Beşiktaş’tan Cem Küçük’e çok sert tepki: Gazeteci, yazar müsveddesi…

İktidar yazarı Cem Küçük'ün “Bütün takımlara vergi indirimi yapılıyor. Bu indirim yapılıyorsa siyasetin dediğini yaparsın. Siyaset istemese Beşiktaş mı kalır ortada” dedi. Küçük'ün bu sözlerine Beşiktaş Kulübü'nüden çok sert yanıt geldi: Gazeteci, yazar müsveddesi...

featured

TGRT’de dün yayımlanan ‘Stüdyoda Futbol’ programında siyaset, futbol ve vergi indirimi tartışması yaşandı. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük’ün, “Bütün takımlara yapılıyor. İndiriyorsa siyasetin dediğini yaparsın. Siyaset istemese Beşiktaş mı kalır ortada. Siyaset isterse Beşiktaş’ı bir günde bitirir; bir telefon işi bitirir, Beşiktaş kalmaz ortada” dedi.

BEŞİKTAŞ’TAN ÇOK SERT YANIT

Cem Küçük’ün bu sözleri, Beşiktaş Kulübü’nün tepkisine neden oldu. Küçük sözlerine yazılı açıklamayla yanıt veren Beşiktaş, sporda şiddet yasası kapsamında savcıları göreve çağırdı.


Küçük’ün ‘provokatif yorumlarının muhatap alınmayacağı’ belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“29 Mayıs 2022 Pazar günü TGRT’de yayınlanan Stüdyoda Futbol Programı’nda şuursuzca haddini aşarak ‘Siyaset isterse Beşiktaş’ı bitirir’ ifadelerini kullanarak yorum yapan gazeteci, yazar müsveddesi Cem Küçük’ü şiddetle kınıyor, camiamızın bu ve benzeri akıl yoksunu, provokatif yorumları muhattap kabul etmeyeceğini biliyoruz. Siyaset ve spor ile ilgili bilgisi olmadan her iki alanda da fikri olan bu cahillerin ekonomik çıkar uğruna ceplerini doldurmak için hadlerini aştıkları açıktır.

Akıl ve izandan yoksun, birilerinin adını kullanarak gazetecilik yaptığını sanan provokatörler bilmelidir ki önümüzdeki yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl dönümü ile birlikte Beşiktaş’ın 120. kuruluş yıl dönümlerini hep birlikte kutlayacağız.

6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği önleyici yasanın toplum huzurunu bozmaya yönelik çalışan sözde tv yorumcusu için de uygulanması konusunda savcıları göreve davet ediyoruz. Zira Beşiktaş camiası bu ve benzeri laf ebelerinin soytarılıklarıyla reyting taklaları atacağı bir yer değildir. Bilinmelidir ki bunun şamarı ağır olur.

Devletimizin ilgili kurumlarıyla her mükellefine gösterdiği duyarlılığın ve desteğin bir örneği olarak hiçbir ayrıcalık olmadan tarafımıza uyguladığı vergi indirimini alışık oldukları üsluplarıyla el koyma hadsizliğine vardıracak kadar akıl tutulması yaşayan bu kişi için ‘askıda akıl’ kampanyası başlatılmasıyla, bu sayede belki de doğru düşünebileceği bir aklın kendisine bulanması sağlanacak, böylece önce düşünmeyi sonra doğru düşünmeyi öğrenebilecektir.

Türk spor kamuoyuna bu vesile tekrar hatırlatmak isteriz ki; BEŞİKTAŞ BİTMEZ!”

Beşiktaş’tan Cem Küçük’e çok sert tepki: Gazeteci, yazar müsveddesi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 8 ay önce

  orasi belli olmaz, 3 temmuzda gorduk siyaset ve yargi mi yaman yoksa futbol mu?

 2. 8 ay önce

  Hadi ordan serseri

 3. 8 ay önce

  Hadi bu herifi adamdan sayıp bu haberi yaptınız, Beşiktaş’ın cevabını da yayınlayın bi zahmet…Baltayı bu sefer taşa vurdun Cem efendi, hem de Beşiktaş’a…

 4. 8 ay önce

  helal.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!