Candan kardeşler dosyasında aranan ‘sosyete doktoru’nun CHP ile ne ilgisi var?

Engin ve Dilan Polat çiftinin tutuklanmasının ardından tüm gözler sosyal medya fenomenlerine çevrildi. Bahar ve Nihal Candan kardeşler 'kara para aklama' ile 'çete üyesi olma' suçundan tutuklanırken suç örgütünün kritik ismi olan kadın doğum uzmanı Dr. Refik Ersin Eroğlu'nun CHP'nin İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı olduğu öğrenildi.

featured

Sosyal medya fenomenleri olan Bahar Candan ve Nihal Candan’ın İstanbul’da, Hacı İsrafil Sağlam’ın Kars’ta ‘kara para aklama’ ve ‘çete üyesi olma’ suçlamalarıyla tutuklandıkları soruşturmada kritik ismin Dr. Refik Ersin Eroğlu olduğu iddia edildi.

FİRARİ SOSYETE DOKTORU CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI

Müştekilerin ifadesine göre 100 milyonluk vurgun yaptığı öne sürülen Eroğlu hakkında şebekeyle birlikte hareket ettiği iddiasıyla gözaltı kararı çıktı.

Doktor Refik E. E.’nin sözde TMSF den alacakları otomobillerin listesini kurbanlarına attığı, İstanbul’da düzenlenen toplantılara katılarak mağdurları ikna ettiği öğrenildi. Şüphelinin operasyondan önce yurt dışına çıktığı ve şu anda firari olarak arandığı belirtildi.

CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞ

Örgütte kritik rol oynadığı belirtilen Dr. Refik Ersin Eroğlu’nun CHP’nin İstanbul 2. Bölge 27. sıra milletvekili adayı olduğu ortaya çıktı. Ayrıca soruşturma dosyasına göre Kars’ta pek çok mağdurun sorumlusu olan Hacı İsrafil Sağlam’ın temasa geçtiği ilk kişinin de Dr. Refik Ersin Eroğlu olduğu aktarıldı.

 

Candan kardeşler dosyasında aranan ‘sosyete doktoru’nun CHP ile ne ilgisi var?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!