Cem Gürdeniz’den boğazda demirli İngiliz zırhlısı uyarısı

featured

Önceki gün Sarayburnu’na demirleyen İngiliz HMS Defender savaş gemisi Karadeniz’e çıkmak için beklerken, Cem Gürdeniz, “önceden planlanmış kışkırtma” uyarısında bulundu.

İngiliz Kraliyet Donanması’na ait 152 metre uzunluğundaki HMS Defender savaş gemisi, önceki gün Sarayburnu Limanı’na demirledi.

D-36 borda numaralı HMS Defender dün akşam saatlerinde Çanakkale Boğazı’nı geçerek Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı Kurtarma 2 ve Mehmetçik Kurtarma römorkörleri refakatinde Sarayburnu Limanı’na geldi.

Geminin demirlediği Sarayburnu Limanı’nda, Hollanda donanmasına ait F805 borda numaralı HNLMS Evertsen savaş gemisi de bulunuyor.

Boğazlardaki savaş gemisi hareketliliği üzerine emekli Amiral Cem Gürdeniz‘den uyarı geldi.

“Planlanmış kışkırtma” uyarısı yapan Gürdeniz, “2020 Ekim ayında HMS Dragon’dan sonra İngiltere bu kez Tip 45 HMS Defender Hava Savunma Muhribini Karadeniz’e çıkarıyor. NATO zirvesi ve Putin-Biden görüşmesi öncesi önceden planlanmış kışkırtma dilerim Karadeniz’de huzursuzluk yaratmaz.” ifadelerini kullandı.

Rusya ile Ukrayna arasında gerilimin zirve yaptığı ve savaş olasılığının gündeme geldiği günlerde ABD Karadeniz’e savaş gemisi çıkarmak için Türkiye’ye bildirimde bulunmuş ancak daha sonra kararından geri adım atmıştı. Ardından İngiliz zırhlılarının Karadeniz’e geçeceği duyurulmuştu. Aynı dönemde Türkiye’de Montrö tartışması gündeydi.

Cem Gürdeniz’den boğazda demirli İngiliz zırhlısı uyarısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Sevgili Kıraç’ın Milli takımımız için yaptığı şarkıya bıdı bıdı yapan Türkiye’nin Amiral gemisi ünvanlı gazete bakalım bu işe ne diyecek. Nato’nun Libya’da ne işi var derken Ukraynalı komedyenin Batı severliği yüzünden Karedeniz Nato ya açık ücretsiz plaj olacak ve hapsedilme son hızıyla devam edecek gibi duruyor.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Emekli Deniz Amiral Cem Gürdeniz’in uyarısı dikkate alınması gereken bir uyarı. Ben bu konuda izniyle şunu ilave etmek isterim. Sözlerinde geçen ‘önceden planlanmış kışkırtma’ değerlendirmesi çok önemli. Zırhlılar yarıp geçer. Önceden plan yapmaz.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Buna izin veren AKLIN AKLINA sasmiyorum !!!!

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Ben şey duymuştum, kanal istanbul açılışı için geldiklerini. Bunların hepsi bağlantılı olabilir ki bağlantılı, montrö. Abd Türkiye görüşmesi

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!