Celal Şengör ifadeye çağrıldı

Prof. Dr. Celal Şengör, bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerlere alenen aşağılama" suçlamasıyla açılan soruşturma kapsamında "şüpheli" olarak ifadeye çağrıldı.

featured

Celal Şengör hakkında, 23 Mayıs’ta katıldığı programda kullandığı sözler nedeniyle “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerlere alenen aşağılama” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Şengör, “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Şengör’ün önümüzdeki günlerde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’na gelerek ifadesini vermesi bekleniyor.

NE DEMİŞTİ?

Şengör, katıldığı bir televizyon programında şunları söylemişti:

“Onların hepsi masal. İbrahim diye bir adamın yaşadığı malum değil…Bütün bu söylenen kişiler tarihte yok. Bunların hepsi o üç tane kutsal kitap denilen aslında… Hayır ama bu önemli Suriye din geleneği Mezopotamya din geleneğinden türemiş bir yan branştır.

Bizim bugün İbrahim’i dinler dediğimiz işte Musevilik, Hristiyanlık, arkasından İslam yani Museviliğe bakıyorsun Musa peygamber diyorlar. O adamı da tarih bilmiyor. Yok öyle bir isim. Musevilerin kitabında bir Mısır’dan çıkış vardır meşhur. Yok öyle bir olay. Yani incelendi, yayınlandı.”

 

Celal Şengör ifadeye çağrıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

9 Yorum

 1. 7 ay önce

  Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar!

 2. 7 ay önce

  Hocanın İddiası bu.. Burada Tahrik yok. Efendim sen dogmaya inanıyorsun diye herkesin inanmasını mı bekliyorsun.. Yok öyle. adam iddia ediyor sen de aksini iddia et. Tutuklanması gerekenlere bakmayp hocayı ifadeye çağırıyor niye

 3. 7 ay önce

  Saygısız,kız öğrencinin poposuna şaplak attığıyla övünen birisinden inananlara saygı mı bekliyoruz? Kaldi ki sadece İslama da sallamıyor.ne kadar din varsa alayına sallıyor.musa peygamber diyorlar diyor,ardından da yok öyle tarihte biri diyor.saygisiz.

 4. 7 ay önce

  Halkın topunun canına okuyanlar krallar gibi gezecek; bir bilim adamının ettiği bir söz halkın bir bölümünün bilmem ne? Ne dinî değerlermiş. Yeterin artık be!

 5. kendilerinden farklı hiçbir düşünceye tahammülleri yok… Ne yazık!

 6. 7 ay önce

  dinciler Laik değerlerimizi aşağılamayı bırak !! Yalan, İftira, Hakaret etmedikleri gün yok !! Zaten Sevap olarak görüyorlar İslam dışındaki değerleri aşağılamayı. Bunu niye kimse görmüyor.

 7. 7 ay önce

  Yargıda bu kişiye karşı bilirkişilik yapabilecek, yani söylediklerinin aksini ispat edebilecek biri var mı? Bilimsel verileri ortaya koyup ondan sonra “sen insanların inancını istismar edip yanlış yönlendiriyorsun” diyebilecek birileri…

 8. 7 ay önce

  İbrahim Nabukadnezar isimli kraldır..

 9. 7 ay önce

  Adam inanmadigini soylemis hakaret etmemis gayet normal herhangi bir dine inanan bir insanin kizacagi bir konu yok

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!