Cem Küçük’ün kapısına jandarma dayandı: ‘İstihbarat komutanı böyle istedi’

Yandaş köşe yazarı Cem Küçük, jandarma ekiplerinin polis bölgesindeki evine gelerek ifadeye götürülmek istendiğini açıkladı. Küçük, jandarma ekiplerinin kendisine "Çatalca Jandarma İstihbarat Komutanı böyle istedi" dediğini aktardı.

featured

İktidara yakınlığı ile tanınan köşe yazarı Cem Küçük, Türkiye Gazetesi’nde yayınladığı köşe yazısında evine jandarma ekipleri gönderildiğini açıkladı.

Küçük, polis ekiplerinin yetki alanında bulunan adresine jandarma gönderilmesini “art niyetli bulduğunu” belriterek, şu satırları kaleme aldı:

“Bu sayfalar kişisel meselelerimizi yazma yeri değil ama bu sorunları yazmazsak da olmuyor. Çünkü bu ülkede tuhaf şeyler oluyor ve niye olduğunu anlayana kadar iş işten geçiyor.

Geçtiğimiz yerel seçimlerden hemen önce başıma gelen olayı hâlâ anlayabilmiş değilim. Anlattığım kimse de anlamış değil.

27 Mart 2024 Çarşamba günü sabah programım bittikten sonra eve geldim. Tam birkaç saat uyuyayım diye yatacaktım ki, 12.30’da oturduğum sitenin güvenliği aradı. Bir jandarma aracı ve iki jandarma askerinin geldiğini söylediler. Güvenlikteki arkadaşlar tehlikeli bir durum olur diye jandarmayı içeri almamış. Oturduğum bölge Bahçelievler’in göbeği ve polis bölgesi. Jandarma asla gelmez. Gelmesi için de sebep yok.

‘YETKİNİZ VAR MI?’

Jandarmadaki görevliler güvenlikteki arkadaşlarımıza hakkımda yakalama kararı olduğunu söylemişler. “Ben geliyorum” dedim. Sitenin hemen dışında kocaman bir jandarma aracı ve resmî üniformalı iki asker içinde oturuyordu. “Beni götürmeleri ve sağlık kontrolünden geçirmeleri gerektiğini” söylediler. “Gerekçe ne?” dedim. “Söyleyemeyiz” dediler. “Burası polis bölgesi. Soruşturma olsa polis gelir. Sizin yetkiniz var mı?” dedim. Mırın kırın ettiler. “Hangi bölgenin jandarmasısınız?” dedim. “Çatalca İlçe Jandarma Komutanlığı” dediler.

‘İSTİHBARAT KOMUTANI BÖYLE İSTEDİ’

Biraz üzerlerine gidince, “Çatalca Jandarma İstihbarat Komutanı böyle istedi” dediler. “Yahu gerekçe ne, hakkımda soruşturma mı var?” dedim. “Yok” dediler. Sonra ben İçişleri Bakanlığı yetkililerini, avukatlarımı aradım. İçişleri yetkilileri, “Senin orası Jandarma bölgesi mi?” diye sordular. “Hayır, polis bölgesi” dedim. Avukatlarım da aynısını söyledi.”

Cem Küçük’ün kapısına jandarma dayandı: ‘İstihbarat komutanı böyle istedi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Korkmus belli. Akli sira sigorta yaptiriyor.

  2. Moruk sen esas Türk İstiklal Mahkemesi dayandığı zaman gör.Ama onlar kapıya dayanmaz.Gel derler demelerinden anlarsın.

  3. Bu ülkenin çook değerli vatansever insanları tutuklanırken alkış tuttunuz.İş size gelince feryat figan….

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!