Çeşme’de korkutan yangın… Kontrol altına alındı

İzmir'in Çeşme ilçesinde, otluk alanda çıkan yangın ekipleri harekete geçirdi. Ildır Mahallesi'nde çıkan yangın uzun uğraşlar sonucu kontrol altına alındı. Erythrai Antik kenti çevresine yayılan alevler nedeniyle mahalledeki 8 ev, 3 restoran, 3 baraka tedbir amaçlı boşaltılmıştı. Öte yandan Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, "Ara sıra harlamalar oluyor, devamında ekiplerimiz soğutuyor. O yüzden bu aşamada boşalttığımız evlerin dönüşüne bir süre daha izin vermeyeceğiz" dedi.

featured

İzmir’in Çeşme ilçesinde, otluk alanda çıkan yangın İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ekiplerinin yoğun çabası sonucu kontrol altına alındı.

Ekiplerin bölgede soğutma çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Öte yandan, sosyal medya hesabı üzerinden yangının kontrol altına alındığını belirten Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, “Ara sıra harlamalar oluyor, devamında ekiplerimiz soğutuyor. O yüzden bu aşamada boşalttığımız evlerin dönüşüne bir süre daha izin vermeyeceğiz” dedi.

ANTİK KENT ÇEVRESİNE YAYILMIŞTI

Yangın nedeniyle, Erythrai Antik Kenti çevresine yayılan alevler nedeniyle mahalledeki 8 ev, 3 restoran, 3 baraka tedbir amaçlı boşaltılmıştı.

BELEDİYE BAŞKANI YARDIM ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, “Ildır’da büyük yangın var. Özel su tankeri sahibi herkese sesleniyorum; tankerleriniz dolu olarak bize yardıma gelin. Ildır merkez yanıyor. Bu yayını izleyenler tanıdığı olanları yönlendirsin.” ifadelerini kullanmıştı.

İZMİR İÇİN SARI UYARI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) İzmir için 19 Temmuz saat 09.00 ile 20 Temmuz saat 23.00 saatleri arasına işaret ederek sarı uyarı yaptı.

MGM’den yapılan açıklamada, rüzgarın 40-70 kilometre/saat şeklinde esmesi beklendiği bildirilerek vatandaşlardan fırtına ve kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olunması istendi.

Çeşme’de korkutan yangın… Kontrol altına alındı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!