qYJHgU6u3EuaZZgwBLF7tQ

Erdoğan’dan Macron’a: Sen önce kendi beynine baktır

Erdoğan, ‘Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Macron bak Türkiye’den sesleniyorum, NATO’da da söyleyeceğim, önce sen kendi beyin ölümünü bir kontrol ettir’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Temel Atma Töreninde konuştu.

NATO zirvesi öncesi sert açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti” diyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a, “Önce sen kendi beyin ölümünü bir kontrol et” dedi. Erdoğan, Macron’un NATO’ya yönelik sorumluluklarını yerine getirmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Tüm üniversitelerimizin uygun mekanlarda hizmet vermeleri gerektiğini düşünüyoruz. Eğitim-öğretime yapılan yatırımların neticesini almak zaman ister. Ülkemizdeki üniversite sayısını 76’dan 207’ye çıkarırken sadece skor amaçlı hareket etmedik.

En köklüsünden en yenisine kadar, tüm üniversitelerimizin yüksek öğrenimden beklediğimiz işlevleri yerine getirebilecek anlayışa, donanıma, altyapıya sahip olması için de çalıştık.Yönetenler olarak sorumluluğumuzun gereğini yerine getirdik, şimdi sıra hocalarımızda. Üniversitelerimizin başarıları ülkemizin en büyük gururu, övünç kaynağı olmalıdır.

Cumhurbaşkanı olarak bu konuda üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğiz. İlk 500, ilk 100 listelerinde ülkemizden bir elin parmağı kadar değil göğsümüzü kabartacak düzeyde üniversitelerin yer almasını bekliyoruz. Dünyadaki rekabet medeniyet mücadelesinde öne geçme mücadelesidir.

“İLİM SANCAĞINI EN YÜKSEĞE TAŞIMAYA HAZIR OLMALIYIZ”

Ülkemizde yıllarca şark ve garp medeniyetleri tartışması yapılmış, bunlar birbirinin karşıtı gibi gösterilmiştir. Milletimizin kadim değerleri bazı çevreler tarafından medeniyet yolunda en büyük engel olarak görülmüştür. Bu coğrafya, inancıyla ilgili hassasiyetlerine dokunulmaması şartıyla her imkanı, her değeri, her birikimi kucaklama kültürüne sahiptir. İslam dünyasının sıkıntılarının sebebi nasıl İslam değilse, ülkemizin geçmişte yaşadığı krizleri de milletimize ve kültürümüze mal edemeyiz.

Kendimiz olmayı, kendimiz üretmeyi, kendimiz düşünmeyi bırakıp başkalarına benzemeyi hayatımızın merkezine yerleştirdiğimiz gün, kaybetmeye başlarız. Başımıza gelenlerin nedeni son birkaç asırdır medeniyet ufkunu yitirmiş, öz güvenini kaybetmiş, Batı karşısında ezik, kendi kültürüne karşı nobran, kendisi üretmek yerine kopyalamayı bilim diye yutturmuş bir zihniyetin üzerimize karabasan gibi çökmüş olmasıdır. Yeniden düşünmeye, yeniden üretmeye, yeniden ilim sancağını en yükseğe taşımaya hazır olmalıyız.

“ARTIK TUZAKLARI BOZAN BİR TÜRKİYE VAR”

Türkiye, son 17 yılda yaşadığı büyük dönüşümün ardından sadece bilim alanında değil her konuda çok farklı bir kulvara girmiştir. Kazandığımız her başarı bir sonraki hedefe ulaşma kararlılığımızı perçinliyor. Artık kendisine inanan, gücüne inanan, hedeflerine kilitlenen, tuzakları bozan bir Türkiye var.

Üniversitelerimizden beklentimiz, medeniyet davamızı her türlü ön yargıdan arınmış olarak, insanlığın tüm birikimini kullanarak güçlendirmeyi yükseltmeleri ve yüceltmeleridir. Başka yerlerde üretilen bilginin ezbercisi, kopyacısı, tekrarcısı değil bizatihi bilginin membaı haline gelen üniversitelere sahip olmanın hayaliyle yaşıyoruz.

ARNAVUTLUK’A 500 KONUT İNŞA EDİLECEK

“Arnavutluk’a 500 konut yapabilir miyiz?” diye sordum. Arnavutluk’a inşallah, en uygun yerde ekiplerimiz çalışmalarını yapacak ve 500 konutu Türk kardeşleri olarak orada inşa etmiş olacağız.

MACRON’A TEPKİ

Başarı çıtasını yükseltmek mücadele cephesini de genişletiyor. Daha biz NATO Zirvesi’ne gitmeden tartışma başladı. Hiç risk almayan hep kazanmaya alışmış kimi ülkeler, Türkiye’nin kendi hakkını, hukukunu, egemenliğini koruma çabalarına tahammül edemiyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir” diyor. Sayın Macron, Türkiye’den sesleniyorum; Sen önce git kendi beyin ölümünü kontrol ettir. Çünkü bu ifadeler ancak senin gibi beyin ölümü gerçekleşmiş olanlara yakışır. Son açıklamaları hastalıklı anlayışın yansımasıdır. Macron inanın çok tecrübesiz, terörle mücadeleyi bilmiyor.

Onun için sarı yelekliler Fransa’yı işgal etti. Bizim Suriye’ye girme hakkımız terörle mücadelede var. Macron senin Suriye’de ne hakkın var? İstediğiniz kadar hoplayıp zıplayın. Eninde sonunda Türkiye’nin egemenlik hakkına saygı duyacaksınız. Türkiye Suriye’den topraklarına yönelik tehdit tamamen bitene kadar harekatlarını sürdürecektir.

Erdoğan’dan Macron’a: Sen önce kendi beynine baktır

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    “Kendimiz olmayı, kendimiz üretmeyi, kendimiz düşünmeyi bırakıp başkalarına benzemeyi hayatımızın merkezine yerleştirdiğimiz gün, kaybetmeye başlarız. Başımıza gelenlerin nedeni son birkaç asırdır medeniyet ufkunu yitirmiş, öz güvenini kaybetmiş, Batı karşısında ezik, kendi kültürüne karşı nobran, kendisi üretmek yerine kopyalamayı bilim diye yutturmuş bir zihniyetin üzerimize karabasan gibi çökmüş olmasıdır. Yeniden düşünmeye, yeniden üretmeye, yeniden ilim sancağını en yükseğe taşımaya hazır olmalıyız.”
    Erdogan’da Atilla Ilhan okumaya baslamis galiba. Ulu onderimiz Ataturk’te bir asir once bunlari dile getiriyordu. Guzel bir gelisme. Aklin yolu birdir. Bravo.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!