Gün Başlıyor’ programından ayrıldığını duyurdu.

Gazeteci Can Ataklı, uzun süredir TELE 1 ekranlarında sunuculuğunu üstlendiği “Gün Başlıyor” programını bıraktığını duyurdu.

Programın bugünden itibaren sunuculuğunu devralan Murat Taylan’ın yayınına katılan Ataklı, ayrılık nedenini şu sözlerle dile getirdi:

“4 yıl oldu burada. 40 yılı aşkın süredir çalışıyorum. Her işin bir tadı olmalı. Gece 11 gibi uyuyorum. Büyük bir tempom var. Yine Korkusuz’da yazılarım, YouTube kanalımda videolarım var. Buralar bir kurum. Buraların bir düzeni var. Burayı sıkıntıya sokmamaya çalıştım. Daha geçen gün bir kurgu üzerinden video hazırladılar. Her yerden suç duyurusu yaptılar. Bu kadar ağır stres altında olmak istemiyorum. Merdan Yanardağ ile konuştuk. Buradan ayrılmamın nedeni uyuşmazlık değil. 4 yıl boyunca sert konuşmalar yaptım. Bir kere bile bana bunu deme gibi bir şey demedi. 100 bin ceza geldi kanala, Merdan Yanardağ bir telefon  açmadı. O yüzden çok teşekkür ederim Merdan Yanardağ’a.”

PROGRAMLARI TARTIŞMA YARATMIŞTI

Tele-1 sunucusu Can Ataklı, geçen yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Başakşehir Sehir Hastanesi’nin yollarını yapmamasını üzerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, ‘beceriksiz’, ‘çapsız’ sözleriyle sert eleştirilerde bulunmuştu. İmamoğlu kanadından tepki toplayan çıkış sonrası önce Tele-1 Genel Yayın Yönetmeni Yanardağ ‘Yanlış anlaşıldık’ demişti. Ardından da Ataklı İmamoğlu’ndan özür dilemişti.

Tele-1 İmamoğlu’ndan özür üstüne özür diledi

Can Ataklı başka bir yayında terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD için “PYD terörist mi değil mi elimde belge yok” ifadesini kullanmıştı.

Tele 1 sunucusu Can Ataklı: PYD terörist mi değil mi elimde belge yok

Can Ataklı’dan tepki çeken şehitlik açıklaması

Can Ataklı’dan TELE 1 kararı! Canlı yayında duyurdu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    chp sının RTE si ekrem ımamogludur. siz halen farkında degıl mısınız?

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!