Çavuşoğlu: Yunan kaşınmaya devam ediyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yunan halen kaşımaya, kaşınmaya devam ediyor. Başkalarının hesabına maceraya atılırsanız sonuçlarına katlanırsınız. Bu Yunanistan’a bir uyarıdır” dedi.

featured

Yunanistan’la yaşanan gerilimle ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan sert açıklamalar geldi. Yunan sahil güvenlik güçlerinin Türk ticaret gemisine ateş açmasının ardından Çavuşoğlu, “Yunan halen kaşımaya, kaşınmaya devam ediyor. Başkalarının hesabına maceraya atılırsanız sonuçlarına katlanırsınız. Bu Yunanistan’a bir uyarıdır.” açıklamasında bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, başkentin Haymana ilçesinde düzenlenen “Milli Mücadelede Son Kale Haymana” etkinliği çerçevesinde Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Sempozyumu’nun açılışında konuştu.

Sakarya Meydan Muharebesi’nin Haymana’da devam ettiği sırada top seslerinin Ankara’dan duyulduğunu belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

‘YUNANİSTAN’A BİR UYARIDIR’

“Bu yüzden milli mücadelede son kale, bu topraklardır. Kadim Türk diyarı Anadolu’yu Yunan mezaliminden kurtardığımız yer burasıdır. Şimdi bugüne geldiğimizde biz Ege’nin iki yanında komşuluk haklarına saygı duyalım derken Yunan halen kaşımaya, kaşınmaya devam ediyor. Başkalarının hesabına maceraya atılırsanız geçmişte olduğu gibi bugün de sonuçlarına katlanırsınız. Bu komşumuz Yunanistan’a bir uyarıdır.”

Çavuşoğlu, yıllar süren savaşta Türk milletinin yorgun düşmesine rağmen Türk ordusunun milletiyle ve imanıyla bu büyük imtihanı başarıyla verdiğini ifade ederek, “Bugün şartlarımız bambaşka ama aynı sarsılmaz imana sahibiz. Bir asır önce Haymana’da ülkesine sahip çıkan bugün her iklimde milletine hizmet eden ruh işte bu ruhtur. Dolayısıyla herkes aklını başına alsın. Özellikle Yunanistan’a söylüyoruz. Başkalarının maşası olmayın. Tahriklere devam etmeyin çünkü Türkiye’nin dostluğu kadim, husumeti ise vahimdir. Bunu da aklınızdan çıkarmayın.” diye konuştu.

CEM GÜRDENİZ’DEN YUNANİSTAN DEĞERLENDİRMESİ

Emekli Amiral Cem Gürdeniz, Yunanistan’la yaşanan krizi Veryansın Tv yayınında değerlendirmişti. İzlemek için tıklayınız…

thumbnail
İlişkili Haber

Yunan Başbakan Miçotakis, Erdoğan’a Türkçe yanıt verdi

Çavuşoğlu: Yunan kaşınmaya devam ediyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6 ay önce

    Keşke bu bir film olsaydı da sizi Altın Portakal’a aday gösterebilseydik.

    Adam ne kaşınması gemine vatandaşına silah sıkıyor. Yeni de değil öteden beri.

  2. 6 ay önce

    sonuçta bir Osmanlı teslimiyetçiliği olacak. bu karşı koyuşlar laftan ibaret kalacak.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!