Cem Yılmaz’dan Hürriyet yazarına: Allah sizi kahretsin

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Hürriyet yazarı Onur Baştürk'ün 'Ozan Güven - Deniz Bulutsuz' olayı için bugün kaleme aldığı, 'Cem Yılmaz’ın açıklaması yeterli mi?' başlıklı yazısına 'Allah sizi kahretsin' diyerek tepki gösterdi.

Cem Yılmaz’dan Hürriyet yazarına: Allah sizi kahretsin

Oyuncu Ozan Güven’in bir süredir aşk yaşadığı Deniz Bulutsuz’u darp ettiği iddiaları tartışmalara neden olmuştu. Olay sonrası Twitter hesabından açıklamada bulunan Cem Yılmaz ‘Kadına şiddet konusunun tarafı olmak diye bir duruşunun söz konusu olmadığını’ ifade etmişti.

Bunun üzerine Hürriyet yazarı Baştürk, Cem Yılmaz’ın sevgilisi Deniz Bulutsuz’u darp ettiği öne sürülen Ozan Güven’e olayın ortaya çıkmaması için yardım ettiğini iddia etti.

Baştürk olay üzerine yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Cem Yılmaz, Ozan Güven konusunda sessizliğini bozup ‘Kadına şiddet konusunun tarafı olmak diye bir duruşunun söz konusu olmadığını’ söyledi. Sonuçta herkes ondan bir açıklama bekliyordu. İki yakın arkadaş, ama her ikisi de ünlü. Dolayısıyla insanların bir açıklama beklemeleri doğaldı. Bunda anormal bir durum yoktu. Yılmaz’ın açıklaması ise doyurucu. Bir yandan zor bir durum aslında. En yakın arkadaşınız sevgilisini dövüyor. O arkadaşınıza dair duygularınız, tavrınız aynı kalabilir mi? Dostluğunuz aynı şekilde devam edebilir mi? Arkadaşınızın davranışını bir şekilde affetseniz dahi ona hep şüpheyle bakmaz mısınız? Peki yaptığı şeyi onaylamasanız bile bu süreçte ona yardım eder miydiniz?” derken, “Söylenen o ki, Cem Yılmaz her ne kadar yaşananları onaylamasa da, olayın ortaya çıkmaması konusunda Güven’e yardım etmiş. Sonrası malum… Bakalım iki ünlü arasındaki dostluk bu olayla beraber nasıl etkilenecek? Bir kırılma noktası yaşanacak mı? İlerleyen zamanda göreceğiz.”

Bu yazıya Cem Yılmaz’ın tepkisi gecikmedi. Ünlü komedyen sosyal medya hesabından “Allah sizi kahretsin ya…Gerçekten artık sizin ne dediğiniz, ne söylediğinizi duyacak haliniz kalmamış. Dun “arkadaşım” olsa ne olur, şiddetin tarafı mı olur…Yazdığım halde…olay mahkemede olduğu halde, bunları yazıyorsunuz. Dava etsem “Ay ben öyle duydum” diyerek kaçacaksın” ifadelerini kullanarak isyan etti. Yılmaz, “Yani beni ekleyince konuya ne oluyor, tarafları yok mu bu konunun, yetmiyor mu ? Doyurmuyor mu ? Yazıklar olsun” diye de ekledi.