Cerrahi şeyhi hayatını kaybetti… Siyasetten taziye mesajları

“Kadının ekonomik özgürlüğü aldatmaca, çalışan kadın yuvasını dağıtıyor” ve "Hamile kadınların sokakta gezmesi doğru değil" açıklamalarıyla gündeme gelen Cerrahi tarikatının lideri Ömer Tuğrul İnançer öldü. Ölüm haberinin ardından birçok siyasetçi taziye mesajı paylaştı.

featured

Karagümrük’teki Cerrahi tarikatının son lideri Ömer Tuğrul İnançer’in yarın İstanbul’da toprağa verileceği belirtildi.

Ömer Tuğrul İnançer, “Hamile kadınların sokakta gezmesi doğru değil” ve “Çalışan kadın ben kocama muhtaç değilim deyip yuvasını dağıtıyor. Kocasına muhtaç değil ama elin adamının patronunun hizmetinde olmayı haysiyetine uygun buluyor” sözleriyle tepki çekmişti.

Meclis çatısı altında “Bu ülkede inkilaplaştırma (köpekleştirme) yapıldı” sözleri ise hem siyasilerin hem de toplumun eleştirilerine neden olmuştu.

SİYASİLERDEN TAZİYE YAĞMURU

İnançer’in ölümünün ardından taziye mesajı paylaşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Çok kıymetli mutasavvıf ve gönül insanı Ömer Tuğrul İnançer Beyefendi’nin vefatından derin bir teessür duymaktayım. Sayın İnançer’e Allah’tan rahmet diliyor, ailesine ve tüm sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyorum. Mekânı cennet, derecatı âli olsun.” ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ise “Topraktan gelip toprağa giden sadece bedendir. Kul Allah’tan gelip Allah’a gider. Ömer Tuğrul İnançer Hocamıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun..” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise, taziye mesajında “Tasavvuf dünyamızın önemli isimlerinden, gönül ve fikir adamı, yazar, hukukçu ve musikişinas Ömer Tuğrul İnançer Beyefendi’nin vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise şunları söyledi:

“Çağımızın değerli mutasavvıflarından Ömer Tuğrul İnançer emaneti sahibine teslim etmiş. Ailesinin, kalp halkalarının başı sağ olsun. Mekanı cennet makamı âli olsun.”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İnançer’in ölümü üzerine Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Güzel insan Ömer Tuğrul İnançer beyefendi rahmet-i Rahman’a kavuştu. Rabbinin sevgili bir kulu, ebediyet yurdunun bir eri olarak yaşadı. İman, ahlak, erdem, şefkat, merhamet ve güzellik yoluna adanmış bir ömür… Cemali de güzeldi, celali de. Mekanı cennet, makamı âli olsun” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise taziye mesajında, “Âlem-i Cemâl’e göç eden, günümüzün tasavvuf bilgelerinden, gönül, fikir ve kültür insanı Ömer Tuğrul İnançer’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun” dedi.

Cerrahi şeyhi hayatını kaybetti… Siyasetten taziye mesajları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 4 hafta önce

  Güya birbirlerine selam bile vermeyen siyasiler filan nasıl da aynı şeyin üstüne üşüşüveriyorlar.

 2. 4 hafta önce

  bir insanın Sözde dindar ama Özde Din düşmanı olmasını bir tarafa bırakayım, Vatan haini olmasınıda geçelim ama bir insan insanlık şuçlusu ise o insana tüm evren lanet eder !!
  hayatı boyunca okuyamayan insanların vergilerinden milyarlarca maaş alan ama o okuyamayan cahil insanları daha cahil yapmak için Hurafe anlatan hayatını harcayan insanlara yazıklar oldun

  • Helal olsun gerçeği gömmüşsünüz.Ölünün arkasından konuşulmaz tabi yersiz ama hakkınızı helal ediyor musunuz diye sormuştur biri,hayır değil!

 3. 4 hafta önce

  Muaviyeye Hazret diyen adam ne kadar mutasavvıf olur ?

 4. 4 hafta önce

  “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olmuştur.” Sorun, bu döngüden nasıl çıkacağımızdır?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!