Cem Garipoğlu’nun mezarı açılacak mı? Adalet Bakanlığı’ndan karar…

İstanbul'da 2009 yılında Münevver Karabulut'u vahşice öldüren ve cezaevinde öldüğü iddia edilen Cem Garipoğlu'nun kaçtığı iddiası üzerine mezarının açılması için Adalet Bakanlığı'na yapılan başvuruda karar çıktı.

featured

Türkiye’yi ayağa kaldıran cinayetin üzerinden 14 yıl geçti. Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu’nun mezarı açılsın şikayetinde yeni gelişme yaşandı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre; Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut’un katil Cem Garipoğlu’nun ölmediği iddiası üzerine mezarının açılması için son olarak Adalet Bakanlığı’na başvurmuştu. Bakanlıktan mezarının açılmasına ret kararı çıktı.

17 yaşındaki Münevver Karabulut 3 Mart 2009’da, Cem Garipoğlu tarafından Bahçeşehir’deki villada vahşice katledilmişti. Cem Garipoğlu, 197 gün sonra avukatı tarafından polise teslim edilmişti. Garipoğlu’nun tutuklandıktan 5 yıl sonra Silivri Cezaevi’nde intihar ettiği söylenmişti.

NE OLMUŞTU?

Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intihar etmediğini savunarak, kaçtığını veya kaçırıldığını öne süren Münevver Karabulut’un babası Süreyya Karabulut, avukatı Rezan Epözdemir aracılığı ile geçen sene ilk kez suç duyurusunda bulunmuştu. Yapılan ilk başvuru savcılık tarafından “kovuşturmaya yer olmadığına” kanaat getirilerek reddedilmişti.

Cem Garipoğlu’nun mezarının açılması talebi reddeden savcılık, Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’nce yapılan incelemede ölen kişiden alınan DNA profili ile Cem Garipoğlu’nun anne ve babasından alınan DNA örnekleri arasında yüzde 99.99 uyum olduğunu belirtmişti.

TALEP İKİNCİ KEZ REDDEDİLDİ

Kararın ardından Karabulut Ailesi’nin avukatı Rezan Epözdemir, ret kararına itiraz ederek şikayet dilekçesini verdi. Epözdemir’in 3 ay önce üst mahkemeye yaptığı bu itiraz başvurusu sonuçlanmıştı. Üst mahkeme Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasına izin vermeyerek takipsizlik kararı vermişti.

İki mahkemeden de ret kararı gelmesinin ardından baba Süreyya Karabulut, avukatı aracılığı ile şikayeti Adalet Bakanlığı’na taşımıştı.

 

Cem Garipoğlu’nun mezarı açılacak mı? Adalet Bakanlığı’ndan karar…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ortbas muhtemelen. Ayrica mezar acilsa ne olacak. Adli tip kurumu cok guvenilir sanki. Reis Sedat Peker’e selam olsun. Onun sayesinde ogrendik.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!