Celtic taraftarından kraliyet protestosu

İskoçya Premier Lig'de Celtic'le St. Mirren arasında oynanan maçta Kraliçe 2. Elizabeth için saygı duruşu esnasında büyük bir protesto yaşandı. Taraftarlar kraliyet ailesini "Kraliyet ailesinden nefret ediyorsan alkış tut" tezahüratlarıyla kraliyet ailesini yuhaladı.

featured

İskoçya Premier Lig’de Celtic’le St. Mirren arasında oynanan maçta Kraliçe 2. Elizabeth için saygı duruşu esnasında Celtic taraftarları kraliyet ailesini “Kraliyet ailesinden nefret ediyorsan alkış tut” tezahüratlarıyla protesto etti.

Ligin 8. haftasında Celtic, The Smisa Stadı’nda St. Mirren’e konuk oldu. Maç öncesi İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth için saygı duruşunun başladığı sırada Celtic taraftarları “Kraliyet ailesinden nefret ediyorsan alkış tut” tezahüratında bulundu.

YUHALANDI

Saygı duruşunun bitmesiyle sahadaki bir grup St. Mirren taraftarının ise Celtic taraftarlarının kraliyet ailesini protestosunu yuhaladığı görüldü.

Celtic Teknik Direktörü Ange Postecoglou maçın öncesinde yaptığı açıklamada, “Kraliçenin ölümüyle ilgili protokole uyacağız. Maçtan önce saygı duruşu ve bir dakikalık alkış olacak. Bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Bunu saygı çerçevesinde yapacağız. Taraftarımızın da aynısını yapmasını istiyoruz.” diye konuşmuştu.
Postecoglou, maç sonrasında taraftarların kraliyet ailesini protestosuna ilişkin yorumda bulunmadı. Celtic’in 14 Eylül’de Shaktar Donetsk’le oynadığı maçta Celtic taraftarlarının Kraliyet ailesi aleyhindeki hakaret içerikli pankart taşıması tartışma yaratmıştı.

Celtic taraftarından kraliyet protestosu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!