Cengiz Holding, Kazdağları’nda ağaç kesimine başladı

Cengiz Holding, dava süreci devam etmesine rağmen Halilağa Bakır Madeni Projesi kapsamında Kazdağları’nda ağaç kesimine başladı.

featured

Kazdağları Kardeşliği tarafından yapılan açıklamada, bakır madeni projesine karşı açılan dava sürmesine rağmen Cengiz Holding’in yol ve şantiye sahası için ağaç kesimine başladığı bildirildi.

Yeşil Gazete’de yer alan habere göre Cengiz Holding, dava süreci devam etmesine rağmen Halilağa Bakır Madeni Projesi kapsamında Kazdağları’nda ağaç kesimine başladı.

Halilağa Bakır Ocağı Kapasite Artışı, Cevher Zenginleştirme Tesisi ve Atık Depolama Tesisi Projesi’ne karşı ekoloji savunucuları tarafından açılan ilk dava doğanın lehine sonuçlanırken ikinci dava devam ediyor.

Kazdağları Kardeşliği, dava sürecinde projeye ilişkin herhangi bir faaliyet yapılmaması gerekmesine rağmen Cengiz Holding’in ormanda yol ve şantiye sahası için ağaç kesimine başladığını bildirdi.

Cengiz Holding, Kazdağları’nda ağaç kesimine başladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 Ağustos 2023, 10:52

    İktidardan düşene kadar her şeyi yapacaklar, her yeri talan edecekler, tarumar edecekler. Bunları durduracak hiç bir güç yok, seçimden başka. Hukukmuş, adaletmiş, vicdanmış, Allah korkusuymuş, kul utanmasıymış hepsi fasa fiso. Muhtemelen, bu arada belki de asıl amaçla define de arıyor olabilirler. Pek meraklıdır bunlar o tür işlere…

  2. kanser gibi bu adamlar… bir yerde direniyorsun öteki tarafta da çıkıyorlar… Türkiye’yi kanser gibi kapladılar. Türkiye’nin akciğerlerini istilaya başladılar, insani ve vatani duygularını kaybetmiş şuursuzca talan ediyorlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!