Çarşaflı saldırgan KHK ile ihraç edilen hakim çıktı

Gaziosmanpaşa’da kara çarşaf giyip Y.B. ve eşi S.B.’yi silahla vurarak yaralayan kişinin KHK ile hâkimlikten ihraç edildikten sonra avukatlık yapmaya başlayan kuzenleri Mustafa M.G. olduğu ortaya çıktı.

featured

Hürriyet Mahallesi’nde, 23 Temmuz sabahı saat 08.30 sıralarında, yolda yürüyen Y.B. ve eşine, arkalarından takip eden çarşaflı bir kişi silahla peş peşe ateş edip, kaçtı. Çevredekiler yaralanan çiftin yardımına koşarken, kaçan Saldırgan da polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın’ın haberine göre, Y.B. ve S.B., olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye götürüldü. Gözaltına alınan şüphelinin avukat Mustafa M.G. olduğu belirlendi. Mustafa M.G.’nin KHK ile hâkimlikten ihraç edildiği anlaşıldı.

İLİŞKİDEN ŞÜPHELENMİŞ

Yapılan araştırmada iddialara göre; Mustafa M.G., eşiyle kuzeni Y.B.’nin ilişkisi olduğundan şüphelendi, Çarşaf giyerek kamufle oldu ve Y.B. ile eşini takip ederek, saldırıyı gerçekleştirdi. Emniyette ‘kasten yaralama’ suçlamasıyla sorgulandıktan sonra adliyeye çıkarılan Mustafa M.G., adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Çarşaflı saldırgan KHK ile ihraç edilen hakim çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!