Cem Gürdeniz’den FETÖ saldırısına ilk açıklama: Çernobil gibiler

FETÖ'cülerin Balyozvari yöntemlerle hedef aldığı Amiral Cem Gürdeniz, 'Yalan üzerine bir dünya kuruyorlar, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ortam dinlemesi dahil montajlarla servis ediyorlar. Bunlar da büyük istihbarat teşkilatların kontrolünde olduklarını gösteriyor' dedi.

Cem Gürdeniz’den FETÖ saldırısına ilk açıklama: Çernobil gibiler

Mavi Vatan kavramının fikir babası emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’e yönelik, dün FETÖ’cü sosyal medya hesaplarından organize bir saldırı başlatıldı. Balyoz kumpasında kullanılan bazı montajlanmış kayıtları yeniden piyasaya süren FETÖ’cüler Gürdeniz’i hedef aldı.

Saldırıyı yöneten sosyal medya hesaplarının 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yurtdışına kaçan eski askerler tarafından kontrol edildiği görüldü.

Veryansın Tv yazarı Cem Gürdeniz, FETÖ saldırısının ardından ilk kez Veryansın Tv’ye konuştu.

Erdem Atay’ın sorularını yanıtlayan Gürdeniz, neden hedef alındığını anlattı.

FETÖ’yü nükleer felakete benzeten Gürdeniz şöyle konuştu:

“Gündem çok hızlı değişiyor ama değişmeyen tek şey FETÖ. Ben FETÖ’yü nükleer faciaya benzetiyorum. Aradan bin yıl da geçse radyasyonla kirletiyorlar, radyasyon yayıyorlar. Şimdi fotomontaj kayıtlardan bir demet hazırlayıp, sosyal medyadan sunuyorlar. Bunu 2010’da Balyoz kumpasında yapmışlardı. Şimdi yine aynısını yapmaya kalktılar.

Bunlarda ahlak yok, inanç yok. Yalan üzerine bir dünya kuruyorlar, teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak ortam dinlemesi dahil montajlarla servis ediyorlar. Bunlar da büyük istihbarat teşkilatların kontrolünde olduklarını gösteriyor. Deniz Baykal’a hazırlanan, MHP’li vekillere hazırlanan kaset kumpaslarını hatırlayın… 15 Temmuz’u hatırlayın. Kafanıza bomba yağdırıyorlar.”

“İç siyasette, akademik dünyada FETÖ’nün üst kesimlerinin varlığını koruduğunu duyuyoruz. FETÖ’de stratejik temizlik aşamasına hızla geçilmeli.”

“Cihat Yaycı’dan sonra bana da bu FETÖ’cüler mesajlar atıyorlar. ‘Sıra sana da gelecek’ diyorlar. Dertleri Mavi Vatan stratejisi. ‘Mavi Vatan kavramını sen yarattın’ diye hedef alıyorlar. Ne mutlu bana. Mavi Vatan, Mustafa Kemal’in fikridir…”

Gürdeniz’in çok önemli açıklamalarının tamamı özel söyleşimizde….