Candaş Tolga Işık’ın 11 yıldır polis koruması varmış

Her devirde ana akımda yer bulan Candaş Tolga Işık'ın, 11 yıldır polis koruması olması ve aracında tepe lambası olduğu ortaya çıktı. Birçok gazetecinin tehditler aldığı ve koruma imkanı sağlanmadığı dönemde, Işık'a yapılan ayrıcalık tartışma yarattı.

featured

Program sunucusu Candaş Tolga Işık, Twitter’da “ankara kusu” adlı hesaptan “Candan Tolga Bey sizin iki polis korumanız ile çakarlı otomobiliniz mi var?” sorusuna yanıt verdi. Işık, 2011 yılında tehdit alması üzerine 2 koruma kararı alındığını belirterek, “Bundan birkaç yıl önce bu tek korumaya düşürüldü. Aracım da çakarlı değil tepe lambalı, kontrolü de koruma arkadaşta” yanıtını verdi.

Twitter’da Gazeteci Işık’ın ‘çakarlı arabası olduğuna’ dair iddiaya verdiği yanıt şöyle:

“Merhaba, 2011 yılında dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay zamanında tehdit üzerine verilen 2 koruma kararı var. Bundan birkaç yıl önce bu tek korumaya düşürüldü. Aracım da çakarlı değil tepe lambalı, kontrolü de koruma arkadaşta… Selamlar”

“Biraz daha ayrıntı vereyim izninizle: 2011’deki koruma kararı terörden aradan geçen 11 yılda en son geçen yıl Mersin’de ölüm tehdidiyle ilgili bir şahsa adli işlem yapıldı. Bu arada 6 ay önce yine bir başka tehdit nedeniyle alınmış bir uzaklaştırma kararı var. İyi çalışmalar.”

Bu açıklama sosyal medyada ve ekşi sözlük’te tartışma yarattı. Birçok vatandaş, bunda tehdit alan gazeteciye koruma verilmemesine rağmen Candaş Tolga’ya yıllarca iki koruma verilmesine, aracında tepe lambası olmasını çifte standart olarak yorumladı.

ALİ FUAT YILMAZER’LE İLİŞKİSİ

Yazar Nihat Genç, Candaş Tolga Işık’ın birçok FETÖ dosyası kapsamında tutuklu yargılanan eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’le ilişkisini açıklamıştı.

Nazlı Ilıcak, FETÖ’cüleri aklamak için yazdığı kitapta Hrant Dink’in suikasti, Balyoz-Ergenekon, 3 Temmuz kumpaslarının mimarlarından, FETÖ’nün en önemli polis şeflerinden Ali Fuat Yılmazer ile kendisini tanıştıranın Candaş Tolga Işık olduğunu belirtmişti.

FETÖ firarisi Akın İpek’in kanalı KANALTÜRK’te “Bunu Konuşalım” isimli program yapan Işık’ın adı Ali Ağaoğlu’nun fonladığı gazeteciler tartışmasında gündeme gelmişti. Ağaoğlu, Enver Aysever’in sunduğu programda Candaş Tolga Işık’la ilişkisini itiraf etmişti. Işık, FETÖ bağlantılı Kanaltürk’teki ilk programında Ağaoğlu’nu konuk almıştı.

Candaş Tolga Işık, Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkili olmakla da suçlandı. Işık, suçlamaları reddetti ama SBK’dan reklam aldıkları ve gitmediği düğün üzerinden Sezgin Baran Korkmaz’ı övdüğünü itiraf etmişti.

İlgili haber: Candaş Tolga Işık’tan Sezgin Baran Korkmaz açıklaması!

 

Candaş Tolga Işık’ın 11 yıldır polis koruması varmış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Çakma Atatürkçü Candaş;)

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!