Can Dündar gri listeye girdi

Gazeteci Can Dündar, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terör arananlar’ listesine ‘gri’ kategoriden eklendi.

featured

Can Dündar, İçişleri Bakanlığı’nın ‘terör arananlar’ listesine ‘gri’ kategoriden eklendi. Dündar’ın ‘FETÖ/PYD Terör Örgütü’nden arandığı ifade edildi. Gri listedeki arananlar için 500 bin liraya kadar ödül veriliyor.

İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Dündar’a 2015’te yayımlanan MİT TIR’ları haberi nedeniyle, ikinci yargılamada 27 yıl altı ay hapis cezası vermişti. Dündar’ın mal varlıklarına el konulmuştu.
Dündar hakkında en son eylülde bir videoda kullandığı ifadeler nedeniyle ‘cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan resen soruşturma başlatılmıştı.

İçişleri Bakanlığı, Dündar’ı ‘gri’ kategoride ‘en çok arananlar’ listesine ekledi. 2016’da yargılama sürecinde silahlı saldırıya uğrayan Dündar, yurt dışında yaşıyor.

Can Dündar gri listeye girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Yurt dışında yaşıyor. Yani, bütün Cumhuriyet ve çağdaş yaşam düşmanlarının hep destek aldığı ve Türkiye’ye, Cumhuriyet’e düşmanlık yapabilecek herkese kucak açan Federal Almanya’da yaşıyor.
    Tek işi Cumhuriyet’imizi karalamak.
    Ve bu işi öyle bir aşkla şevkle yapıyor, ki bunu ancak köle olmak için yaratılmış bir kafa yapabilir.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!