Cevheri Güven için harekete geçildi

“FETÖ'nün Goebbels'i” olarak bilinen firari Cevheri Güven'in iadesi için mahkeme harekete geçti.

featured

Firari FETÖ’cü Cevheri Güven’in Almanya’da yaşadığını tespit edilmesi üzerine Adalet Bakanlığı geçtiğimiz ay Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin almış olduğu tutuklamaya yönelik yakalama kararını Almanya Adli Makamlara gönderdi. Talep yazısında Güven’in Türkiye’ye iade edilmesi istendi.

Sabah gazetesinden Ömer Çetin’in haberine göre 15 Temmuz darbe girişiminden iki gün önce “tankın eli kulağında” paylaşımı yapan, Deniz Baykal’a kaset kumpasının baş mimarlarından FETÖ’cü Cevheri Güven, asılsız ve belgesiz iddialarla yasadışı kaçtığı Almanya’dan Türkiye’ye yönelik karalama kampanyasına devam ediyor. Güven, çektiği ilk kara propaganda videosunu 2019 yılında yayınladı.
O günden bu yana 250’den fazla video çeken Güven’in videoları, firari FETÖ’cüler ve örgütün haber siteleri tarafından algı operasyonunda kullanıldı.
Örgüt üyesi Cevheri Güven hakkında firar ettiği tarihten bu yana ne Kırmızı Bülten çıkartıldı, ne de Adalet Bakanlığı aracılığıyla iadesi istendi.

Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı İstihbarat birimleri ile MİT’in ortak çalışmasından firari Güven hakkında Adalet Bakanlığına rapor gönderdi. Adalet Bakanlığına ulaşan rapor ‘da firari Güven’in Almanya’da yaşadığını yer verilerek adresi tespiti yer aldı. Adalet Bakanlığı harekete geçerek Ankara 14. Ceza Mahkemesinin almış olduğu tutuklama kararı ile birlikte geçtiğimiz Ağustos ayında Almanya Yetkili Adli Makamlarından FETÖ’cü Cevheri Güven’in Türkiye’ye iadesini talep etti.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin tutuklamaya yönelik yakalama kararında Cevheri Güven ile ilgili önemli tespitler yer aldı. Firari Güven’in Fetullahçı Terör Örgütü mensubu olduğu tüm çıplaklığıyla gözler önüne serildi. Cevheri Güven’in FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının birbirleri ile haberleşmekte kullandıkları kriptolu haberleşme programı olan Bylock ve Tango programlarını kullandığı mahkeme kararında yer aldı.

BYLOCK’TA ‘BUZADAM’ RUMUZUNU KULLANMIŞ

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığının Cevheri Güven ile ilgili yaptığı çalışmalarda Güven’in, Fetullah Gülen’in talimatı üzerine Bank Asya’da bulunan banka hesabına 2013-2014 yılları arasında 54 bin 654 lira para yatırdığı saptandı. Örgütün yöneticilerinden Ziya Demirel ile 2013 yılında toplam 4 kez telefon irtibatında bulunduğu belirlendi. Cevheri Güven’in Bylock isimli haberleşme programını kullanması ile ilgili olarak yapılan analizlerde, kullanıcı adının “buzadam”, son online tarihinin 2016 olduğu ve yazışma ile mail durumunun aktif olduğu tespiti yer aldı.

KOD ADI ‘BAHADIR’

Cevheri Güven’in Bylock programında kimi bylock kullanıcıları tarafından “bahad, aaabaho, baho, m-2-bahadir, bahabi, medya bahadir, t.bahadir, BAHA, BAHADIR DM, BAHADIR MEDYA, buzadam Bahadır, Bahadır Med, bsn.bhdr, Bahadır bey, baha medya” gibi isimlerle kaydedildiği tespit edildi.

Cevheri Güven için harekete geçildi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Sözde dostumuz Alamanya bu hainleri yetiştirip palazlandırmak için ne kadar uğraştı ….
    Asla vermez ve tersine daha çok destekler.
    Bunun adına da demokrasi der …

  2. 2 ay önce

    Yeri belli. Paketleyin!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!