Cem Yılmaz’a ‘Erşan Kuneri’ davası

Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisine alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

featured

Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisine alkol ve sigarayı özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: “Şüphelinin, içerik platformunda yayımlanan ‘Erşan Kuneri’ adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir”

‘ISRARLA TÜM FİLMLERE SİGARA SAHNELERİNİ KOYMASI DOĞRU DEĞİLDİR’

Dernek adına açıklama yapan Sarıay Dernek Başkanı Dr. Şahan Can Şahan, “Dünya nüfusu sıralamasında 18. sırada olduğumuz halde, sigara içenlerin sayısına baktığımızda 8. sıradayız. Bu kesinlikle uygun bir durum değil ve azaltılmalı. Yüzde 30’a yakın sigara içme oranı var. Sigara reklamı yasak ama gizli reklam dediğimiz bir uygulama var. Bu konuda da özellikle ünlüleri kullanıyorlar. Toplum buna göz yummamalı. Biz bu anlamda çocuklarımız, gençlerimiz için hak arayışındayız. Dava açtık Cem Yılmaz’a. Daha önce kurucu başkanımız rahmetli Orhan Kural hocamızla birlikte açtığımız davalarda marka belli değil, haksız rekabete girmez gibi tamamen alakasız cevaplar verildi. Bu defa böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Bir özendirme var. En önemli başlama nedenlerinden birisi özentidir. Bir insanın bir konuda bu kadar ısrarla tüm filmlere hoş gösterecek şekilde sigara sahnelerini koyması doğru değildir. Bu ancak bir maddi menfaat temin etmekle olur” dedi.

Davaya Bakan Avukat Ekrem Çatalkaya da, filmlerde gizli karteller aracılığı ile haksız menfaat temin edildiğini düşündüklerini söyledi. Ayrıca dernek İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı İhbarlar Ve Şikayetleri Değerlendirme Müdürlüğü’ne dilekçe vererek Cem Yılmaz hakkında araştırma yapılmasını ve usulsüzlük olduğu tespit edilirse savcılığa ihbar edilmesini istedi.

Cem Yılmaz’a ‘Erşan Kuneri’ davası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Erşan Kuneri ziyaret etsin sizi!!Sokaklar ne idüğü belirsiz tiplerin yığıldığı nargile dükkanı dolu.Baca gibi tütüyor.Acaip kıllı mahluklar.Kalk oraları dava et.Erşan Kuneri’nin,seyrettiysen,özendirdiği yegane husus hayallerinden vazgeçme çakallık yapma düştün mü kalkacak yol ara.Alkol sigara küfür gırla ama delikanlı tarafından.O mu gerdi?

 2. 7 gün önce

  Adunızı “Boş işler” derneği olarak değiştirin. Sigara içmiyorum diziyi de seyrediyorum ama hiç de sigaraya özenmiyorum.

 3. 7 gün önce

  Şimdi bu işareti alan birileri hiç bir şey bulamazsa C.başkanı sigaraya karşı ya -vergisine karşı değil- ”…dolayısıyla C.başkanı’na hakaret var” şeklinde iddiada bulunabilir. Memleket sokakları mülteci/kaçak mafyası dolmuş ne gam.

 4. 3 gün önce

  derdine seveyim butonu koyun.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!