Çeçen lider Kadirov’dan ‘Rusya’ çıkışı: Hata yaptılar, şaşırtıcı bir durum…

Çeçenistan lideri Kadirov, Rusya'nın Ukrayna'daki savaş stratejisine ilişkin yaptığı açıklamada "Hata yaptılar ve gerekli sonuçları çıkaracaklarını düşünüyorum" dedi.

featured

Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, Rusya’nın son günlerde Ukrayna’da bazı topraklardan geri çekilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Kadirov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ‘gerçek durumdan tam olarak haberdar olmayabileceğini” söyledi.

Rusya’nın ‘sonsuza kadar’ yönetmeyi planladığı topraklardan çekilmesinin Kremlin’e ciddi yansımaları olabileceğini kaydeden Kadirov, Telegram kanalında yayınlanan bir sesli mesajda, “Hata yaptılar ve gerekli sonuçları çıkaracaklarını düşünüyorum” dedi.

‘ÇOK İLGİNÇ VE ŞAŞIRTICI BİR DURUM’

Euronews’in Guardian’ın haberinden aktardığına göre, konuyu Putin ile konuşabileceğini belirten Kadirov, “Stratejide bugün veya yarın herhangi bir değişiklik yapılmazsa, sahadaki gerçek durumu onlara açıklamak için savunma bakanlığının liderliği ve ülkenin liderliği ile konuşmak zorunda kalacağım. Bu çok ilginç ve şaşırtıcı bir durum.” diye konuştu.

CEPHEDE SON DURUM

Ukrayna , Vovçansk, Şevçenkova, Kupianks, İzyum gibi stratejik öneme sahip yerleşim birimlerine girdiğini, Ukrayna güçlerinin Harkiv cephesinde ilerleyişini sürdürdüğünü iddia etmişti.

Harkiv bölgesinin bazı kesimlerinde, Ukrayna güçlerinin Rusya sınırına yaklaştığı yönünde sosyal medyada paylaşımlar yapılsa da resmi makamlardan buna ilişkin açıklama gelmemişti.

Bazı iddialar, Rusya Savunma Bakanlığınca da doğrulanmıştı.

Rusya, 10 Eylül’de, Rus ordusunun daha önce ele geçirdiği Harkiv bölgesindeki İzyum ve Balakliya şehirlerinden geri çekilmeye başladığını duyurmuştu.

 

Çeçen lider Kadirov’dan ‘Rusya’ çıkışı: Hata yaptılar, şaşırtıcı bir durum…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!