Caprice Gold’ta ‘Jet Fadıl’ nöbeti devam ediyor

featured

Bayrampaşa’da temeli 7 yıl önce atılan 612 odalı devre mülk Caprice Gold’ta hareketli günler yaşanıyor. 28 bin kişiden 1.4 milyar TL topladığı halde tesisi yarım bırakan Fadıl Akgündüz yönetimi ele geçirmek için hamle üzerine hamle yaptı. Paralarından sonra mülklerini de Fadıl Akgündüz’e kaptırmak istemeyen hak sahipleri ise 48 saat nöbet tutup yönetimi ele aldı.

Kamuoyunda “Jet Fadıl” olarak tanınan Fadıl Akgündüz’ün geçen hafta gece geç saatlerde Bayrampaşa’da bulunan Caprice Gold inşaat alanına geldiği ve site yönetimin artık kendisinde olduğunu söylediği iddia edilmişti. Bu iddialar sonrası Caprice Gold mağdurları, ellerinde tapularla o günden beri geceli gündüzlü inşaatta nöbete devam ediyor.

‘MALIMIZI ALINCAYA KADAR BURADAYIZ’

Caprice Gold Mağdurları Derneği Başkanı Talip Metehanoğlu “Buranın gerçek sahibi tapu sahipleridir. Fadıl Akgündüz’ün hiçbir hakkı yok. Tapu Genel Müdürlüğünün bize verdiği belgelerde adı geçmiyor. Biz çıktıktan sonra, bizim çıkışımızı takip etmişler. Sonra buraya gelmiş. Malımızı alıncaya kadar buradayız. Devletimiz bize sahip çıksın” dedi.

28 BİN MAĞDUR VAR

Mağdurlardan Leyla Metehanoğlu “Burayı güvenlikçilere teslim ettik, çıktık. Çıktıktan 20 dakika sonra, güvenlikçi arkadaşlar bizi aradı. Fadıl bey buraya geldi. Bizi buradan polislerle birlikte dışarı çıkarıyor. Geri geldik buraya, geldiğimizde yeni çıkmış. Bina benim, diyor. Binanın üzerinde hiçbir hakkı yok. Buranın 612 bölümü var ve bu bölümlerin iki katı satış yapmış. Biz tapu dairesinden bu bilgileri çıkardık. Kaç oda olduğunu, ne kadarını satabilir hepsini tespit ettik. Toplam 28 bin, tapusu elinde 7 bin 500 civarı mağdur var. Hemen sosyal medyadan yazışmalarımız başladı. Mağdurlarla. En yakın çevredekiler önce buraya gelmeye başladı. Geldiğimizde de bayağı kalabalıktı. Göremedik kaçmış” diye konuştu.

Hareketli günlerin yaşandığı Caprice Gold binası havadan da görüntülendi.

Caprice Gold’ta ‘Jet Fadıl’ nöbeti devam ediyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!