Cem Gürdeniz açıkladı… Netanyahu’nun oğlunun ‘Kürdistan’ haritasında gözden kaçan ayrıntı

Amiral Cem Gürdeniz, İsrail Başbakanı Binyamin Netahyahu'nun oğlu Yair Netanyahu'nun paylaştığı 'Kürdistan' haritasında gözlerden kaçan ayrıntıya vurgu yapan bir paylaşımda bulundu.

featured

VERYANSIN TV

İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu’nun oğlu Yair Netanyahu’dan İsrail’in bir sonraki hedefini ortaya koyan bir paylaşım geldi.

thumbnail
İlişkili Haber
Gözleri Türk topraklarında! Netanyahu’nun oğlundan ‘Kürdistan’ paylaşımı

Türkiye’nin toprak bütünlüğünü hedef alan Yair Netanyahu, Instagram hesabından ‘Büyük İsrail’ hedefine uygun olarak, Irak, Suriye ve İran’ın bir kısmını da içeren “4 parçalı Kürdistan” haritasını paylaştı. Yair ayrıca, Türkiye’yi “Kürtlere soykırım” yapmakla suçladı.

GÜRDENİZ AÇIKLADI: GÖZLERDEN KAÇAN AYRINTI

Veryansın TV yazarı Amiral Cem Gürdeniz, sosyal medya hesabından sözde haritaya ilişkin paylaşımda bulundu.

“Bu kukla vekil devletin denize erişmesi mavi vatana en büyük tehdittir.” diyen Gürdeniz, “böyle bir buluşmanın sadece Türk jeopolitiğini değil tüm bölgenin dengelerini mahvedeceği” mesajını verdi.

Gürdeniz, şu ifadeleri kullandı:

“İsrail Başbakanı Binyamin Netahyahu’nun oğlu, X hesabında Türkiye topraklarını ve İskenderun Körfezini de içine alan Kürdistan haritasını paylaştı. Aynı harita IKYB lideri Mesut Barzani’nin 2013 Kasım’ındaki Diyarbakır ziyaretinden birkaç gün sonra IKYB resmi sitesinde de yayınlanmıştı. Burada dikkat çeken sözde Kürdistan’ın Akdeniz’de denizle buluşmasıdır. Bu kukla vekil devletin denize erişmesi mavi vatana en büyük tehdittir. Böyle bir buluşma sadece Türk jeopolitiğini değil tüm bölgenin dengelerini mahveder. Şartlar meşru Suriye Hükümeti ve tüm bölgesel güçlerle işbirliği yaparak denize çıkışı olan, emperyalizmin ve İsrail’in ileri karakolu olacak bu kukla devletin önlenmesini ne pahasına olursa olsun gerekli kılıyor.”

Cem Gürdeniz açıkladı… Netanyahu’nun oğlunun ‘Kürdistan’ haritasında gözden kaçan ayrıntı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

  1. bilalin degisik bir sekli.

  2. 31 Mayıs 2024, 00:18

    İsrail Türkiye’ye Hamas’ı desteklemeyi bırak diyor. Seninde evinin penceresi camdan diyor. Kırarlar diyor.

  3. harita açık ermenistanla birleşir altta israille birleşir.yukarda karadenize de çıkar.sevr.ermeni ve kürtleri taban yapacak israil.

  4. Eğer gerek olursa bu sınırdan kaçak/yasal giren dipçik gibi gençlerin de bir şekilde sınır dışı karakol/tampon faaliyetlerinde kullanılması gerekir. Ülke mücadele ederken bunların boş durması düşünülemez.

  5. Babayı alırsınız!
    Ben tek başıma size yeterim !

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!