Cem Küçük: Baltayı taşa vuracağı belliydi

AKP'li yazar Cem Küçük, tutuklanan İbrahim Haskoloğlu için 'Baltayı taşa vuracağı belliydi” dedi. Küçük, “Türk devletiyle dalga geçeyim, sosyal medyadan istediğim ayarı çekerim' diyenler Haskoloğlu’ndan ders alsın” ifadelerini kullandı.

featured

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu sosyal medya hesabında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan’a ait olduğu öne sürülen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarını paylaşmıştı. Gazeteci Haskoloğlu, yaptığı paylaşımında “Yaklaşık 2 ay önce yayındayken bana bir hacker grubu ulaştı. E-Devlet ve devlete ait sitelerden verilerin çalındığını söylediler. Verileri hala da sızdırıyor olduklarını belirttiler. Bazı devlet yetkililerinin bilgilerini benimle paylaştılar. Buna yeni kimlik kartları da dahil” ifadelerini kullanmıştı.

İçişleri Bakanlığı’nın hakkında şikayetçi olduğu Haskoloğlu, önceki gün Üsküdar’da gözaltına alındı. Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği “Kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme ve yayma” suçundan İbrahim Haskoloğlu’nun tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen yazar Cem Küçük, Türkiye gazetesindeki köşesinde Haskoloğlu için “Bir gün baltayı taşa vuracağı belliydi. Vurdu da!” dedi.

Küçük, “Ülkemizin Cumhurbaşkanının ve İstihbarat Başkanının kimlik bilgisini servis eden kişi ya aptal bir piyondur ya da kullanışlı bir akılsızdır! Bunun, yanına kâr kalacağını sanan kişi düpedüz zekâ sorunu yaşıyordur… ‘Türk devletiyle dalga geçeyim, sosyal medyadan istediğim ayarı çekerim’ diyenler Haskoloğlu’ndan ders alsın.” dedi.

Küçük’ün yazısının satır başları şöyle:

“Sosyal medyada çok tuhaf tipler mevcut. Attığı tweet üç yüz, beş yüz beğeni alınca kendinden geçen tipler var. Hiçbir gazetecilik ya da yazarlık geçmişi olmayan yeni dönemin lümpenleri bunlar…

Bunlardan bir tanesi de ne işe yaradığı bilinmeyen İbrahim Haskoloğlu diye biri!.. Dış politika tweetleri atan ya da insanların hoşuna giden paylaşımlarda bulunan bu şahsın kritik anlarda ne yaptığı önemli.

Ne zaman Türk devletiyle alakalı kritik bir şey olsa İbrahim Haskoloğlu tuhaf bir tavır takınıyordu. Aslında güvenlik bürokrasisinin radarına takılmıştı Haskoloğlu.

Ekonomiyle ilgili uzun zamandır hükûmete yakın yazarların söylediklerini çarpıtmakla meşguldü. Twitter sayfasını insanları galeyana getirmek için kullanıyordu. Tarafsız duruyordu ama değildi. Bir gün baltayı taşa vuracağı belliydi. Vurdu da!..

12 Nisan’da sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Haskoloğlu, “Yaklaşık 2 ay önce bana bir hacker grubu ulaştı. E-Devlet ve devlete ait sitelerden verilerin çalındığını söylediler. Verileri hâlâ da sızdırıyor olduklarını belirttiler. Bazı devlet yetkililerinin bilgilerini benimle paylaştılar. Buna yeni kimlik kartları da dâhil” ifadelerini dile getirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan’a ait olduğu iddia edilen kimlikleri paylaştı.

Ülkemizin Cumhurbaşkanının ve İstihbarat Başkanının kimlik bilgisini servis eden kişi ya aptal bir piyondur ya da kullanışlı bir akılsızdır! Bunun, yanına kâr kalacağını sanan kişi düpedüz zekâ sorunu yaşıyordur…

“Türk devletiyle dalga geçeyim, sosyal medyadan istediğim ayarı çekerim” diyenler Haskoloğlu’ndan ders alsın.

Cem Küçük: Baltayı taşa vuracağı belliydi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 10 ay önce

    Bende bu yazıya benzer tespitte bulunmuştum hatta ifade ettim beni engelledi

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!