‘Cehennem çukuru’ndaki imzası polemik yarattı: Naci Görür’den rapordaki hataları sıralayan isme yanıt

Köylülerin “cehennem çukuru” dediği, siyanürle altın çıkaran Ovacık Altın Madeni'nin raporunda imzası bulunduğu için eleştirilen Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür'den yeni açıklama geldi. Görür, "Elbette ki rapor sonuçları benimsediğim ve kabul ettiğim bir çalışmadır. Raporda belirtildiği gibi, araştırmaya tabii tutulan maden işletmesi ulusal ve uluslararası kalite standart ve ileri teknolojilere haizdir" dedi.

featured

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Veryansın Tv yayınında yaptığı açıklamalarda TÜBİTAK heyetinin hazırladığı Ovacık Altın Madeni raporunda ülke için risklerin dikkate alınmadığını belirten ve rapordaki hatalara dikkat çeken Çevre Mühendisi akademisyen Dr. Enver Yaser Küçükgül’e yanıt verdi.

Naci Görür’ün açıklamasını, Halk Tv yazarı Serpil Yılmaz, “Altın, Bilim İnsanlarını da İkile Ayırdı” başlıklı yazısıyla aktardı. Buna göre, raporun kapağında “yürütücü” olarak imzası olan Prof. Dr. Naci Görür “Ben sadece organizatördüm, kurulda yer alan bilim insanları uzmanlık alanlarında rapor hazırladılar” diye konuştu.

Maden, işletme ve izabe konularında seçilen bilim insanlarının uzman kişiler olduğunu söyleyen Naci Görür, “Benim bu rapora dahilim daha çok koordinatörlük anlamında olmuştur. Elbette ki rapor sonuçları benimsediğim ve kabul ettiğim bir çalışmadır. Raporda belirtildiği gibi, araştırmaya tabii tutulan maden işletmesi ulusal ve uluslararası kalite standart ve ileri teknolojilere haizdir” dedi.

‘RAPOR SONUÇLARI BENİMSEDİĞİM VE KABUL ETTİĞİM BİR ÇALIŞMADIR’

Naci Görür’ün açıklamasının tamamı şöyle:

‘Cehennem çukuru’ndaki imzası polemik yarattı: Naci Görür’den rapordaki hataları sıralayan isme yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. nato hangi sıfatla ne desteği vermiş? ayrıca natodan ödül almak kıvanç değil naci görür top sakal yerine badem bıyık bırakın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!