Cani koca, eşi ve çocuklarına 17 yıl boyunca kabusu yaşattı

Brezilya'da bir erkek, eşi ve çocuklarını 17 yıl boyunca gözlerden ırak bir kulübede hapis tuttu. Eşi ve iki çocuğunu bağlayan ve aç bırakan cani adamın 'Çığlıklar dışarıdan duyulmasın' diye yaptıkları ele verdi. Cani, işkence seslerinin duyulmaması için yüksek sesle müzik açıyordu. Bu nedenle, Guaratiba sakinleri erkeğin 'DJ' lakabıyla tanındığını söylüyor.

featured

Bursa’daki bir çöp evde bulunan Cem Muhammet A. adlı dokuz yaşındaki çocuğun görüntüleri, Türkiye gündemini değiştirdi. Evin tahliyesi sırasında bir odada baygın halde ulaşılan çocuk, yalnızca 17 kilogram ağırlığındaydı. 1 metre 38 santimetre uzunluğundaki Cem Muhammet’in yaklaşık bir yıldır söz konusu odada teyzesi tarafından tutulduğu belirlendi.
Bursa’nın Nilüfer ilçesinde Görükle Sakarya Mahallesi’nde bir apartman dairesi olan Aydın S., evini 1 Temmuz 2020’de Kamuran Pınar A.’ya kiraya verdi. Kamuran Pınar A.’nın kira ödememesi üzerine zorunlu tahliye kararı alındı, çöp dolu evin temizlenmesi için belediye ekiplerine haber verildi. Eve gelen ekipler, temizlik çalışmasına başladıkları sırada bir odanın kapısının kilitli olduğunu belirledi. Kapıyı kırarak içeri giren temizlik görevlileri, çöplerle dolu odada baygın halde yatan bir çocukla karşılaştı.
Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığının görülmesi üzerine sağlık ve polis ekiplerine haber verildi. Sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Cem Muhammet A. adlı çocuğun tırnakları uzundu ve vücudunda yaralar vardı.

Hastanedeki tedaviye yanıt veren çocuk, beş günde yarım kilo aldı ve kısa mesafe yürüyebiliyor. Doktorlar kan değerlerinin normale dönmesi için çaba gösteriyor, bir yandan da psikiyatrik tedavi devam ediyor.

BENZERİ BREZİLYA’DA

Bursa’daki olayın bir benzeri, Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde ortaya çıktı. Luiz Antonio Santos Silva adlı erkeğin, eşi ve iki çocuğunu 17 yıldır gözlerden ırak bir kulübede hapis tuttuğu belirlendi.

Bir ihbar üzerine, Rio De Janeiro’nun batısındaki bir favelada yer alan kulübeye Brezilya askeri polisi baskın düzenledi. Guaratiba’daki kulübenin kapısı kırıldığında ise, içeride ayaklarından bağlanmış üç kurbana ulaşıldı.

CANİNİN LAKABI ‘DJ’

Anne ile 19 ve 22 yaşlarındaki iki çocuğunu kulübeye bağlayan cani erkek, işkence seslerinin duyulmaması için yüksek sesle müzik açıyordu. Bu nedenle, Guaratiba sakinleri Silva’nın ‘DJ’ lakabıyla tanındığını söylüyor.

Yerel medyaya göre, polise ifade veren anne bazen üç gün boyunca aç olarak tutulduklarını, aralıksız şekilde fiziksel ve psikolojik işkenceye maruz kaldıklarını söyledi.

Kocasının asla işe gitmesine izin vermediğini aktaran anne, çocuklarının da okula gönderilmediğini belirtiyor. Anne, 23 yıldır evli olduğu caninin kendisine “Ancak öldüğünde bu evi terk edebilirsin” dediğini de kaydetti.

22 YAŞINDA, BİR ÇOCUK GİBİ

22 yaşındaki erkek çocuğun ambulansa bindirilerken görüntülerini yayınlayan Brezilya medyası, kurbanın küçük bir çocuk gibi göründüğünü bildiriyor.

Guaratiba mahallesi sakinlerinden biri, “Çocukları gördüğümüzde, bir hafta daha yaşayamayacaklarını düşündük. Anneyle ambulansta konuşmayı denedim ancak sesi çıkmıyordu” dedi.

Polisin servis ettiği fotoğraflarda, kulübenin çok pis ve neredeyse hiç ışık almayan bir yer olduğu göze çarpıyor.

İLK İHBAR 2020’DE ANCAK POLİS HAREKETE GEÇMEMİŞ

Kocanın tutuklandığını bildiren BBC, kulübeye ilişkin ilk ihbarın 2020 yılında alındığını ve geride kalan iki yılda neden kurbanların kurtarılmadığına dair bir polis soruşturmasının yürütüldüğünü aktarıyor.

Dünya medyasında ‘Cehennem çukuru’ başlıklarıyla verilen Guaratiba’daki kulübedeki bir başka ayrıntı, annenin birkaç kez kaçmayı denemesi. Ancak her seferinde başarısız oldu ve cani koca tekrar etmesi halinde kendisini öldüreceği tehdidini savurdu.

Cani koca, eşi ve çocuklarına 17 yıl boyunca kabusu yaşattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!