Çeçenistan lideri Kadirov: Çavuşoğlu beni Türkiye’ye davet etti

Rusya Federasyonu'na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın günübirlik Soçi ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüğünü söyledi. Kadirov, Çavuşoğlu tarafından Türkiye'ye davet edildiğini ve daveti kabul ettiğini söyledi.

featured

Karar’da yer alan habere göre; Rus ordusuyla beraber Donbas’daki askeri operasyonda yer alan Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, Rusya’nın Soçi kentinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüğünü açıkladı.

Kadirov’un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Putin ve Erdoğan’ın yüzyüze görüşmesi sırasında ben de şahsen Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Fidan’la buluştum. Türkiye ile Çeçen Cumhuriyeti arasında çeşitli konularda yakın işbirliğinin kurulması gerektiği konusunda ortak bir görüşe vardığımız gayri resmi, zengin ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik.

Türk Dışişleri Bakanı ile anlaştım ve ortak girişimlerden her iki tarafın da yararlanacağını kaydettim. Toplantının sonunda seçkin konuklar beni Türkiye’ye davet etti. Tabii ki daveti kabul ettim.

Tarihsel olarak halklarımız, özellikle Türkiye’de oldukça fazla sayıda etnik Çeçen yaşadığından, çok şeyle bağlantılıdır. Çavuşoğlu bu gayri resmi görüşmenin ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve temasların kurulması için bir başlangıç ​​olmasını umduğunu ifade etti.”

Çeçenistan lideri Kadirov: Çavuşoğlu beni Türkiye’ye davet etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    düne kadar apo’nun ve fetönün heykelini dikicez diyordu 2015 te

    Cevapla
  2. 2 ay önce

    Tebrikler bu doğru girişim için.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!